Jesteś tutaj: Blog

Blog

Jak szybko wyleczyć przeziębienie czyli skuteczne domowe sposoby na przeziębienie.

2023-01-26 11:00:00
Jak szybko wyleczyć przeziębienie czyli skuteczne domowe sposoby na przeziębienie.

Przeziębienie to jedna z najczęstszych przypadłości, które mogą nękać nasz organizm nawet kilka razy w roku. Infekcja górnych dróg oddechowych jest szczególnie dokuczliwa w okresie jesienno-zimowym. Przeziębienie najczęściej objawia się: zalegający katarem, uczuciem osłabienia, kaszlem, bólem głowy, podrażnioną błoną śluzową gardła, a niekiedy także i gorączką.

Mówi się, że leczone przeziębienie trwa tydzień, a nieleczone siedem dni, co sugeruje, że wszelkie terapie są bezzasadne. To nie do końca prawda, bo dokuczliwe symptomy można niwelować na różne sposoby. Przeczytaj artykuł o kilku skutecznych i naturalnych sposobach na przeziębienie.

Uzdrawianie kwantowe na czym polega i co warto o nim wiedzieć.

2023-01-17 16:00:00
Uzdrawianie kwantowe na czym polega i co warto o nim wiedzieć.

Zgodnie z założeniami fizyki kwantowej, żyjemy w morzu energii. Zarówno to co nas otacza, jak i my sami. Niewidzialny świat energii, uzdrawianie energią to od wieków było odczuwane i wykorzystywane przez ludzkość. Tak naprawdę każdy człowiek, bo przecież jest elementem kwantowego świata ma możliwość uzdrawiania kwantowego. Niestety mało kto tak naprawdę w pełni zna te mechanizmy, a jeszcze mniej osób potrafi świadomie z nich korzystać i je kierunkować. Na poziome fizycznym łatwo zauważyć kto jest silniejszy, a kto słabszy, na poziomie energii nie jest to już tak oczywiste.

Kiedy więc uzdrawianie kwantowe może okazać się skuteczną pomocą?

Co na niestrawność. Domowe sposoby na lepsze trawienie

2023-01-05 11:00:00
Co na niestrawność. Domowe sposoby na lepsze trawienie

Niestrawność (dyspepsja) to zespół objawów pojawiających się, kiedy układ trawienny nie jest w stanie poradzić sobie z trawieniem. Najczęstszymi objawami niestrawności są uczucie pełności po posiłku, uczucie wczesnej sytości, odbijanie, zgaga, nudności lub wymioty oraz ból nadbrzusza. Okazuje się, że ta dolegliwość dotyka ludzi w każdym wieku i występuje bardzo często. Jak uniknąć niestrawności? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie są najczęstsze przyczyny niestrawności oraz poznaj skuteczne sposoby na lepsze trawienie.

Wysokie wibracje - klucz do sukcesu

2022-12-16 11:00:00
Wysokie wibracje - klucz do sukcesu

Wysokie wibracje to klucz do sukcesu. Dzięki wysokim wibracjom możemy utrzymać dobre samopoczucie, zachować równowagę, harmonię, utrzymać zdrowie fizyczne i psychiczne. Zachowanie wyższych wibracji poprawia codzienne życie i relacje z ludźmi. Jeśli jesteśmy do czegoś pozytywnie nastawieni, tworzymy wspólne pole o wyższej częstotliwości drgań. Zawsze jednak z uwagi na to, że żyjemy w morzu energii, spotykamy w naszym otoczeniu elementy, które nas w jakiś sposób rozharmonizowują, sprawiają, że nie utrzymujemy wysokiej wibracji. Kiedy spada nam wibracja czujemy się osłabieni, poirytowani czy przytłoczeni. Jak więc możemy podnieść nasze wibracje, aby stać się szczęśliwszymi i zdrowszymi? Jak dbać o wysokie wibracje na co dzień?

W tym artykule przedstawiamy 10 sposobów na utrzymanie wysokich wibracji każdego dnia. 

Ocet jabłkowy właściwości, zastosowanie

2022-12-12 11:00:00
Ocet jabłkowy właściwości, zastosowanie

Ocet jabłkowy ma działanie przeciwbakteryjne, dezynfekuje, pomaga oczyścić jelita, nerki i drogi moczowe. Ocet jabłkowy sprzyja leczeniu infekcji i jest świetnym remedium na ból gardła. Ponadto, wspiera on proces detoksykacji organizmu i może pomagać w schudnięciu, ale nie tylko. Jakie inne właściwości octu jabłkowego sprawiają, że wśród miłośników naturalnych produktów cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem? Wypróbuj przepis na ocet jabłkowy.

Wysoka wrażliwość. Czy jesteś WWO – wysoko wrażliwą osobą?

2022-12-07 17:00:00
Wysoka wrażliwość. Czy jesteś WWO – wysoko wrażliwą osobą?

Wysoko wrażliwe osoby WWO mają niezwykle empatyczne usposobienie, charakteryzuje je umiejętność współczucia na głębokim poziomie i chęć niesienia pomocy innym. Są miłe, przyjacielskie oraz postrzegają rzeczywistość w zupełnie inny sposób. Osoby wrażliwe mają zdolność do głębokiego i intensywnego przetwarzania informacji, analizowania różnych poglądów i aspektów życiowych. Często wyróżniają się na tle innych. Są szczególnie czułe na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne. Osoby wrażliwe co prawda silniej niż inni odbierają sygnały fizyczne, psychiczne i emocjonalne, jednak każda taka reakcja posiada także swoje ujemne strony. Często powoduje silny stres, przytłoczenie czy wycofanie z życia. Dowiedz się jakie jeszcze cechy mają osoby wysoko wrażliwe? Czy jesteś osobą z wysoka wrażliwością? Wreszcze jak sobie radzić w życiu będąc wrażliwym lub jeśli mamy w swoim otoczeniu taką osobę, jak jej pomóc.

Czy możliwe jest samodzielne wyjście z nałogów? Jak radzić sobie z uzależnieniami?

2022-12-01 11:00:00
Czy możliwe jest samodzielne wyjście z nałogów? Jak radzić sobie z uzależnieniami?

Nałóg to rodzaj zaburzenia na tle psychicznym lub fizycznym, który objawia się okresowym lub stałym, silnym pragnieniem do wykonywania określonych czynności lub zażywania psychoaktywnych substancji chemicznych. Silna potrzeba kontaktu z tym co uzależnia, często prowadzi do braku kontroli nad sytuacją i zaburza codzienne funkcjonowanie. Wyjście z jakiegokolwiek uzależnienia, zwłaszcza jeśli trwa to długi okres, nie jest łatwą sprawą. Jak zawczasu zapobiec ewentualnym nałogom? W jaki sposób rozpoznać czy panujemy nad sytuacją czy już przekroczyliśmy granicę i daliśmy złapać się na lep? Jak wyjść z uzależnienia? Najpierw trzeba odpowiedzieć na pytanie czym są nałogi i uzależnienia...

Sok z kiszonych buraków

2022-11-20 10:00:00
Sok z kiszonych buraków

Zdrowy styl życia, zbilansowana dieta oparta na dobrze dobranych produktach, korzystnie wpływa nie tylko na ciało, ale również na ducha. Lekkostrawna dieta, odpowiednia ilość mikro i makroelementów oraz wykluczenie wysoce przetworzonych pokarmów może przynieść każdemu człowiekowi wiele korzyści. Co jeść i pić, aby czuć się i funkcjonować jak najlepiej? Czerwone buraki – nasze polskie warzywa, mają w sobie ogromną moc! Wzmacniają i oczyszczają organizm, a jednym z najlepszych dla zdrowia przetworów jest sok z kiszonych buraków ćwikłowych. 

Totalna biologia to nie tylko jednowymiarowe ciało fizyczne i jego emocje

2022-11-12 11:00:00
Totalna biologia to nie tylko jednowymiarowe ciało fizyczne i jego emocje

Totalna biologia to koncepcja, która zakłada, że źródło każdej choroby leży w psychice. Według głównych założeń totalnej biologii, gdy umysł nie jest w stanie sobie poradzić z długotrwałymi silnymi, negatywnymi emocjami, pojawia się choroba, której objawy możemy zaobserwować w ciele. Zakładając, że źródłem wszelkich dolegliwości fizycznych i życiowych problemów są nieuświadomione konflikty emocjonalne, również tam szuka się rozwiązań.

Okazuje się jednak, że powszechnie praktykowana totalna biologia ogranicza się najczęściej do niskowybracyjnych przestrzeni energetycznych, nie wychodząc poza obszar emocji i psychiki, a przecież człowiek, to dużo bardziej rozbudowana wielowymiarowa istota.

Jak wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe?

2022-11-02 18:30:00
Jak wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe?

Obecne tempo życia, natłok obowiązków wieczny pośpiech sprawia, że choć wiedza o tym, co służy zdrowiu, jest dzisiaj ogólnodostępna, to często trudno nam stosować ją w życiu codziennym. Warto jednak przyjrzeć się swojej diecie, zwrócić uwagę na to jakie mamy nawyki żywieniowe, bo argumentów przemawiających za zdrowym, świadomym i rozsądnym odżywianiem jest naprawdę wiele. 

Toksyczni ludzie 7 sposobów jak sobie z nimi poradzić.

2022-10-28 11:00:00
Toksyczni ludzie 7 sposobów jak sobie z nimi poradzić.

Zapewne każdy z nas miał w swoim życiu do czynienia z osobą, której zachowanie miało negatywny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie oraz postrzeganie świata. Takich osób nie sposób uniknąć. Chorobliwie zazdrosny partner, pretensjonalny członek rodziny, szef-tyran, wścibska sąsiadka czy kolega kopiący pod nami dołki. To tylko przykłady osób, które określane są jako toksyczne, a dokładniej ujmując toksyczny jest sposób w jaki się zachowują. 

Toksyczni ludzie, jak ich rozpoznać i poradzić sobie z toksyczną osobą w naszym otoczeniu.

Jak zapomnieć o przeszłości?

2022-10-21 11:00:00
Jak zapomnieć o przeszłości?

Jak zapomnieć o przeszłości, to chyba jedno z najczęstszych pytań, na które nie umiemy znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Potrafimy wałkować przeszłość całymi dniami, miesiącami i latami. Analizujemy i analizujemy bez końca. Zwykle powoduje to stres, niemoc i długie godziny spędzone na zastanawianiu się nad błędami z przeszłości.

Następna strona
Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021