Jesteś tutaj: Blog

Blog

Medycyna – czym jest i na czym polega medycyna niekonwencjonalna?

2022-05-20 10:00:00
Medycyna – czym jest i na czym polega medycyna niekonwencjonalna?

Człowiek ma elementarną potrzebę, by czuć się lepiej. Zdrowie jest najcenniejsze, a medycyna jest głównym rodzajem podejścia do problemów z nim związanym. Pierwotnie nie było medycyny – to szamani, druidzi i zielarze, korzystając z naturalnych sposobów leczyli ludzi przez długie wieki. Było to jedyne remedium pomocy drugiemu człowiekowi oparte w użyciu głównie naturalnych substancji czy umiejętności, które dzisiaj uznawane są jako alternatywne metody leczenia. Jak jest dzisiaj ? Czy medycyna alternatywna jest równie dobra jak konwencjonalna? Co o tym decyduje?

Stres emocjonalny - jak radzić sobie z emocjami?

2022-05-10 10:00:00
Stres emocjonalny - jak radzić sobie z emocjami?

Człowiek cały czas przebywa w niewidocznym środowisku energetycznym i podlega wpływowi różnego typu uwarunkowań egzystencjalnych. Kształtują nasze potrzeby, transformując w ten sposób nasze stany psychiczne, które zawsze będą powiązane z potrzebami i poprzez myślenie i emocje będą wykorzystane przez umysł, by wpływać na psychikę. Pojawia się wtedy stres emocjonalny, a przeciągające się zapętlenie i konflikt wewnętrzny potęgowany przez szybkie tempo życia powolutku doprowadza do tego, że z roku na rok się zmieniamy. Nasza odwaga gdzieś ginie, zadowolenie z życia umiera, a wewnętrzny spokój gdzieś wyparuje. Pojawia się paraliż egzystencji i stres. Jak pokonać stres emocjonalny i jakie są najlepsze sposoby radzenia sobie z emocjami?

Czym jest dar jasnowidzenia? Jak go odkryć i jakie są objawy?

2022-04-25 10:00:00
Czym jest dar jasnowidzenia? Jak go odkryć i jakie są objawy?

O jasnowidzeniu mówi się, że jest to wyjątkowa zdolność postrzegania osób, zjawisk i przedmiotów w czasie i przestrzeni w sposób pozazmysłowy, czyli bez udziału wzroku, słuchu, dotyku itd. Dar jasnowidzenia przypisuje się często wybranym, a przecież każdy człowiek korzysta z niego na co dzień i bez przerwy. Jak to możliwe? Otóż jasnowidzenie opiera się na wzajemnym polu komunikacji zwanym potocznie wyobraźnią, którą przecież ma każdy z nas.

Co to jest afirmacja - na czym polega afirmacja duchowa?

2022-04-15 10:00:00
Co to jest afirmacja - na czym polega afirmacja duchowa?

Co to jest afirmacja? Afirmacja to osobista sentencja, która wypowiadana na głos lub wewnątrz siebie, ma na celu pomóc nam zrealizować marzenia czy nasze pragnienia. Jest stosowana w celu utrwalania pozytywnego myślenia i wzmacniania poczucia własnej wartości. Ale co tak naprawdę sprawia, że afirmacja będzie przynosiła oczekiwane efekty? Kiedy jest ona najbardziej skuteczna i jak pojęcie afirmacji ma się do tak chętnie dziś podejmowanego tematu medytacji?

Jak radzić sobie z samotnością?

2022-03-25 14:23:00
Jak radzić sobie z samotnością?

Samotność jest tematem wielu filmów, książek i utworów muzycznych, których tytuły można by tu długo wymieniać. Czy powstają z powodu samotności? Autorzy czują temat bycia samotnym, więc możliwe, że pisanie tekstów piosenek, powieści, czy scenariuszy filmowych wynika z chęci wyrażenia poczucia izolacji i braku połączenia z innymi. Na podstawie przykładów zdobycia popularności przez twórców widać, że samotność można przetransformować w sławę, pieniądze, radość z tworzenia, szczęście i przyjaźń.

Rozwój duchowy – jak zacząć?

2022-03-18 10:00:00
Rozwój duchowy – jak zacząć?

Na czym polega duchowy rozwój człowieka i jak rozwinąć swój poziom duchowy? Jak być pewnym, co należy w sobie zmienić, a czego, wbrew powszechnym opiniom, unikać, by statek bezpiecznie wypłynął w duchową podróż, a nie zatonął jeszcze przed jej rozpoczęciem?

Wahadełko dla początkujących. Czym jest i do czego służy? Poradnik

2022-03-11 13:34:46
Wahadełko dla początkujących. Czym jest i do czego służy? Poradnik

Najczęściej składa się z przedmiotu w kształcie stożka zawieszonego na nitce. Wahadełko w radiestezji jest stosowane do badania promieniowania naturalnego (geopatycznego) w przyrodzie. Doświadczeni radiesteci są w stanie sprawdzić własną biowitalność, zbadać jakość wody, produktów żywnościowych czy przeprowadzić analizę psychometryczną. Warto zwrócić uwagę, że za pomocą wahadełka możesz również uzyskiwać odpowiedzi na każde pytanie, jakie pojawi się w głowie! Jak to możliwe? W tym artykule skupimy się właśnie nad tą kwestią dlatego zacznijmy od początku. 

10 porad jak być bardziej pewnym siebie. Jak budować pewność siebie?

2022-02-22 15:34:46
10 porad jak być bardziej pewnym siebie. Jak budować pewność siebie?

Choć wiele osób pyta, jak być pewniejszym siebie lub jak być odważnym, to stany te przez każdego odczuwane są inaczej. Mają różne natężenie i towarzyszyć im może inne spektrum odczuć, jednak bez wyjątku mają wpływ na niemal każdy obszar życia i w dużej mierze decydują o realizacji wymarzonych celów. Związane z nimi poczucie własnej wartości, samoocena i akceptacja siebie to elementy, które dają siłę do działania, a zaniżone odbierają chęci do interakcji z ludźmi i osłabiają wiarę w sukces, często prowadząc do wycofania się z wyścigu po własne spełnienie.

Medytacja na uspokojenie – jak medytować, aby pozbyć się stresu?

2022-01-27 11:34:46
Medytacja na uspokojenie – jak medytować, aby pozbyć się stresu?

Prawdopodobnie nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że stres stał się nieodłączną częścią życia każdego człowieka. Ciągły pośpiech, zawirowania w kwestii gospodarki, niepewność jak będzie wyglądać przyszłość - to wyznacznik obecnych czasów. Dodajmy do tego narastające problemy życia codziennego, które przydarzają się praktycznie każdemu, a okaże się, że nie ma osoby, która by go nie odczuwała. Nawet Ci najmłodsi, wywołani w szkole do odpowiedzi są narażeni na jego wpływ.

Mindfulness - Przeszłość, przyszłość... a gdzie teraźniejszość?

2021-02-27 11:34:46
Mindfulness - Przeszłość, przyszłość... a gdzie teraźniejszość?

Serce i umysł bezustannie przebywają w przeszłości (rozpamiętując), albo myślami wybiegają w marzenia, plany, czekające (lub nie) trudności. I tak traci się wewnętrzną równowagę. Doprowadza do stanów lękowych lub wpędza w nałogi. W nawale obowiązków, wspomnień i planów, zatraca naturalną zdolność - bycia w pełni obecnym. To co tu i teraz, przecieka między palcami. A to teraźniejszość jest tym, co można mieć w garści. Tylko trzeba umieć wprowadzać umysł w stan skupienia (dzięki technice mindfulness). Po co? By nauczyć się koncentracji i relaksu oraz sposobów na walkę ze stresem i napięciem. Doceniać wszystkimi zmysłami to, co jest i dzieje się obecnie. Nie rozdrapywać ran. Nie drżeć przed oczekiwaniami. Żyć pełnią życia.

Następna strona
Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021