vimeo
youtube

Strona główna » Autor » Moje dzienniki » Warsztatowi "mistrzowie", a nie twój zamek z piasku

PobierzDrukuj

Warsztatowi "mistrzowie", a nie twój zamek z piasku

 • Niedawno zamieściłem ostrzegawczy tekst o byłych warsztatowcach., którzy obwołali się awatarami i znawcami spraw duchowych, a już ruszyła lawina skarg na osoby, które wpadły w ich sidła. Zaznaczam przy tym, że w sidła wpadają jedynie ci, którzy siebie ponad innych stawiali i stawiają i tylko swoją egoistyczną radość promują. Jedynie im mile brzmią słowa oszustów, zachęcających ich do stawiania na egoizm i podporządkowywania sobie innych. Zachęceni do mobilizacji w zdegenerowaniu, opuszczają bliskich, żony i własne dzieci, a nawet co śmieszne, by swoje wybory usprawiedliwić, zachęcają pozostałych warsztatowiczów do przybywania na organizowane przez siebie kursy i wahadełkowania. Zachęcają ci, co od zawsze na ideę Boga i pracy nad sobą spoglądali z ukosa, a innych, mając w pogardzie, wykorzystywali.

  Teraz ci wspaniali ludzie wmawiają innym, że i oni są wspaniali i w swej doskonałości skończeni, za to ich bliscy to nieudacznicy i wykolejeńcy. Jak twórczo widzą się wyższymi, wstyd wspominać.  Zanika potrzeba bycia pomocnym, wspierającym, otwierającym w innych świat szczęścia. Zapomniana się o danym słowie i przyrzeczeniach.

  Dlaczego tak się dzieje, wytłumaczyłem w videoblogu. Ukazałem przyczyny degeneracji pewnych osób i powód, dla którego "oprogramowują" teraz niegdysiejszych znajomych. A wszystko dla poparcia ułudy o swojej wielkości i doskonałości, jak i dla potrzeby finansowego wykorzystywania tych, których raczą sfingowaną prawdą. Zakodowane w nich duchowe lenistwo i znieprawienie ściągnęło popierające ich siły ciemności i zaczęły się masowe opętywania na organizowanych przez nich spotkaniach. Pokrzywdzeni płaczą, a krzywdzący nawet tego nie widzą. Nie widzą tego, że krzywdzą najbliższych, choć mieli być dla nich opoką. W imię czego tak się dzieje? W imię jakich racji ojciec zostawia dzieci i zarobioną po uszy partnerkę? Dlaczego matka-teściowa nagle, tak jakby znikąd mści się teraz na rodzinie za to, że nie słuchają o tym, czego się od owych manipulatorów dowiedziała? Skąd nagłe choroby i upadek egzystencji u wielu z tych, którzy odmówili uczestnictwa na pokazach sił ciemności?

  Po pierwsze dzieje się tak dlatego, że ogłupiane i niszczone osoby są słabsze energetycznie on programujących ich ludzi, a po drugie mniej od nich wiedzą. Mniej, bo nie przyłożyli się do zapanowania nad energią własną i energią przestrzeni. Wiedza, którą przekazuję, wydała im się mało istotna. Teraz płacą za to ruiną zdrowia i życia, płacą za to, że ich autentyczni oprawcy skryli się za twarzami ich bliskich, których otumanili i od siebie uzależnili.

  Piszę to po to, by cierpiący w końcu zrozumieli, że tak naprawdę jedyną przyczyną ich udręki nie są manipulujący innymi ludzie  ani zdradzający ich bliscy, ale ich własne lenistwo w pracy nad sobą i niewiedza. Ich ciągle przewijająca się w tle życia energetyczna i duchowa słabość. Nie wystarczy w chwili kryzysu zatonąć w modlitwie lub w rozpaczy zapisać się na konsultacje, to za mało, by przeciąć ciemne nici uzależnienia u tych, którym owo uzależnienie pasuje. Nastał dzień próby dla wszystkich, którzy nie odbudowali do tej pory swojej mocy energetycznej i duchowej. Niech nie liczą na to, że nagle, bo oto  proszą Boga o wsparcie, że nagle życie zwróci im bliskich, zdrowie i walącą się na łeb i szyję egzystencję. Powiem nawet więcej: ich obecnym oprawcom i krzywdzicielom wszystko może się nawet lepiej ułożyć.

  Egoistyczna prosperita może potrwać miesiąc, kila miesięcy, rok, ale i tak się skończy, skończy dokładnie w tym samym momencie, w którym wasze zagubione serca rozświetli mądrość i dobroć. Wtedy was dojrzą i pojmą, co uczynili. To wasz czas próby i zwycięstwa, nie ich. Nie obrażajcie się więc na swoich oprawców, a wręcz przeciwnie, rozumiejąc zasady energetycznej i duchowej gry, odważnie stańcie na szachownicy życia i potrząśnijcie własną mocą. Tylko nie zasypiajcie na niej jako pionek do bicia. W samotni, ale przy wsparciu rozumiejących całą sytuację przyjaciół, przedzierzgnijcie się w białego konia i zaszachujcie czarnego króla i czarną królową, zamknijcie w swojej dłoni zło i występek.

  Pamiętajcie jednak, że zmiany wprowadzają tylko ludzie silni i nie zapominający o świetle, słowem: ludzie "wiedzący". By takimi się stać, jeszcze raz obejrzyjcie wideoblog, jeszcze raz zastanówcie się nad sobą, na powrót odbudujcie drogę do Świątyni Serca i od nowa zasiądźcie na ławce zwierzeń. Gdy to uczynicie, odnajdziecie spokój i szczęście, ale - powiadam wam - nie każdego będziecie chcieli potem przyjąć w swoje progi. Nie dlatego, że zniknie wasza miłość do nich, ale dlatego, że wielu z obecnych dręczycieli ze wstydu nie będzie jej w stanie przyjąć.

  O obowiązku pracy nad sobą wspominam z powodu przekazu, jaki spłynął do jednej z pokrzywdzonych pań, a naszej koleżanki, w którym zabroniono mi jakichkolwiek działań oczyszczających. Gdybym to zrobił, niczego by się nie nauczyła, a partner dalej żyłby manią wielkości, jaką w nim podsycają manipulatorzy, i nadal dawałby się urabiać, wierząc w odczytywane przez nich bzdury. Dokonał wyboru, zostawił partnerkę w najtrudniejszej dla niej chwili, bo z dziećmi na głowie i brakiem funduszy, i musi to on sobie w końcu w pełni uświadomić. Gdybym przywrócił dawny układ sił, prędzej czy później działające przez nikczemnych ludzi zło znów by w nim wzbudziło wątpliwości i agresję i znów by odszedł od rodziny, myśląc tylko o własnej wygodzie. A tak, gdy zdradzona i opuszczona kobieta odzyska w sobie światło, to ona, a nie zło, zadecyduje, jak ma wyglądać jej przyszłość.

  W jednej z jej odsłon ujrzałem dzień, w którym skruszony ojciec na daremno próbuje wzbudzić w porzuconym synu litość i miłość do siebie. Nic nie osiągnie, nawet klątwa rzucona na obecnych manipulatorów nic nie da, bo ci już od dawna są przeklęci. Przeklęci za całe zło, którego są źródłem i strażnikiem. I też oni zabiorą ze sobą do grobu cała synowska miłość, zabiorą, bo wyrodny ojciec sprzedał ja za judaszowskie srebrniki.

  Pamiętaj, człowieku, jak nie ma w tobie jeszcze szacunku dla życia, dla drugiego człowieka i dla Boga, to i ciebie wciąż nie ma na duchowym firmamencie, choćbyś taki obraz siebie malował kościelnymi odpustami. Jak nie krwawi ci serce na widok cierpiącego i ręka się ku niemu nie wyrywa, to nie ma cię nawet wśród ludzi. Pytanie więc, kim jesteś i kto cię widzi?

  A jeśli jeszcze w myśli, słowie i czynie kogokolwiek krzywdzisz, to wiedz, że jesteś obecny tylko jako fala ciemności, która się o ciebie po śmierci ciała fizycznego niewątpliwie upomni.

  Spytaj się więc siebie samego, jak to się stało, że nagle zmieniły ci się poglądy i stosunek do ludzi, bo może to nie są twoje poglądy ani twój do braci stosunek. A jak jeszcze pamiętasz to, czym jest modlitwa, to proś Boga o wsparcie, ale nie dla siebie, bo ty już wszystko wiesz, tylko dla tych, których od siebie odepchnąłeś, o których zapomniałeś i którymi wzgardziłeś. W blasku ich cierpienia twoje cele się nie liczą.

  Słowo do złych ludzi: jeśli barometr pozytywnego myślenia nic nie wskazuje, to nic wam już nie pomoże, nawet Bóg, od którego się odcięliście. Wypada tylko mieć nadzieję, że osoby przez was skrzywdzone nie zapomną o was w chwili, gdy będziecie sądzeni, bo tylko oni będą w stanie skrócić wasze męki. Więc na wszelki wypadek ich nie zabijajcie.

   

 • Fałszywi ezoterycy

  Publikacja: 2013-03-14

   

  Gdy pisałem ten tekst, w domu zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Wśród domowników co chwilę pojawiały się silne napięcia i rozedrganie, a co jakiś czas w każdego uderzały fale nieprzyjemnego gorąca. Choinka się trzęsła, a mi na kilkanaście sekund wyłączyła się świadomość, w wyniku czego moja własna ręka dwukrotnie skasowała pisane teksty, wyłączając przy okazji komputer. Dopiero gdy odzyskałem przytomność umysłu, pojąłem, że sam obowiązek pisania o pewnych osobach utworzył z nimi port komunikacyjny, przez który weszły do mojej przestrzeni siły, jakie tamtymi osobami rządzą. I co zrozumiałe - poprzez owe osoby także tymi, którzy się z nimi stykają. Sprawa jest o tyle poważna, że w wyniku działań tych osób u wielu naszych już posypało się życie, związki i zdrowie.

  Dwukrotnie skasowane teksty zawierały właśnie opis tego, jak doszło do całego zamieszania i jak należy strzec się ludzi, który własny interes wynieśli ponad szczęściem innych. A nade wszystko, jak ustrzec się pokusy sięgania po judaszowskie srebrniki. A nasilenie takiej właśnie tendencji wyraźnie widać w naszych szeregach. Ulegają jej niemal wszyscy ci, którzy zaczęli poprawnie odnajdywać się w przestrzeni energetycznej i duchowej, którzy doświadczyli tych przestrzeni i nauczyli się z nich korzystać. Wiedząc więcej od innych, stali się dla pozostałych autorytetami. Niestety, autorytetami informacyjnymi, ludźmi posługującymi się niedostępną dla innych wiedzą, ale nie autorytetami po doświadczeniu. Jednak dość szybko zrodziła się w nich potrzeba korzystania z tej przewagi, przez co bez skrupułów programują i podporządkowują sobie tych, którzy tylko dlatego im zaufali, że pokojarzyli ich obecność z moją osobą.

  Zresztą coraz częściej przychodzą na warsztaty ci, co w ogóle nie zamierzają nad sobą pracować, ale postanowili za psie pieniądze dowiedzieć się tego, czego w całości nie uczą nawet w tajnych stowarzyszeniach. U nas są wolnymi strzelcami, zaś tamte organizacje wiążą adeptów bolesnym paktem całkowitego podporządkowania. Tu robią, co chcą, bo przecież w myśl Prawa Wolnego Wyboru mają wolną rękę we wszystkich swoich poczynaniach, tam zaś oddają własne imię i podlegają określonym obowiązkom. Konia z rzędem temu, kto by z tej okazji nie skorzystał.

  Osób, które łowiły i łowią, które zdobywali i zdobywają (także podczas warsztatów) oddanych sobie sympatyków, jest, było i będzie zawsze pod dostatkiem. Umiejętnie tworząc więzi sympatii, zachęcając innych do utrzymywania aktywnej znajomości, zapewniając o swoim współodczuwaniu, poświęcając "rybkom" swój cenny czas, niszczą w upatrzonych ludziach wszelki opór i jakiekolwiek podejrzenia o niecne zamiary. Otumaniają zwłaszcza tych, dla których stanowią wzór do naśladownictwa. Epatują wiedzą i ezoterycznym wyrobieniem. Ponieważ już widzą, słyszą i nieźle potrafią się poruszać po innych wymiarach, w oczach "pospólstwa" tworzą wizerunek półbogów, po czym wykorzystują ich materialnie, emocjonalnie i uczuciowo, czyli zachowują się dokładnie tak, jak każda "ludzka gnida", o której bez przerwy mówią. Proszę wybaczyć to obcesowe słowo, ale możemy posłużyć się jeszcze innym, bardziej precyzyjnym i dosadnym, które jest nam znane pod kryptonimem "zdzierania skórki z banana" i "wielkanocnego jaja".

  By tym oszustwom zapobiec, a jednocześnie obrabianym osobom pokazać, że i ich energetyka i duchowość wcale nie wygląda tak ładnie, jak to wynika z ich odczytów, Góra odłączyła dziś od "światła" wszystkich tych, którzy w świetle ukrywali swoją niedoskonałość czy znieprawienie. Od dzisiaj nikt, kto przyjedzie na warsztaty, a nie będzie nad sobą pracował, nie będzie mógł korzystać z uruchamianego dla niego kanału bratniego. Zaczyna obowiązywać sprawiedliwość boża, która mówi o tym, że już nikt więcej  nie będzie dla innych koniem trojańskim ani pociągowym. Także ja.

  Ujmę to bardziej obrazowo. Jak ktoś był dotychczas zdeformowaną i dziurawą dętką, do której pompował powietrze warsztatami i  wahadełkowaniami (sztuczny kompresor), co potwierdzał manometr (skala poziomów duchowych), to mógł ten fakt zręcznie wykorzystać i mydląc oczy mniej obeznanym w temacie duchowego rozwoju braciom, stworzyć w ich umysłach wizerunek mocniejszego i doskonalszego człowieka, niż to w rzeczywistości było.

  Z przerażeniem obserwuję na warsztatach to, co nie powinno mieć miejsca: jak jeden drugiego osacza i go wykorzystuje, jak walczy o jego kasę, o uczucia i o ciało, jak pyszniąc się swoją wyższością, upodla go, a potem upodlonego i wykorzystanego zostawia samemu sobie, nie pytając nawet, co się z nim dzieje. Konsultacje z pokrzywdzonymi odsłaniają także to, co dzieje się w sferze doświadczeń osobistych poza warsztatami. A tam trwa dramat "rybek" schwytanych w pułapkę. Jedne, nie podejrzewając niczego złego, padają ofiarami wkodowanej namiętności, inne - nagminnie korzystają z pomocy (konsultacji) swych pocieszycieli i "sympatyków", ani się domyślając, że to właśnie za ich sprawą padają im związki i finanse.

  Nastał w końcu czas mówienia prawdy wprost. Choć ten czas obowiązuje od dziś i tylko w naszych szeregach, niemniej nie będzie już więcej ukrywania się ludzkiego zła pod płaszczykiem braterskiej użyteczności. O 18.30 10.04.2013 roku Góra ucięła wszystkie moje wiązki łączące mnie z kimkolwiek. Stałem się wolny w doświadczaniu siebie i tą samą wolnością obdarzyłem innych. Każdy warsztatowicz, i nie tylko, może spojrzeć w tej chwili na skale i odczytać całą prawdę o sobie samym.

  I nigdy więcej nikogo na trwale nie podłączę pod własne i duchowe pasma. Nie dlatego, że nie chciałbym, by napawał się widokiem ruchu wskaźnika na wykresach, ale dlatego, że wszystkie pasma oddałem Bogu. ZJP przestał istnieć. A wraz ze mną wasze oszukańcze parametry.

  Jak ta mistyfikacja działa, zdałem sobie sprawę podczas jednej z konsultacji, kiedy to zachłyśnięty odczytywanymi parametrami warsztatowicz uznał, że wybaczył już swojemu ojcu to, że ten nie dopuszczał go do udziału we własnej firmie, czego oczywistym na to dowodem był ruch wahadełka na skali. Na nic zdały się moje słowa o tym, że warsztatowicz utrzymuje ten stan sztucznie, korzystając z technik pomocniczych, co z prawdą nie ma nic wspólnego. Warsztatowicz niezmiennie tkwił w przekonaniu o swojej cudowności, czemu jawnie przeczyły jego pozostałe słowa.

  To dokładnie jak z zapewnieniem troglodyty o tym, że wybranka go kocha, ponieważ wciąż z nim jest. Przy czym ani słowo nie pada o tym, że wybranka siedzi w klatce i że oberwała w głowę łomem po to, by do owej klatki trafić. Horror.

  W tym samym stylu działa pewien mężczyzna, który od niemal roku przyjeżdża na warsztaty tylko po to, by programować i urabiać pod siebie młode kobiety. Umawia się potajemnie z nimi, wykorzystuje emocjonalnie, a potem porzuca, zarzucając im jeszcze, że próbują go ograniczać w jego doświadczaniu życia, co stoi w sprzeczności z tym, co mówią zaświaty. Na szczęście, a może na nieszczęście, godzinę temu przestały działać jego utrzymywane "kompresorem" parametry. Sztuczna moc odeszła, a choroba, która zmalała, wkrótce go pochłonie, zmuszając do złożenia pokłonu bożej sprawiedliwości.

  Historia innego duchowego osiłka jest równie smutna. Przyjeżdżał na warsztaty dłuższy czas. Zyskał sympatię wszystkich i często udzielał się podczas modlitw. Niestety, nigdy nad sobą nie pracował, a swoje podkręcone parametry zawdzięczał tylko ładowaniom podczas  warsztatów. Gdy mówił "kocham", miał na myśli wyłącznie ukontentowanie z poddaństwa osaczonych osób. Za to je kochał. Szybko nauczył się jasnowidzenia i posługiwania skalami, nadto obeznał z tematyką, dzięki czemu zyskał szacunek i uznanie. Szacunek oparty na mistyfikacji i udawaniu przyjaźni.

  Ponieważ życie osobiste wyraźnie mu się nie układało i już kilka lat wcześniej podjął prawną próbę uwolnienia się z formalnego związku, niesiony wizją własnego szczęścia i wolności, ponownie zdecydował się na wniesienie sprawy rozwodowej. Ostatecznie postanowił rozstać się z osobą, o której wypowiadał się wyłącznie negatywnie. Decyzję podjął po tym, jak poznał młodą, atrakcyjną dziewczynę. Taki miód, po którym warto palce lizać. Do tego stopnia otumanił  (przekupił prezentami) dziewczynę, że ta uwierzyła jego słowom o dozgonnej miłości i porzuciła dobrze płatną pracę i partnera, z którym mieszkała. Przeprowadziła się do naszego wspólnego znajomego. Wkrótce potem, gdy nie chciała wykonywać jego poleceń, bezwzględnie wyrzucił ją z wynajmowanego mieszkania, ani się pytając, co teraz zrobi: za co będzie żyć i gdzie mieszkać. Gnojąc ją każdym gestem i słowem, wykopał ją w końcu za drzwi. Wykopał za to, że nie chciała mu się całkowicie podporządkować. Wyrzucił "ubóstwianą" osobę w ciąży, bez grosza przy sobie i bez nadziei na lepsze jutro. Dokonał tego człowiek, który uważał się za lepszego od innych z powodu odczytywanych na skali parametrów.

  Kilka dni przed dramatycznym rozstaniem oboje przyszli do mnie, pytając, co mają począć. Miast odczytu, Góra poleciła mi, by nagrali na dyktafon to, co chcą im moimi ustami przekazać. Jakież było zdziwienie naszego kochanego warsztatowca, gdy Góra wzięła osaczoną i oprogramowaną dziewczynę w obronę, a jemu wygarnęła całą prawdę o nim samym, o ich związku i o jego rodzinie. Pół godziny później rzucał on skalami i Orinem o ścianę, krzycząc, że Popko może go w "dupę" pocałować.

  A ja tylko posłużyłem jako medium.

  Końcem końców dziewczyna wylądowała na ulicy, a  miesiąc później za pożyczone pieniądze w innym kraju usuwała niepożądaną ciążę, bo w Polsce nie jest to legalne. Ale to jeszcze nic. Najbardziej zaskakujące jest w tym wszystkim to, co ów "mistyk" opowiadał jej podczas stosunku: "Nie martw się, jestem Bogiem, mam taką moc, że kontroluję swoje nasienie. Nigdy nie zajdziesz w ciążę". Czy mam coś więcej dodać? Może tylko to, że to nie jego pierwszy oszukańczy wyczyn w naszych szeregach, że i mnie skrzywdził i że zawsze drwił z Boga, siebie na jego miejscu stawiając.

  Ten człowiek nie umarł. Żyje i ma się dobrze. Wrócił na łono rodziny, mówiąc, że to ja byłem przyczyną jego "zagubienia". By pokazać skruchę, odesłał mi skale. Nie wiem tylko po co, skoro nadal prowadzi ezoteryczną działalność, takimi samymi skalami się posługując. Wciąż ogłupia ludzi, głosząc prawdy, które przekazują inni, a które nie są jego osobistym doświadczeniem. Wciąż wciąga ludzi w modlitwy i zaprasza na wahadełkowania. Co gorsze, prowadzi konsultacje. Rzecz w tym, że moc od niego odeszła, że nic nie potrafi, że nie uzdrawia ani niczego nie kasuje, choć za to właśnie bierze pieniądze. Kto z nim się zetknie, wcześniej czy później pada. Czasem rany są tak głębokie, że muszę się nieźle napracować, by naprawić to, co on zniszczył.

  I pomyśleć, że to wszystko stało się tylko dlatego, że ten człowiek woli być ezoterykiem i wykorzystywać innych, niż chwycić się łopaty, co właśnie robi jego pracowita, dotychczas pogardzana przez niego połowica. I wielu ludzi korzysta z jego usług, mając zapisany w pamięci obraz osoby radośnie uczestniczącej w warsztatach. Uczestniczyć w warsztatach, a pracować nad sobą, to dwie różne rzeczy. Wejść z wycieczką na Wiejską, a być prezydentem - tak samo.

  Kolejny rodzynek, tchnięty ideologią owego "przyjaciela" usłużnych kobiet, pozazdrościł bardziej doświadczonemu koledze i podczas konsultacji zapytał się mnie wprost, czy może prowadzić wahadełkowania na własną rękę (chodziło o umieszczenie tej informacji na mojej stronie), bo ludzie go o to proszą. Odpowiedź Góry była jednoznaczna: posługiwania się wahadełkiem i tłumaczeniem skal może zajmować się każdy człowiek. Takie spotkania każdy ma prawo nazwać wahadełkowaniem. Rzecz w tym, że my wahadełkowniem nazywamy mistyczne wejścia w duchowe przestrzenie, odczytywanie linii czasu i przestrzeni, uwalnianie ludzi spod wszelkich ograniczeń i uczenie ich prawdy o sobie i trafności własnych wyborów, jak i działań na całości materii. A to już co innego, niż nauka posługiwania się wahadełkiem. Gdy mu to przekazałem, ujrzałem taką nienawiść w jego oczach, że się przestraszyłem.

  No to się w takim razie pytam, czy ma prawo o duchowości i Całości Wszechrzeczy uczyć ten, kto tylko o duchowości i Wszechrzeczy słyszał? Kto nie ma niczego przepracowanego i na każdego człowieka patrzy okiem drapieżnika i zdobywcy? Kto zmarnował swój własny związek, a ostatnią partnerkę tylko upokarzał i wykorzystywał? Czy taki człowiek ma prawo uczyć innych tylko dlatego, że jeździł na warsztaty i na wahadełkowania? Nie ma! Ja nie jestem ezoterykiem i nigdy nie zniżę się do mówienia o tym, czego nie znam z autopsji. Inaczej umarłbym w dniu swoich narodzin.

  Ale jeszcze ciekawsze było zakończenie mojego spotkania z owym "mistrzem samego siebie". Otóż ujrzałem, jak obaj panowie (ów mistyk od dezintegracji mocy własnego nasienia i spec od wahadełkowań) pozostają z sobą w przyjacielskiej komitywie, jak ustalają, w jaki sposób oderwać ode mnie ludzi uczestniczących na warsztatach i na wahadełkowaniach i jak przekształcić ich w dojne krowy. Myślałem, że zwymiotuję. I aż dziw bierze, że owi "ezoterycy" uważają, że ja ich szwindlu nie widzę, choć osobiście ich uczyłem jasnowidzenia. Zaskakująca jest ta siła iluzji wobec samego siebie.

  Iluzji? Nie. W ich przypadku owa nie istnieje. Głód autorytetu i mocy, pasożytnictwo i lenistwo doprowadziły do podpisania paktu z diabłem. Za kilka groszy sprzedali własne dusze. Ale dopóki ja żyję, nie sprzedadzą żadnego z was, o ile ów poprosi światło o wsparcie.

  . . .

  Przepadł kompresor pompujący butę i samouwielbienie. Od teraz każdemu możecie przyjrzeć się w prawdzie o nim samym. Sięgnijcie po skale i ujrzyjcie wszystko, nie wstydząc się wahadła i własnej inteligencji.

  . . .

  Wszelkie skojarzenia z osobami nie wymienionymi z imienia mogą rodzić podejrzenie, że za pomocą tego tekstu chcecie "uporządkować" własne nierozliczone sprawy. Odradzam tego typu postawę.

 
Zapoznaj się z klauzulą informacyjną RODO

Informujemy, iż niniejsza witryna korzysta z plików cookies.

W trosce o bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych uprzejmie prosimy o zapoznanie się z pełną klauzulą informacyjną oraz polityką prywatności.

X
Czytaj więcej Akceptuję
Szanowny Kliencie

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.

ZgodyPolityka prywatności
Wyrażenie zgody

Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez: Wydawnictwo Oriin

Cele przetwarzania danych
 • świadczenie usług drogą elektroniczną
 • realizacja zamówienia / zlecenia klienta
 • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
 • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
 • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
 • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
 • realizacja zamówienia/zlecenia klienta, świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
 • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych

Administrator oraz podmioty przetwarzający dane na zlecenie administratora danych, w tym agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

Kontrolowanie plików cookie

Zakres akceptacji plików cookie możesz ustawić w swojej przeglądarce, zgodnie z ustawioną polityką cookie.

Polityka prywatności / cookies
Firma Wydawnictwo Oriin, właściciel serwisu {$site|editable}, dokłada wszelkich starań, aby Państwa prywatność była odpowiednio chroniona. W celu realizacji zgodnego z prawem, przejrzystego i bezpiecznego przetwarzania Państwa danych osobowych przyjmujemy niniejszą Politykę Prywatności, która obowiązuje od dnia 25 maja 2018 r. Polityka Prywatności odwołuje się do RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Dokument określa jakie dane i na jakich zasadach przetwarzamy i jak dbamy o ich bezpieczeństwo i Państwa prawa.
§1 Administrator danych osobowych

Administratorem Państwa danych osobowych jest {$company . W przypadku dodatkowych pytań dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw, prosimy o kontakt drogą mailową: mail is empty}.

§2 Zakres, cele i podstawy prawne przetwarzania danych osobowych

W związku z tym, że poprzez serwis popko.pl umożliwiamy kontakt w różnych sprawach, przetwarzamy Państwa dane osobowe w różnych celach, w różnych zakresach i na różnych podstawach prawnych. W celu precyzyjnego przekazania informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych pogrupowaliśmy je według celu przetwarzania danych:

 • świadczenie usług drogą elektroniczną
 • realizacja zamówienia / zlecenia klienta
 • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
 • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
 • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
 • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

W przypadku danych osobowych pozyskanych w inny sposób, niż przez stronę popko.pl lub telefonicznie czy mailowo również przetwarzamy je wyłącznie w celu, w jakim zostały udostępnione i przez czas jaki jest konieczny do realizacji tego celu. W przypadku planowanej zmiany celu przetwarzania, zawsze pytamy właściciela danych osobowych o zgodę i informujemy o zmieniających się warunkach przetwarzania danych.

§3 Pliki cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu, a w szczególności dostosowania zawartości serwisu do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania z serwisu. W szczególności pliki te pozwalają rozpoznać podstawowe parametry urządzenia użytkownika (takie jak: typ urządzenia, rozdzielczość ekranu, kraj, z którego dochodzi do wejścia) i dzięki temu odpowiednio wyświetlić stronę internetową dostosowaną do jego potrzeb. Wykorzystujemy także cookies w celu zbierania ogólnych i anonimowych danych statystycznych za pośrednictwem narzędzi analitycznych i marketingowych:

 • Google Inc. z siedzibą w Mountain View, Kalifornia, Stany Zjednoczone. Aby dowiedzieć się więcej o polityce prywatności tego administratora kliknij tu: https://policies.google.com/privacy
 • Facebook Inc. z siedzibą w Menlo Park, Kalifornia, Stany Zjednoczone, Aby dowiedzieć się więcej o polityce prywatności tego administratora kliknij tu: https://www.facebook.com/policy.php
 • Twitter, Inc., 1355 Market Street, Suite 900, San Francisco, CA 94103 U.S.A., Aby dowiedzieć się więcej o polityce prywatności tego administratora kliknij tu: https://twitter.com/en/privacy

Podmioty wymienione w §3 są administratorem danych osobowych zawartych w plikach cookies w rozumieniu RODO. Mogą Państwo samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, określając warunki ich przechowywania i uzyskiwania dostępu przez pliki cookies do urządzenia użytkownika. Zmiany ustawień można dokonać za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Ustawienia te mogą zostać zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies bądź informować o każdorazowym zamieszczeniu cookies na Państwa urządzeniu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach przeglądarki internetowej. Mogą Państwo w każdej chwili usunąć pliki cookies, korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której Państwo używają. Ograniczenie stosowania plików cookies może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.

§4 Państwa prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych

Przysługuje Państwu prawo do:

 • dostępu do swoich danych osobowych,
 • sprostowania danych osobowych,
 • usunięcia danych osobowych,
 • ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 • przenoszenia danych osobowych,
 • wniesienia sprzeciwu do przetwarzania danych osobowych,
 • cofnięcia wcześniej wyrażonej zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu skorzystać ze swoich uprawnień, prosimy o kontakt na adres mailowy: autor@popko.pl Jeżeli, występują Państwo do nas z żądaniem związanym z wykonaniem wymienionych powyżej praw, odpowiadamy na to żądanie niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu miesiąca po jego otrzymaniu. Jeżeli jednak – z uwagi na skomplikowany charakter żądania lub liczbę żądań – nie będziemy mogli spełnić Państwa żądania w ciągu miesiąca, spełnimy je w ciągu kolejnych dwóch miesięcy informując uprzednio o przedłużeniu terminu.

§5 Bezpieczeństwo Państwa danych

Jako Administrator Danych Osobowych danych osobowych dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo Państwa danych osobowych.

Zobowiązujemy się do:

zabezpieczenia danych przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, zmianami, uszkodzeniem lub zniszczeniem, dopuszczenia do przetwarzania danych osobowych wyłącznie osób posiadających wydane przez nas upoważnienie, zapewnienia kontroli nad prawidłowością przetwarzania danych osobowych, prowadzenia ewidencji osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych, dochowania szczególnej staranności, aby osoby upoważnione do przetwarzania tych danych zachowały je w tajemnicy, również po zakończeniu realizacji Usługi, prowadzenia wymaganej przepisami prawa dokumentacji opisującej sposób przetwarzania powierzonych danych osobowych oraz środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzania tych danych, zapewnienia aby urządzenia i systemy informatyczne i telekomunikacyjne, służące do przetwarzania danych osobowych, były zgodne z wymogami Rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzanych danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy.

§6 Newsletter

Zaprenumerowanie elektronicznych i bezpłatnych newsletterów należących do Wydawnictwo Oriin wymaga podania w odpowiednim formularzu swojego adresu e-mail. Uzyskane w ten sposób dane są dodawane do listy mailingowej strony popko.pl zapisana na newsletter może się z niego wypisać klikając przycisk „anulować subskrypcję” na dole każdej wiadomości z newslettera. Newsletter wysyłany jest e-mailem. {company} zastrzega sobie prawo do wysyłania wiadomości, osobom, których dane kontaktowe posiada i które zgodziły się na przetwarzanie podanych danych w formularzach, zgodnie z Polityką Prywatności. Pod pojęciem wiadomość są rozumiane informacje odnoszące się bezpośrednio do jego serwisów, usług i produktów (np. zmiany, wewnętrzne promocje), niekomercyjne listy (np. życzenia, komentarze osobiste itp.) oraz informacje komercyjne (mailingi, promocje, reklamy, inne materiały marketingowe). Podmioty zlecające komercyjne mailingi nie mają wglądu w dane kontaktowe osób znajdujących się na listach adresowych popko.pl.

Później Chcę korzystać z serwisu i akceptuję