vimeo
youtube

Strona główna » Ogłoszenia » Strona 1

Ogłoszenia

 • warsztaty Tygodniowe w Poroninie 6-10 września 2017 - Tatrzański Gościniec Relax & SPA

  Publikacja: 2017-07-04

  Z uwagi na bardzo dużą liczbę oczekujących na listach rezerwowych na warsztaty tygodniowe, uruchomiliśmy dla Was dodatkowy termin na pożegnanie letniego górskiego sezonu: 6-10 września 2017.

   

  Pensjonat jest wyjątkowy, przestronny z przepiękną góralską klimatyzowaną salą na warsztaty. Wieczorami można spędzać razem czas i przy stołach szlifować wspólnie odczyty, ponieważ cały ośrodek na czas pobytu  jest do naszej dyspozycji.

  6 września wieczorem odbędzie się taneczna impreza integracyjna z zespołem na żywo - na pewno nie zabraknie i góralskiej nuty ;).

  Pensjonat Tatrzański Gościniec ***  to nowo otwarty, elegancki obiekt, łączący w sobie elementy architektury góralskiej z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, tak aby móc zapewnić swoim Gościom bezpieczny wypoczynek na najwyższym poziomie.  Pensjonat posiada 160 miejsc noclegowych, w pokojach 2,3,4,5 osobowych.

   

  Link do strony: http://www.tatrzanskigosciniec.pl/

  Miejsce: Poronin, koło Zakopanego, ul. Tatrzańska 19 c (dla niezmotoryzowanych bezproblemowy dojazd busami z Zakopanego, 15 minut).

  Koszt samych warsztatów jak zawsze 1000 zł (obowiązuje zadatek 300 zł po zapisie u Mariolki).  

  Nocleg jest dodatkowo płatny. 

  Cena noclegu i wyżywienia jest naprawdę atrakcyjna:

  - wariant I: opłata jedynie za gościnę, bez wyżywienia 40 zł/dobę,

  - wariant II: opłata za gościnę i wyżywienie 60 zł/dobę (śniadanie - obfity szwedzki stół oraz obiadokolacja z deserem).

  Polecamy wariant drugi.

   Cena jest specjalna, najniższa z możliwych, a sceneria wyjątkowa. Taniej tylko w Rusinowicach ;) ...jest Was jednak za dużo, by wszyscy zmieścili się w naszym domu.

  Cały pensjonat jest do naszej dyspozycji, łącznie z salą kominkową i taneczną.

   


   

  Program warsztatów tradycyjnie na bieżąco według sceniariusza dopasowanego do grupy przez Górę.

   

  Warsztaty zostały zorganizowane dla wiekszej liczby osób, ponieważ w Rusinowicach wolne miejsca na warsztaty znikają po chwili od podania terminu...

   

   

 • Kurs Bioenergoterapii październik 2017 - czeladnik i mistrz

  Publikacja: 2017-07-01

  7-8 października 2017 - Rusinowice - kurs - grupa I. Start godz. 10:00 (sobota-niedziela).  Zapisy na ww. termin zostały zamknięte z powodu wyczerpania limitu miejsc.

  W związku z powyższym uruchomiliśmy drugą grupę na kurs w Rusinowicach w dniach:

  9-10października 2017 - Rusinowice - kurs - grupa II. Start godz. 10:00 (poniedziałek- wtorek).   

  Zapisy i informacje pod nr tel. 509 58 00 42 (pn-pt w godz. 10-18)

   

  Egzamin jest wspólny dla dwóch grup.

  28 i/lub 29 października 2017 - Lublin - egzamin państwowy w Lubelskiej Izbie Rzemieslniczej dla grupy I i II (czeladników i mistrzów). Adres egzaminu i dokładne daty podamy wkrótce.

   

  Czeladnik: kurs - 1400 zł
    egzamin - 661 zł
  Mistrz: kurs - 1700 zł
    egzamin - 1321 zł

  Dla osób, które nie mają zorganizowanego noclegu, oferujemy gościnnie możliwość przenocowania u autora w w domu w Rusinowicach- koszt 70 zł łącznie za cały pobyt.

  Termin 7-8.10.17:  można przyjechać już w piątek po 18-tej (wyjazd po kursie w niedzielę; przewidywany koniec kursu 8.10.17 w godz. 17-19).

  Termin 9-10.10.17: mozna przyjechać już w niedzielę po 18-tej (wyjazd po kursie we wtorek; przewidywany koniec kursu 10.10.17 w godz. 17-19).

  Osobom, które potrzebują dłuższego noclegu proponujemy przykładowe ośrodki w przystępnych cenach:

  Miejscowość Piłka "Restauracja pod Dębami i Agorturystyka" http://www.restauracjapoddebami.pl/Kontakt.html

  Lubliniec "Heven" http://www.heven.bigduo.pl/

  Lubliniec hotel "Alhar ***" http://www.hotel.alhar.pl/pl/

  Lubliniec "Lubex" http://www.lubex.pl/

  Zajazd Tytan w Kochanowicach http://www.zajazdtytan.pl/

   

  Nasze przygotowanie Was do egzaminu państwowego gwarantuje 99,9% zdawalności i jest szczególną okazją, by zdobyć tytuł zawodowy skutecznie, w możliwie najkrótszym czasie, w miłej, bezstresowej atmosferze.

   

  Potrzebne dokumenty- najlepiej przywieźć na kurs do Rusinowic:

  -kserokopia dowodu osobistego

  -świadectwo ukończenia minimum szkoły podstawowej (w przypadku uprawnień czeladniczych) lub minimum szkoły średniej (w przypadku uprawnień mistrzowskich)

  -1 sztuka zdjęcia jak do dowodu osobistego

  -kserokopia dyplomu czeladniczego (tylko przyszli mistrzowie)

  za dodatkową opłatą można zamówić :

  - świadectwo ozdobne koszt 50 zł,

  - legitymację czeladnicza koszt 10 zł ( do legitymacji potrzebne jest dodatkowe zdjęcie format jak do legitymacji szkolnej)

   

  Płatności za egzamin (nie dotyczy Kursu) dokonujemy gotówką w dniu egzaminu lub

  przelewem przed egzaminem na nr rachunku 45 2490 0005 0000 4520 8508 0528 w przypadku płatności przelewem w tytule przelewu prosimy wpisać nazwisko zdającego i zawód w jakim będzie egzamin.

   

  Kurs Bioenergoterapii, wraz z egzaminem w cechu i ministerialnym potwierdzeniem nabytych umiejętności, bo tylko takie rozwiązanie uprawnia do prowadzenia działalności na terenie Unii Europejskiej i w wielu krajach świata – trwa co prawda dwa dni, ale są to dni sumujące praktykę i teorię zdobywaną przez lata. Warsztatowcy doskonale zdają sobie z tego sprawę, jak i dobrze wiedzą, jaki materiał obejmuje egzaminowanie i jak owo egzaminowanie w cechu wygląda.

  Niedobór informacji może z kolei wzbudzać obawy wśród nowych osób, tych które dopiero zamierzają z kursu skorzystać. Mogą one zwątpić w swoje umiejętności, jak i stracić wiarę w możliwość zdania cechowego egzaminu. Proszę się tym na wyrost nie martwić, wszystko mamy tak opracowane, by wszelkie niedostatki wiedzy i praktyki do czasu egzaminu nadrobić. Ale tych spraw nie będę poruszał w tym miejscu, tylko w trakcie kursu.

  Proszę także pamiętać, że wszystkie cechy przygotowują się do wprowadzenia szkolenia trwającego co najmniej rok, tak jak to się dzieje w całej Europie, i obejmującego działy nauczania bardzo odległe od bioenergoterapii, za to pozwalające na udział w szkoleniu wykładowcom, co będzie powodem zwiększenia kosztów kursu. Oprócz wyższej ceny, będzie to zaprzątanie głowy bagażem niepotrzebnej wiedzy. To są ostatnie miesiące, gdzie kurs bioenergoterapii jest kursem ten dział wiedzy obejmującym, a nie i wszystko inne, co ezoteryka ma jeszcze do zaoferowania (za solidne pieniądze). Proszę się nad tym zastanowić i nie zwlekać, bo czasu na podjęcie rozsądnej decyzji zostało niewiele.

 • 8 LIPCA Wielkie Uzdrawianie + małe warsztaty w Częstochowie. W piątek dla chętnych o 19:00 spotkanie integracyjne w restauracji na dole :).

  Publikacja: 2017-05-26

  Start godz. 10:00 w sobotę

  Rejestracja od 9:30. Dopłata na miejscu lub wydrukowane potwierdzenie przelewu.

  W piątek o godz. 19:00 zbiórka na spotkanie integracyjne dla chętnych w restauracji na dole :).

  Dla naszych gości możliwość rezerwacji noclegu w hotelu na hasło "warsztaty Popko". Kontakt w sprawie rezerwacji pokoi:

  Hotel GRAND
  ul. Drogowców 8
  42-200 Częstochowa
  tel./fax 0 34  368 30 22

  email:

  Zapraszamy.

  Subskrybuj nasz kanał Youtube:

  POPKO TV tutaj --> https://goo.gl/dGJctC

   

  W przerwie serwis kawowy. Zabierzcie ze sobą kanapki,. W okolicy jest kilka punktów gastronomicznych, w tym stacja benzynowa i McDonald, Tesco (jedzenie na wagę). Hotelowa restauracja powinna być czynna. Wokół jest kilka innych hoteli, gdzie na pewno rónież funkcjonują restauracje.

   

 • Bezpłatne grupowe spotkania uzdrawiające

  Publikacja: 2017-01-09

   

  Odbywają się średnio raz w miesiącu u autora w Rusinowicach. Działanie jest krótkie, ale skuteczne. Zapraszamy do skorzystania osoby, których sytaucja finansowa nie pozwala na tradycyjną formę konsultacji.

  0 zł darmowe uzdrawianie grupowe wg terminarza spotkań. Jest nieco słabsze od indywidualnego działania, ale na pewno mocno konkurujące z ezoterycznym rynkiem. Ponadto zawiera moduł kasowania węzłów karmicznych, zmiany energetyki przestrzeni, modyfikacji DNA, egzorcyzmowania, kasowania nawiedzeń itd., a więc coś, czego tak naprawdę nigdzie nie znajdziecie. 

  Najbliższe spotkanie:

  28 LIPCA (pt)  godz. 17:30  - Rusinowice

 • Świąteczne życzenia od Autora

  Publikacja: 2016-12-21

   

 • WARSZTATY 2017. Terminarz.

  Publikacja: 2016-11-15

  14 stycznia 2017 - warsztaty weekendowe.

  28 stycznia 2017 - warsztaty weekendowe.

  11-15 lutego 2017 - warsztaty tygodniowe.

  W 2017 nowe zasady zapisów na warsztaty i nowa formuła zajęć weekendowych.

   

  Więcej w zakładce terminy.

   

   

 • Warsztatowcy ruszajcie do boju!

  Publikacja: 2016-05-12

   

  Po miesiącu ciężkich ustawień i nauki udało się w końcu stworzyć zabezpieczenia na poziomie 4-5,5 nawet dla najsłabszych warsztatowców, dzięki czemu nawet adepci energetycznego i duchowego uzdrawiania mogą zaistnieć w „uzdrowicielach24”, o ile mają kwalifikacje bioenergoterapeuty. Nareszcie wszyscy, który na rzecz Idei i własnego doskonalenia się pracują, mogą być uwzględnieni jako aktywni członkowie Emengen Uzdrowicieli (roboczo przez nas nazwanym „Stowarzyszeniem”). Oczywiście za potwierdzeniem Góry. Niemniej, co najbardziej dla mnie budujące, poprzez stworzenie trzech poziomów kwalifikacji (bioenergoterapeuta, energoterapeuta, uzdrowiciel duchowy) nikt nie będzie się już czuł po macoszemu traktowany. Nareszcie będzie nas więcej i to z sobą współpracujących.

  Góra zażyczyła sobie także, by ostro weryfikować osoby chcące prowadzić wahadełkowania, a już w ogóle wprowadzać w modlitwę poprzez otwarci własnego kanału duchowego, gdyż występujące do tej pory techniczne „zgrzyty” nie tylko potrafiły zaszkodzić ludziom szukającym prawdy i poratowania, ale na dodatek były wykorzystywane do robienia własnych interesów. Dlatego nikt, kto nie osiągnie stosownej mocy i doskonałości wymaganej przy prowadzeniu ludzi ku światu duchowemu, nie uzyska aprobaty Miasta Oriin, ani nie będzie przez nas polecany.

  Istnieje wiele osób, które kiedyś tam były na warsztatach i powołując się na Miasto Oriin i rzekomo przerobioną własną doskonałość, wabią ludzi na uzdrawianie i organizowane przez nich wahadełkowania, choć ani duchowo nie działają, ani skal w pełni nie rozumieją. Pomijam kwestię praw autorskich, za które już przyszłym roku będą prawnie ścigane. Dlatego przy każdy nazwisku na Uzdrowicielach 24 będzie widniał nie tylko poziom umiejętności uzdrawiania, ale również zakres usług, jaki z racji „licencji” stowarzyszeniowej będzie tej osobie przypisany, gwarantując stosowną jakość usług. Dzięki temu pozostałą brać zachęcimy do wzmożenia wysiłków na rzecz tworzenia świetlanej rodziny, czyli społeczeństwa obudzonego w świadomości energetycznej, a kiedyś tam i duchowej.

  Tak więc, moi drodzy, rozszerzamy nasze szeregi o te osoby, które pracują już nad sobą i emengen wspierają, choć ich umiejętności nie dorównują jeszcze poziomowi uzdrowiciela duchowego. Ale nareszcie będziemy RAZEM…

   

 • Wszelkie podziękowania dla uzdrowiciela prosimy przesyłać poprzez formularz na stronie. Łatwiej umieścimy je w naszym dziale, niż treści smsów czy podziękowań telefonicznych... Dziękujemy i cieszymy się razem z Państwem efektami naszej pracy.

  Publikacja: 2016-02-01

   

  http://www.popko.pl/podziekowania.xhtml

   

  A tutaj prezent dla Was:

 • GAZETA ORIIN- Numer 02.

  Publikacja: 2015-05-03

  Zamówienia:

  Gazetę można kupić osobiście w czasie trwania warsztatów. Sprzedaż wysyłkową czasopisma ORIIN prowadzi redakcja. Zamówienia można składać na adres e-mail:  lub przez nasz sklep on-line.

  Koszt wysyłki pocztą (przy wpłacie na konto) wynosi 5,50 zł (proszę zignorować pojawiąjący się w zamówieniu koszt wysyłki 12 zł i do ceny gazety doliczyć wskazaną sumę, czyli całkowity koszt zamówienia wyniesie 20,50 zł. Przelew należy wykonać bezpośrednio ze swojego konta na numer konta podany w zamówieniu (obecnie nie jest możliwe dokonanie tej płatności przez serwis przelewy24.pl). Kwestie te dotyczą tylko zamówienia pojedynczego egzemplarza. Inne przypadki wg cennika na stronie.)

   

  W numerze m.in.:

  • Egozrcyzmy, czyli jak pokonać ciemną stronę mocy- wywiad ze Zbigniewem Janem Popko- człowiekiem, który ujarzmia demony
  • Jak zostać świętym- przewodnik, cz.II
  • Dzieci Nowej Ery, czyli dzieci światła
  • Siły przyrody, czyli jak rozmawiać z Naturą
  • Co to znaczy narodzić się na nowo
  • Tragedia World Trade Center- największa manipulacja XXI wieku sukcesywnie ograniczająca naszą wolność na Ziemi
  • Tajniki kobiecego orgazmu

  Drugi numer gazety ORIIN ma 82 strony, format A4, kosztuje 15 zł.

   

 • Dziennik Uzdrowiciela - nowy dział

  Publikacja: 2014-09-25

  Autor co pewien czas będzie zamieszczał nowe teksty w swoim nowym dziale pt.: "Dziennik uzdrowiciela".

  Dział pozwoli przybliżyć Wam jak wygląda jego praca na co dzień. Wszyscy, którzy chcą skorzystać z konsultacji lub z nich skorzystali mają okazję przyjrzeć się jak sprawa wygląda "od kuchni". Dla Was, którzy sami już działacie na rzecz innych, może być pomocą w odnalezieniu się w trudnych sytuacjach, z którymi się stykacie.

   

 • Gazeta Oriin 01

  Publikacja: 2012-11-30

  Zamówienia:

  Gazetę można kupić osobiście w czasie trwania warsztatów. Sprzedaż wysyłkową czasopisma ORIIN prowadzi redakcja. Zamówienia można składać na adres e-mail:  lub przez nasz sklep on-line. Koszt wysyłki pocztą (przy wpłacie na konto) wynosi 3,50 zł.

  W numerze...

  • Największy przekręt Szatana

   Temat numeru: Prawda o Kościele katolickim i jego przywódcach.

  • Obudzić zbiorową świadomość ludzkości

   Wywiad ze Zbigniewem Janem Popko -- człowiekiem, który odkrył dokąd prowadzi królicza nora.

  • Jak zostać świętym

   Drukowana w 3 odcinkach publikacja, opisująca, w jaki sposób każdy z nas może zostać świętym.

  Pierwszy numer gazety ORIIN ma 84 strony kolorowe, formatu A4, kosztuje 15 zł.

  Notka od redakcji- sierpień 2014: Drugi numer gazety prawie gotowy, niestety na tę chwilę brak funduszy wstrzymuje druk... Mamy jednak nadzieję, że szybko trafi w Wasze ręce.

 • Łowienie przez szatana-metodyka

  Publikacja: 2010-05-28

  Zapowiadałem pół roku temu, że siły ciemności są prowadzone obecnie przez szatana-metodyka, który starannie i cierpliwie rozpracowuje każdego, kto zamierza z nim stanąć do walki. Osoby przez niego "dotknięte" nie potrafią do siebie dojść, a te, które nie modlą się, które uważały, że stoją ponad wszystkimi wzrastającymi, podpisały z nim umowy i w tej chwili zatruwają umysły tym, którzy nie są w stanie trafnie ocenić sączonego w duszę jadu.

  Wiele osób zniechęciło się do pracy nad sobą, wiele powróciło do skostniałej moralności i w tej chwili nic poza ocenianiem innych nie są w stanie robić! Zatopieni w samowyższości, pochwyceni w skrzydła programów, odmawiają teraz innym prawa do tego, za czym sami do niedawna tęsknili. A odcinając się od miasta Oriin, bo w energetycznym znieprawieniu sami sobie tę bramę zamknęli, wpadli w pułapkę objawień zwodniczych i prorokują teraz innym rzeczy, które uderzają w podstawę pracy nad sobą. Umiejętnie podważają nauki płynące z miasta Oriin, dyskredytują warsztaty i modlitwy, samym sobie przypisując wszystkoznawstwo, wszystkoznawstwo bazujące na satanistycznej filozofii moralnej.

  Doszło do tego, że zmiany energetyczne, jaki nasze siły wyższe za moim pośrednictwem wprowadzają w polach duchowo-energetycznych przybyłych na spotkania osób uznają za niepełne, wadliwe, wymagające ich osobistej interwencji. Po ich działaniach "interwencyjnych" wiele osób padło i się prędko nie podniesie, bowiem stracili na poziomie DNA wiarę w ochronę Opatrzności. A przecież wiadomym od zawsze jest, że każda, nawet najsłabsza przemiana niesie z sobą nieprzyjemne zawirowania energetyczne, bóle głowy, osłabienia, trudności z koncentracją a nawet sensacje żołądkowe. Przecież mówię o tym od zawsze, podpowiadając, że ten trudny okres, trwający nierzadko i dzień czy dwa trzeba najzwyczajniej w świecie przetrwać.

  Podobną formę rozwalenia warsztatowców zastosowała ciemność kilka lat temu w Gliwicach, gdy to egzorcysta z Bełchatowa dzwonił do wszystkich, opowiadając im, że otrzymane podczas modlitwy "piórka" (artefakt) są z ciemnej energii i trzeba je bezwzględnie wyrzucić. Przy tym oferował swoją pomoc. Po jego wejściach w energetykę nie świadomych podstępu ludzi nikt się nie podniósł. Dokładnie to samo w tej chwili dzieje się w Osowie, gdzie narzuca się ludziom iluzję, w której sami poddają się takim zabiegom oczyszczającym. Mam nadzieję, że nasza Krysia sobie z tym problemem poradzi. Jak i Ela z Koszalina, choć tam rozwalanie ludzi na poziomie iluzji i trucia ma delikatnie inny charakter.

  O puszczanych w sieci przepowiedniach, przekazach, informacjach już nie wspomnę, bo wiele z tych, które otrzymałem mailowo, ma ukryte pułapki, takie energetyczne wirusy, które z wolna ukazują naszą pracę na rzecz budzenia świadomości ludzkiego gatunku jako nic nie wartą i błędną. Nagle wyrastają kosmiczni sprzymierzeńcy ze swoim wielkich duchowym wkładem w regenerację ludzkości, nagle co drugi przekaz mówi o tym, jak co niektórzy z naszych przekroczyli próg dostępnej człowiekowi wiedzy i od tej chwili będą dla innych alfą i omegą. Słowem tworzą się liderzy wiedzy wielkiej, których należy bezwarunkowo słuchać, a podawane przez nich objawieniowe wskazówki przekazywać dalej i zmuszać do powielania. A całość tych mnożonych treści nawet nie ukrywa w sobie tendencji zaprzeczających moim przekazom oraz waszej pracy, jak i waszym doświadczeniom astralnym. Zadanie tego typu ataku jest jedno: osłabić waszą wiarę w siłę waszej własnej mocy, w siłę waszych własnych objawień i kontaktów z Górą, w siłę naszej wspólnej duchowej więzi.

  Pojawiły się także przekazy poddające w wątpliwość moją osobę, moje starania i wiedzę przeze mnie wam przekazywaną. Ostrzega się przed wejściem do Oriinu, opowiada o zagrożeniach idących z dziupli, analizuje moje słowa pod kątem czysto religijnej doktryny. Po co, skoro to nic nie ma wspólnego z waszą pracą nad samym sobą? Bo poddając w wątpliwość to, czego się uczycie i doświadczacie, siła rzeczy zmusza się was do poniechania wysiłków na rzecz duchowego obudzenia się. A ponieważ wymaga to przewartościowania wielu tez i czasu, niektórzy -- bo wygodniej -- odchodzą od potrzeby kochania siebie i innych na rzecz jakich pokrętnych, wysmażonych na szybko definicji nowego duchowego wzrostu, który całe duchowe przeobrażenie sprowadza do trwania przy odczytach.

  W tej chwili aż sześć osób z naszych szeregów osacza mniej zorientowanych w temacie warsztatowców i zmienia im energetykę. A zmiany są tak poważne, że rugują obecność Ojca w DNA. Nie muszę chyba dodawać, że taki wyczyn oznacza obecność Diabela w pasmach szatana, jakie sterują energetyka osób was wykańczających.

  Bardzo łatwo sprawdzić te osoby po uchwyceniu ich w lustrze. Są trzy: Prawdy, Iluzji i Podstępu (zwanym też lustrem ciemności). Można być odczytanym we wszystkich, w dwóch albo w jednym. Ale odbicie w lustrze podstępu oznacza, iż taki człowiek podpisał pakt z diabłem. Bo zazdrościł wzrastającym, bo nienawidził własnych słabości, bo przez swoje ułomności duchowe wolał wejść w układ z ciemnością, niż w nieskończoność czekać na poprawienie własnego wizerunku. Co zaskakujące, niektórzy złamani doskonale zdają sobie sprawę z przejścia na drugą stronę. Do tej pory wyglądało to tak, że ciemność wymazywała z ich pamięci ten fakt (podpisanie cyrografu), przez co łatwiej im było trwać w znieprawieniu. Od jakiego czasu zasady gry się jednak zmieniły i osoby "pojmane" zdają sobie sprawę z własnego stanu i doskonale bawią się, łowiąc w czarną sieć swoich niedawnych towarzyszy.

  Odczytanie ich w "lustrze" jest zawsze możliwe, bowiem lustro należy do ducha, a duch do Ducha Całości. Bez tego wielu z was może nie potrafić zidentyfikować prawdziwych intencji rzekomych przyjaciół. Lustro należy do Boga i kto przy Nim trwa, zawsze może spojrzeć, z jakim duchem w człowieku ma do czynienia. Lustro likwiduje całą iluzję nałożoną na dana osobę. Także wyrachowanie, jako cecha ducha, jest jedną z rzeczy, jakie zawsze odczytać możecie.

  Tak, pisze o tym wszystkim, bowiem nastały trudne dni. Wielu z was odpadnie, ale ci, co po was przyjdą, i ci, co przetrwają w wierze w potęgę boskiego serca, ci wszyscy dostaną zasłużone dary i staną w walce z ciemnością po stronie Ojca jako Rycerze Światłości. A to na stałe ich zwiąże z Panem Bożych Zastępów.

  Ale niewielu was przetrwa. Pierwsi odpadli, ale odpadają tylko ci, co poza zachłystywaniem się duchowością nic na rzecz owej w sobie nie uczynili.