Jesteś tutaj: Blog Jak medytować? Co daje medytacja?

Jak medytować? Co daje medytacja?

#medytacja

11:34, dnia 27 luty 2021r.
3497
0

Jak medytować?

Pod nazwą medytacja kryje się bogactwo technik, które mają wspólny cel - uczynić każdego zdrowszym i szczęśliwszym.

Po co jest medytacja i co trzeba zrobić, aby czerpać z niej maksimum korzyści?

Jak medytować?

Co daje medytacja?

Każdego dnia głowę zalewa potok myśli. Ta gonitwa utrudnia podejmowanie decyzji, rodzi napięcie i zaburza równowagę. W takim chaosie ciężko jest żyć. Medytacja sprawia, że łatwiej nad nim zapanować. Z dystansem, czyli świadomie przyglądamy się wtedy sobie - swoim emocjom, reakcjom i otoczeniu. Pojawia się spokój, co przynosi korzyści zarówno ciału, jak i umysłowi.

Regularne medytowanie obniża poziom stresu, wzmacnia system odpornościowy i odciąża układ krwionośny. Dzięki temu jesteśmy zdrowsi, żyjemy dłużej, mamy więcej energii, a nasze relacje z otoczeniem są bardziej harmonijne. Pozytywniej patrzymy na świat i chętniej doceniamy mijające chwile. A to tylko i tak nielicznie wymienione korzyści.

Która technika jest najlepsza?

Powszechnie medytacja polega na skupieniu uwagi np. na oddechu, obserwacji siebie, swoich myśli lub otoczenia. Jest to forma pracy z umysłem oraz dobry wstęp do rozpoczęcia swojej przygody. Warto jednak pójść krok dalej, by w pełni wykorzystać potencjał, jaki drzemie w tej praktyce.

Człowiek jest istotą wielowymiarową, na co dzień scentrowaną głównie w obszarze umysłu. Aby być aktywnym w całym spektrum siebie, należy obudzić świadomość. Umysł staje się wtedy jej narzędziem.

Pojawia się cisza, człowiek odczuwa większy spokój, a uwolnienie od zgiełku myśli sprawia, że chętniej i odważniej angażuje się w życie.

Praktyka, która zaskakuje

Na naszej stronie popko.pl znajduje się wiele medytacji prowadzonych przez mistyka Zbigniewa Jana Popko. Otwarty podczas każdego nagrania kanał duchowy umożliwia wywołanie w medytującym określonych stanów energetycznych i duchowych. Dzieje się to za sprawą podwyższenia poziomu wibracji.

Taka medytacja to potężne narzędzie harmonizujące i aktywizujące różne struktury człowieka. Każda jest inna - jedne pozwalają lepiej zrozumieć siebie i świat, a dzięki temu odnaleźć się w nim jak najlepiej, inne zaś odczuć, jakim trzeba się stać, by osiągnąć sukces lub poradzić sobie z problemami.

Są odwrotnością bierności. Umożliwiają wprowadzenie trwałych pozytywnych zmian w życiu, wyostrzają intuicję i wyobraźnię oraz są kluczem do własnej duchowości.

Co daje praktyka medytacji?

Czy medytacja uzdrawia?

U podłoża aż 70% chorób leżą zaburzenia energetyczne. Uzdrawianie duchowe, które wykorzystuje właśnie medytację do wprowadzania zmian w energetyce człowieka, likwiduje wszelkie blokady i uruchamia proces zdrowienia, który trwa nawet po jej zakończeniu.

Taka medytacja nazywana jest również modlitwą uzdrawiającą. Jednak nie tylko wiara uzdrawia - poprawa zdrowia jest efektem naprawy DNA energetycznego, która wówczas zachodzi oraz eliminacji niektórych czynników, które nie pozwalają choremu wyzdrowieć.

To kolejny dowód na to, jak wartościową praktyką jest medytacja i jej wielofunkcyjny charakter. Może z niej korzystać każdy bez względu na to, co chce osiągnąć.

Więcej na temat medytacji znajdziesz w dziale Medytacja.

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021