Jesteś tutaj: Szukaj

#psychologia

Praktyka wdzięczności

2023-03-13 11:00:00
Praktyka wdzięczności

Wdzięczność to pozytywne podejście do życia, które może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawa samopoczucia, zwiększenie optymizmu i zadowolenia z życia.

Praktykowanie wdzięczności może okazać się dobroczynne dla zdrowia psychicznego. Może też wpływać na poprawę nastrój, redukcję stresu, zwiększenie poczucia szczęścia i zadowolenia z życia oraz wzrost empatii i pozytywnych relacji z innymi ludźmi.

Kiedy więc świat wydaje się działać przeciwko Tobie, właśnie wtedy warto uświadomić sobie, że praktyka wdzięczności może to zmienić.

7 oznak, że jesteś w zdrowym związku

2023-03-18 11:00:00
7 oznak, że jesteś w zdrowym związku

Wszyscy zasługujemy na zdrowy związek. Budowanie zdrowego związku jest ważne, bo ma ogromy wpływ na nasze życie i na nas. Od tego z kim i w jaki sposób budujemy bliskie relacje zależy nasze szczęście i zdrowie. Dbanie o swoje ciało jest ważne, ale dbanie o relacje jest również formą dbania o siebie.

Co jednak stanowi o tym, że jesteśmy w dobrym związku? Co sprawia, że tworzymy zdrowy związek? W tym artykule przedstawimy 7 oznak zdrowego związku. Skupiamy się na relacjach partnerskich, ale wskazówki te można również odnieść do różnego rodzaju relacji międzyludzkich.

 

Natłok myśli - jak sobie z nim poradzić. Zapanuj nad gonitwą myśli.

2023-03-02 11:00:00
Natłok myśli - jak sobie z nim poradzić. Zapanuj nad gonitwą myśli.

Niechciane natrętne myśli, większość z nas zna to uczucie, kiedy jesteśmy przygniatani ilością i natężeniem własnych myśli. Umysł staje się niespokojny i błądzi w różnych kierunkach, trudno się wtedy skupić na wykonywanej czynności i podejmować dobre decyzje. Nie można się zrelaksować ani zasnąć, bo gonitwa natrętnych myśli często wpędza w poczucie winy, wzbudza wyrzuty sumienia i osłabia poczucie własnej wartości.

Jak zatrzymać natłok niechcianych myśli?

Co zrobić, by natrętne myśli odeszły. Jak można kontrolować natłok myśli i nadać im odpowiedni kierunek.

Jak przestać narzekać?

2023-02-16 11:00:00
Jak przestać narzekać?

Narzekanie, biadolenie, marudzenie, zrzędzenie – zwał jak zwał. Często kojarzy nam się z negatywnym lub pesymistycznym podejściem do danego człowieka lub sytuacji. To inaczej wyrażenie swojego niezadowolenia w odniesieniu do kogoś lub czegoś. Można marudzić, że nic nam w życiu nie wyszło, że ceny paliwa są wysokie, że trawa wokół domu nie została skoszona, a zupa zrobiona przez partnera była wyjątkowo za słona. Można również narzekać na to, że to co powiedział nam drugi człowiek nie do końca nas zadowala czy satysfakcjonuje. Ale czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek skąd wziął się nawyk narzekania?

Właściwie dlaczego to robimy i jak to zmienić? 

Jak się zmotywować

2023-02-08 11:00:00
Jak się zmotywować

Motywacja jest tym co napędza nas do działania, ale utrzymanie motywacji nie zawsze jest łatwe. Brak motywacji może być spowodowany wieloma czynnikami: stresem, zmianami życiowymi, natłokiem zajęć, a czasem zaburzeniami adaptacyjnymi lub depresją. Łatwo wyznaczyć sobie cel, który chcesz osiągnąć, dużo trudniej w natłoku zajęć utrzymać swoją motywację na odpowiednim poziomie. Niskiej motywacji można zaradzić za pomocą działań zwiększających produkcję dopaminy, takich jak ćwiczenia fizyczne, aktywacja behawioralna, uważność, medytacja czy inne techniki.

Na co dokładnie zwrócić uwagę i jak się zmotywować skutecznie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak wzmocnić swoją motywację i zrealizować cel.

Wysokie wibracje - klucz do sukcesu

2022-12-16 11:00:00
Wysokie wibracje - klucz do sukcesu

Wysokie wibracje to klucz do sukcesu. Dzięki wysokim wibracjom możemy utrzymać dobre samopoczucie, zachować równowagę, harmonię, utrzymać zdrowie fizyczne i psychiczne. Zachowanie wyższych wibracji poprawia codzienne życie i relacje z ludźmi. Jeśli jesteśmy do czegoś pozytywnie nastawieni, tworzymy wspólne pole o wyższej częstotliwości drgań. Zawsze jednak z uwagi na to, że żyjemy w morzu energii, spotykamy w naszym otoczeniu elementy, które nas w jakiś sposób rozharmonizowują, sprawiają, że nie utrzymujemy wysokiej wibracji. Kiedy spada nam wibracja czujemy się osłabieni, poirytowani czy przytłoczeni. Jak więc możemy podnieść nasze wibracje, aby stać się szczęśliwszymi i zdrowszymi? Jak dbać o wysokie wibracje na co dzień?

W tym artykule przedstawiamy 10 sposobów na utrzymanie wysokich wibracji każdego dnia

Wysoka wrażliwość. Czy jesteś WWO – wysoko wrażliwą osobą?

2022-12-07 17:00:00
Wysoka wrażliwość. Czy jesteś WWO – wysoko wrażliwą osobą?

Wysoko wrażliwe osoby WWO mają niezwykle empatyczne usposobienie, charakteryzuje je umiejętność współczucia na głębokim poziomie i chęć niesienia pomocy innym. Są miłe, przyjacielskie oraz postrzegają rzeczywistość w zupełnie inny sposób. Osoby wrażliwe mają zdolność do głębokiego i intensywnego przetwarzania informacji, analizowania różnych poglądów i aspektów życiowych. Często wyróżniają się na tle innych. Są szczególnie czułe na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne. Osoby wrażliwe co prawda silniej niż inni odbierają sygnały fizyczne, psychiczne i emocjonalne, jednak każda taka reakcja posiada także swoje ujemne strony. Często powoduje silny stres, przytłoczenie czy wycofanie z życia.

Dowiedz się jakie jeszcze cechy mają osoby wysoko wrażliwe? Czy jesteś osobą z wysoka wrażliwością? Wreszcze jak sobie radzić w życiu będąc wrażliwym lub jeśli mamy w swoim otoczeniu taką osobę, jak jej pomóc.

Czy możliwe jest samodzielne wyjście z nałogów? Jak radzić sobie z uzależnieniami?

2022-12-01 11:00:00
Czy możliwe jest samodzielne wyjście z nałogów? Jak radzić sobie z uzależnieniami?

Nałóg to rodzaj zaburzenia na tle psychicznym lub fizycznym, który objawia się okresowym lub stałym, silnym pragnieniem do wykonywania określonych czynności lub zażywania psychoaktywnych substancji chemicznych. Silna potrzeba kontaktu z tym co uzależnia, często prowadzi do braku kontroli nad sytuacją i zaburza codzienne funkcjonowanie. Wyjście z jakiegokolwiek uzależnienia, zwłaszcza jeśli trwa to długi okres, nie jest łatwą sprawą. Jak zawczasu zapobiec ewentualnym nałogom?

W jaki sposób rozpoznać czy panujemy nad sytuacją czy już przekroczyliśmy granicę i daliśmy złapać się na lep? Jak wyjść z uzależnienia? Najpierw trzeba odpowiedzieć na pytanie czym są nałogi i uzależnienia...

Toksyczni ludzie 7 sposobów jak sobie z nimi poradzić

2022-10-28 11:00:00
Toksyczni ludzie 7 sposobów jak sobie z nimi poradzić

Zapewne każdy z nas miał w swoim życiu do czynienia z osobą, której zachowanie miało negatywny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie oraz postrzeganie świata. Takich osób nie sposób uniknąć. Chorobliwie zazdrosny partner, pretensjonalny członek rodziny, szef-tyran, wścibska sąsiadka czy kolega kopiący pod nami dołki. To tylko przykłady osób, które określane są jako toksyczne, a dokładniej ujmując toksyczny jest sposób w jaki się zachowują. 

Toksyczni ludzie, jak ich rozpoznać i poradzić sobie z toksyczną osobą w naszym otoczeniu.

Jak zapomnieć o przeszłości?

2022-10-21 11:00:00
Jak zapomnieć o przeszłości?

Jak zapomnieć o przeszłości, to chyba jedno z najczęstszych pytań, na które nie umiemy znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Potrafimy wałkować przeszłość całymi dniami, miesiącami i latami. Analizujemy i analizujemy bez końca. Zwykle powoduje to stres, niemoc i długie godziny spędzone na zastanawianiu się nad błędami z przeszłości.

12 korzyści płynących z aktywności fizycznej

2022-07-11 11:15:00
12 korzyści płynących z aktywności fizycznej

Aktywność fizyczna dla jednych jest rozrywką, zdrowym nawykiem, dla innych całym życiem, jeszcze inni traktują ją jako ciężkie wyrzeczenie, są też tacy dla których aktywność fizyczna to jeden z elementów walki o zdrowie. Tak czy inaczej, jeśli mówimy o zdrowiu, utrzymanie ciała w dobrej formie fizycznej jest jednym ze zdrowotnych środków profilaktycznych.  

Następna strona
Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021