Jesteś tutaj: Blog

Blog

Co daje medytacja

2023-06-13 11:00:00
Co daje medytacja

Medytacja w powszechnie znanym ujęciu polega na skupieniu uwagi i świadomym wchodzeniu w stan głębokiej koncentracji. Praktykujący medytację dąży do osiągnięcia wewnętrznego spokoju i harmonii.

Należy jednak zaznaczyć, że medytacja jest czymś więcej niż tylko relaksem i wyciszeniem. Prawdziwa medytacja ma na celu transformację człowieka na wielu poziomach, takich jak fizyczny, energetyczny i duchowy. Osiągnięcie tego stanu wymaga praktyki, wysiłku i czasu. Nie jest to tylko chwilowe oderwanie od rzeczywistości, ale proces, który może prowadzić do głębszego zrozumienia siebie, większej świadomości i duchowego wzrostu.

Czy prawo przyciągania działa? Jaki jest sekret dotyczący mocy przyciągania myślą.

2023-05-18 11:00:00
Czy prawo przyciągania działa? Jaki jest sekret dotyczący mocy przyciągania myślą.

Prawo przyciągania to popularna koncepcja, która w ostatnich latach zdobyła wiele uwagi. Opiera się ona na idei, że nasze myśli i emocje mogą przyciągać do nas podobne energie i doświadczenia, kształtując w ten sposób naszą rzeczywistość. Chociaż prawo przyciągania ma wiele zalet i korzyści, są również wątpliwości co do jego działania i stosowania.

Czy prawo przyciągania naprawdę działa?

Kiedy pozytywna energia myśli pozwali Ci zrealizować swój cel?

Zaburzenia lękowe - jak opanować lęk

2023-05-12 11:00:00
Zaburzenia lękowe - jak opanować lęk

Zapewne każdy z nas doświadczał w życiu sytuacji, w której się czegoś bał lub kogoś bał. Emocje, które nam towarzyszyły podczas tego stanu, wywoływały w nas strach i lęk. Jest to reakcja na trudne zdarzenia, w których czujemy niepokój i zagrożenie. Jednakże u niektórych osób, stan niepokoju utrzymuje się znacznie dłużej i jest bardziej nasilony, nawet jeśli stresujący czas dawno minął. Przedłużające się zaburzenia lękowe mogą ograniczać nasze funkcjonowanie, obniżając jakość życia i powodować dyskomfort.

Co zatem zrobić, aby do tego nie dopuścić? Czy istnieją metody, które pozwolą na pozbyć się lęków?  

Koherencja serca

2023-05-01 11:00:00
Koherencja serca

Serce odgrywa kluczową rolę w praktykach spójności serca i ogólnym samopoczuciu. Kiedy skupiamy się na rytmie naszego serca, jesteśmy w stanie przywrócić równowagę i harmonię naszym stanom fizycznym, emocjonalnym i psychicznym. Badania wykazały, że zwiększenie spójności serca może poprawić funkcjonowanie fizjologiczne, poprawić nastrój i zwiększyć zdolności poznawcze.

Przeczytaj artykuł i poznaj moc serca oraz korzysci płynace z praktyki koherencji serca.

Jak znaleźć przyjaciół?

2023-04-06 11:00:00
Jak znaleźć przyjaciół?

Nie ma uniwersalnej recepty, która podpowie jak znaleźć przyjaciół. Na pewno, aby zdobyć przyjaciół, warto być sobą, mieć odwagę inicjować rozmowy z ludzi, bawić się razem, być życzliwym i pomocnym oraz być otwartym na nowe. Aktywne spędzanie czasu w miejscach, gdzie przebywają inni ludzie, stwarza większe szanse na poznanie kogoś, niż samotne siedzenie w domu.

Budowanie przyjaźni wymaga czasu i zaangażowania, ale prawdziwa przyjaźń w życiu to skarb. Przeczytaj artykuł i dowiedź się co jeszcze możesz zrobić, by pozyskać nowych znajmomych , a z czasem mieć grono przyjaciół.

 

Jak radzić sobie ze stresem

2023-03-31 11:00:00
Jak radzić sobie ze stresem

Stres często paraliżuje, utrudnia funkcjonowanie, odbiera chęć do życia. Kiedy już czujemy, że nie radzimy sobie ze stresem, zadajemy sobie pytanie, czy da się żyć bezstresowo? A gdy musimy się z nim zmierzyć, czy uda nam się go przezwyciężyć? Jak zapanować nad stresem i i wreszcie jak się na niego uodpornić? Otóż wszystko jest w nas i to, jak świadomie podejdziemy do tematu stresu, może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak sobie radzić ze stresem.

Jak zadbać o higienę snu, 9 sposobów na zdrowy sen

2023-03-24 11:00:00
Jak zadbać o higienę snu, 9 sposobów na zdrowy sen

Dobry sen to podstawa zdrowego trybu życia. Dbanie o jakość snu jest ważne dla ogólnego zdrowia i samopoczucia. Pozwala na regenerację sił, odświeżenie umysłu oraz pomaga utrzymać się w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. Dzięki przespanej nocy zregenerujesz swój organizm i dostarczysz mu właściwą dawkę energii na cały dzień. 

Przeczytaj artykuł i poznaj 9 sposobów na lepszy sen, dzięki którym będziesz bardziej wypoczęty. 

Rozwój duchowy - na czym polega świadomy rozwój człowieka

2023-03-20 11:00:00
Rozwój duchowy -  na czym polega świadomy rozwój człowieka

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że zrównoważone życie wymaga dbania nie tylko o potrzeby ciała, uczuć i umysłu, ale także o ducha. Coraz więcej osób zabiera głos na ten temat i podaje kolejne recepty na to, jak można zmienić swoje życie, jak odnieść sukces na drodze rozwoju osobistego i duchowego. Pełne pięknych słów wykłady, wieloetapowe szkolenia, motywujące spotkania czy sprawiają, że rozwijasz się duchowo?

Czym jest rozwój duchowy?  Jak rozwijanie duchowości może pomóc radzić sobie z wyzwaniami życia i stawać się lepszą, bardziej kompletną i szczęśliwszą osobą?

7 oznak, że jesteś w zdrowym związku

2023-03-18 11:00:00
7 oznak, że jesteś w zdrowym związku

Wszyscy zasługujemy na zdrowy związek. Budowanie zdrowego związku jest ważne, bo ma ogromy wpływ na nasze życie i na nas. Od tego z kim i w jaki sposób budujemy bliskie relacje zależy nasze szczęście i zdrowie. Dbanie o swoje ciało jest ważne, ale dbanie o relacje jest również formą dbania o siebie.

Co jednak stanowi o tym, że jesteśmy w dobrym związku? Co sprawia, że tworzymy zdrowy związek? W tym artykule przedstawimy 7 oznak zdrowego związku. Skupiamy się na relacjach partnerskich, ale wskazówki te można również odnieść do różnego rodzaju relacji międzyludzkich.

 

Praktyka wdzięczności

2023-03-13 11:00:00
Praktyka wdzięczności

Wdzięczność to pozytywne podejście do życia, które może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawa samopoczucia, zwiększenie optymizmu i zadowolenia z życia.

Praktykowanie wdzięczności może okazać się dobroczynne dla zdrowia psychicznego. Może też wpływać na poprawę nastrój, redukcję stresu, zwiększenie poczucia szczęścia i zadowolenia z życia oraz wzrost empatii i pozytywnych relacji z innymi ludźmi.

Kiedy więc świat wydaje się działać przeciwko Tobie, właśnie wtedy warto uświadomić sobie, że praktyka wdzięczności może to zmienić.

Efekt placebo

2023-03-06 11:00:00
Efekt placebo

Efekt placebo reprezentuje fascynujący związek między umysłem a ciałem, który wciąż nie jest w pełni zrozumiały przez współczesną naukę. Zastanówmy się, jak organizm reaguje na tabletkę placebo. Co to znaczy dla ciała, układu krwionośnego, a szczególnie dla mózgu? Sam mózg odpowiada tylko za funkcjonowanie ciała fizycznego. Nawet pamięć w nim zawarta jest jedynie pamięcią chemiczną. Czymś, co odpowiada za poprawne funkcjonowanie systemów ciała fizycznego, ale formą tego dozoru steruje i tak UMYSŁ, czyli struktura energetyczna.

Natłok myśli - jak sobie z nim poradzić. Zapanuj nad gonitwą myśli.

2023-03-02 11:00:00
Natłok myśli - jak sobie z nim poradzić. Zapanuj nad gonitwą myśli.

Niechciane natrętne myśli, większość z nas zna to uczucie, kiedy jesteśmy przygniatani ilością i natężeniem własnych myśli. Umysł staje się niespokojny i błądzi w różnych kierunkach, trudno się wtedy skupić na wykonywanej czynności i podejmować dobre decyzje. Nie można się zrelaksować ani zasnąć, bo gonitwa natrętnych myśli często wpędza w poczucie winy, wzbudza wyrzuty sumienia i osłabia poczucie własnej wartości.

Jak zatrzymać natłok niechcianych myśli?

Co zrobić, by natrętne myśli odeszły. Jak można kontrolować natłok myśli i nadać im odpowiedni kierunek.

Następna strona
Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021