Jesteś tutaj: Uzdrawianie na Odległość Nowoczesna bioenergoterapia wielowymiarowa

Nowoczesna bioenergoterapia wielowymiarowa

Każdy chce być zdrowy, szczęśliwy i odnaleziony w życiu. Ludzi od zawsze interesował temat zdrowia, tego jak je długo zachować, jak poprawić czy wreszcie jak odzyskać utracone zdrowie. Bez niego nie sposób przecież funkcjonować. Gdy nie ma zdrowia nic nie jest ważne, liczy się tylko to, by znów poczuć się dobrze, stanąć na nogi, by nie cierpieć i zacząć normalnie żyć. Dlatego ludzkość we wszystkich kulturach na całym świecie, od zawsze próbowała znaleźć skuteczne sposoby, by poprawić zdrowie. Człowiek do dziś dnia próbuje dociec do tego, od czego tak naprawdę zależy utrata zdrowia oraz zgłębić przyczyny zdrowotnych komplikacji.

nowoczesna bioenergoterapia

Zdrowie bogactwem każdego człowieka

Poszukiwania skutecznych metod uzdrawiania od zawsze wychodziły poza obszar ciała fizycznego, wykorzystując naturalne metody pracy z energią i to w każdej z różnorodnych kultur. Stąd właśnie wynika nieustające zainteresowanie medycyną niekonwencjonalną, która charakteryzuje się holistycznym podejściem do zdrowia. Uwzględnia ono zarówno zdrowie ciała fizycznego, jak i wszelkie zaburzenia bioenergetyczne organizmu. Człowiek jest przecież częścią energetycznego świata, a wielowymiarowa istota ludzka, to nie tylko ciało fizyczne, to też inne niewidoczne gołym okiem ciała subtelne, które tworzą układ energetyczny człowieka. Właściwy stan, jak i poprawne oddziaływanie wszystkich powłok względem siebie, znacząco wpływa na zdrowie zarówno ludzkiego ciała, ale też psychiki czy duszy.  

Czym jest bioenergoterapia

Bioenergoterapia to jedna z metod uzdrawiania stosowana w medycynie niekonwencjonalnej. Bioenergoterapia jest częścią uzdrawiania energetycznego, zajmuje się oczyszczaniem aury, usuwaniem negatywnych energii, zastojów i blokad z układu energetycznego człowieka. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) akceptuje bioenergoterapię jako jedną z metod wspierających procesy powrotu do zdrowia.

U podstaw bioenergoterapii leży holistyczne, czyli całościowe podejście do zdrowia człowieka. Oznacza to, że uwzględnia zarówno ciało, umysł  jak i duszę, które aby funkcjonować właściwie, muszą być ze sobą właściwie zharmonizowane. Metody działania bioenergoterapeutycznego - leczenia energetycznego pacjentów, polegają na pracy z energią, a konkretnie na oddziaływaniu energią na osobę uzdrawianą przez bioenergoterapeutę.

Bioenergoterapia

Na czym polega bioenergoterapia

Bioenergoterapia polega na oddziaływaniu przez bioenergoterapeutę swoją energią biologiczną na układ energetyczny człowieka. Odbywa się to poprzez wykorzystanie różnych technik tj.

 • działanie energią,
 • reiki,
 • oczyszczanie czakr,
 • odblokowanie meridianów,
 • uzdrawianie aury itp.

Zdrowie pacjenta w bioenergoterapii traktowane jest holistycznie, czyli całościowo, a uzdrawianie energią ukierunkowane jest na pozbycie się przyczyn stanu chorobowego, nie tylko objawów. Terapeuta wychodzi poza obszar ciała fizycznego, nie skupia się wyłącznie na objawach, ale poszukuje prawdziwych przyczyn chorób. Z punktu widzenia bioenergoterapii przyczyną dolegliwości mogą być blokady i zaburzenia energetyczne, czyli nieprawidłowy przepływ energii biologicznej przez organizm człowieka. Bioenergoterapia może towarzyszyć także konwencjonalnym metodom leczenia.

Zabieg bioenergoterapii - przekazywanie energii

Każdy zabieg bioenergoterapeutyczny to dynamiczny i aktywny sposób przekazywania dobroczynnej energii. Opiera się na specjalnej technice. Podzielony jest na etapy:

 • oczyszczenie organizmu;
 • energetyzowanie, czyli przenoszenie energii w poszczególne miejsca w ciele człowieka;
 • stabilizację energetyczną;
 • odcięcie energii – ten etap ma na celu pozostawienie u pacjenta bioenergii przekazanej przez terapeutę.

Ruchy rąk wykonywane przez bioenergoterapeutę mają ścisły związek z tymi etapami i składają się na całość procedury zabiegu. Efekty terapii zależą od wielu czynników:

 • od stanu chorego i rodzaju jego problemów
 • od mocy i doświadczenia uzdrowiciela
 • od podejścia uzdrawianego do całego procesu.

Czasem efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu np. złagodzenie miejscowego bólu. W przypadku chorób przewlekłych zaleca się cykl zabiegów. W czasie zabiegu pacjent może doznawać realnych odczuć związanych z przepływem energii. Ich rodzaj i nasilenie zależą od indywidualnej wrażliwości energetycznej człowieka. W czasie zabiegu możemy zatem odczuwać: ciepło, gorąco (jest to doznanie pozytywne, a nie ból), zimno czy mrowienie. Te odczucia nie mają jednak większego wpływu na skuteczność terapii. Czas trwania zabiegu bioenergoterapeutycznego wynosi 10-20 minut i dostosowywany jest indywidualnie do konkretnego pacjenta. Najczęściej zabiegi przeprowadza się w cotygodniowych odstępach, a po osiągnięciu spodziewanych efektów powtarza 1 lub 2 razy w miesiącu dla wzmocnienia efektu leczniczego.

bioenergoterapia wielowymiarowa

Układ energetyczny człowieka

Medycyna alternatywna zwraca uwagę, że przyczynami niektórych stanów chorobowych w organizmie mogą być zaburzenia przepływu energii. Wrażliwy bioenergoterapeuta może je wyczuć lub zaobserwować np. w aurze człowieka. Istotnym elementem w układzie energetycznym człowieka są jednak wszystkie ciała subtelne oraz ich powiązania i przepływy energetyczne w całej istocie ludzkiej, jak i w jego energetycznej przestrzeni. Wszelkie dysfunkcje, niewłaściwe działanie w poszczególnych obszarach ciała może być przyczyną wielu dolegliwości. Powodem złego przepływu energii jest również ograniczenie przepustowości kanałów, którymi ona płynie. Może być to spowodowane na przykład nagromadzeniem się negatywnych emocji.

Kim jest bioenergoterapeuta

W największym uproszczeniu można powiedzieć, że bioenergoterapeuta to człowiek, który uzdrawia energią. Jego podwyższona wrażliwość sprawia, że potrafi on wyczuwać energie, a doświadczony specjalista potrafi z nią pracować. Choć metod diagnozania w bioenergoterapii jest kilka, to najczęściej zaburzenia energetyczne wyczuwa się za pomocą dłoni, dlatego tak często mówi się, że bioenergoterapia to leczenie dotykiem. Świadomość istnienie siły życiowej i umiejętność pracy z energiami sprawiają, że bioenergoterapeuta może w trakcie sesji uzdrawiającej przekazywać energie witalną innym osobom.

Doświadczony bioenergoterapeuta potrafi też wykorzystywać energię do odblokowywania czakr, czy kanałów energetycznych zwanych meridianami. Zdolności te mogą być wrodzone lub wypracowane, jednak nad siłą działania trzeba pracować cały czas, a skuteczność działań zależy od wielu czynników, o których szerzej można przeczytać w dziale uzdrawianie duchowe.

Zawód bioenergoterapeuta

Bioenergoterapia jest zawodem, który zdobywa się poprzez zdanie Egzaminu Państwowego w Cechu Rzemiosł przy Izbie Rzemieślniczej. Egzamin taki można zdawać na dwóch poziomach: czeladniczym i mistrzowskim. Kto zatem może być bioenergoterapeutą?

Niektórzy ludzie mają zwiększoną wrażliwość na odbiór energii i mogą wykorzystywać ją do uzdrawiania. Są ludzie, którzy przekazują energię tylko rękami, inni wykorzystują wahadła lub różdżki (co jest łatwiejsze niż wyczuwanie energii ręką). Tak naprawdę jednak każdy człowiek ma w sobie zdolność jasnoczucia, jasnowidzenia czy uzdrawiania. Najczęściej zdolności te są zablokowane lub w ogóle nie jesteśmy świadomi, że je mamy.

Nowoczesna bioenergoterapia wielowymiarowa

Nowoczesna bioenergoterapia wielowymiarowa

W przypadku autorskiej metody uzdrawiania opracowanej przez Zbigniewa Jana Popko, zakres działania jest dużo szerszy, niż ten jaki obejmuje tradycyjna bioenergoterapia. Tu zmiany zachodzą na każdym polu (fizycznym, energetycznym i duchowym) i mogą obejmować 12 wymiarów tworzących istotę ludzką, dlatego mowa tu o nowoczesnej bioenergoterapii wielowymiarowej. 

Nowoczesna bioenergoterapia wielowymiarowa ma dużo szerszy zakres działania niż tradycyjna bioenergoterapia. Obejmuje ona 12 wymiarów tworzących istotę ludzką, zachodzą tu zmiany na każdym polu: fizycznym, energetycznym i duchowym.

Więcej o autorskiej metodzie uzdrawiania Zbigniewa Jana Popko znajdziesz w dziale Uzdrawianie na odległość.

Nowoczesny bioenergoterapeuta, mistrz duchowy, uzdrowiciel naszych czasów

Zbigniew Jan Popko urodził się z niezwykłym darem, od dziecka potrafi wpływać na przestrzeń i widzi to, czego fizycznym okiem dostrzec nie można. Przez lata zdobywał wiedzę i doświadczenie, tworzy medytacje uzdrawiające, jest autorem książek, nagrywał już setki materiałów wideo.

Cały czas rozwija umiejętność uzdrawiania, dzięki czemu dziś jest niezrównanym ekspertem w sprawach energii, duchowości i niezwykle skutecznym uzdrowicielem ludzkich ciał i dusz. Od lat jest mistrzem bioenergoterapii, jednak jak sam mówi nie korzysta z tej metody, gdyż wypracował dużo bardziej skuteczną. Stworzył własną metodę uzdrawiania, którą od lat praktykuje i rozwija. Jak sam mówi tego co potrafi naucza innych w trakcie warsztatów rozwoju duchowego.

Wyszkolił już kilkuset czeladników i kilkudziesięciu mistrzów bioenergoterapii, a wiedza, którą przekazuje jest niebagatelna, a co najważniejsze przedstawia skuteczne rozwiązania.

Uzdrawianie, rozwój duchowy, budzenie świadomości

Wszystkich zainteresowanych nowoczesną bioenergoterpią wielowymiarową, rozwojem osobistym, rozwojem duchowym, zapraszamy do korzystania z naszego serwisu popko.pl oraz na kanał YouTube POPKO Centrum Medytacji i Zdrowia.

Wpis redakcji popko.pl

Układ energetyczny człowieka - jak działa bioenergoterapia.

Dodaj podziękowania

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez popko.pl
Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021