Jesteś tutaj: Akademia Wiedzy Duchowej Skale Duchowej Mądrości

Skale Duchowej Mądrości i wahadełkowanie

skale astralne skale duchowej mądrości

Czy kiedykolwiek chciałeś poznać swoją przyszłość lub dowiedzieć się co jest przyczyną Twoich niepowodzeń? Czy zdarzyło Ci się odruchowo wejść na jakąś stronę z wróżbami, astrologią czy horoskopem lub skorzystać z usług medium czy jasnowidza, który powiedział Ci jak będą się kształtować Twoje ścieżki losu, ale nie jesteś do końca przekonany o ich wiarygodności? Jeśli tak to dobrze trafiłeś! Już nie musisz tracić czasu na odwieczne poszukiwania profesjonalistów, którzy odczytują Twoją przyszłość lub analizują Twoje problemy. Dzięki odpowiednim narzędziom jakim są Skale Jana i wahadełko, sam dokonasz weryfikacji siebie i swojej egzystencji.

Stań się jasnowidzem już dziś!

Skale Duchowej Mądrości. Czym są? Jak z nich korzystać?

Czym są Skale Duchowej Mądrości i czy warto z nich korzystać? To one odpowiedzą na każde pytanie. Dla nich nie ma nic niemożliwego. I to jest ich największą zaletą. Pozwalają one nie tylko na wielowątkowy odczyt całości człowieka pod kątem energetycznej, psychicznej i duchowej jego wartości, ale także na prześledzenie jego zaprzeszłych i przyszłych losów.

Skale Jana - bezkonkurencyjne źródło duchowej wiedzy

Umiejętność odczytywania informacji ze Skal za pomocą wahadła to jeden z potężnych filarów rozwoju duchowego. Są one czymś więcej niż diagramami radiestezyjnymi, ponieważ sięgają przestrzeni duchowych i potrafią odpowiedzieć na niezwykle złożone zagadnienia, ale są też niezastąpionym sposobem na to, by codziennie weryfikować swoje wybory i otrzymywać odpowiedzi na każde pytanie, które może nam przyjść do głowy.

,,Skale Duchowej Mądrości to duchowe ostrze, które umiejętnie rozdziera mroki niewiedzy i zagubienia, a zarazem broń chroniąca przed wieloma formami energetycznej agresji. To narzędzie świadomości, która za ich pomocą do nas przemawia, dzięki któremu każdy człowiek bardzo szybko jest w stanie zweryfikować wszystko, co usłyszy i czego doświadczy. Pozwalają one nie tylko na wielowątkowy odczyt całości człowieka, pod kątem energetycznej, psychicznej i duchowej jego wartości, ale także na prześledzenie jego zaprzeszłych i przyszłych losów...
To my jesteśmy władcami własnej woli, własnych przedsięwzięć, to my kreujemy rzeczywistość. Skale Duchowej Mądrości pomagają nam się w tym odnaleźć.''

Zbigniew Jan Popko

Jak posługiwać się wahadełkiem? Nauka wahadełkowania na Skalach

Chcesz poznać różnice pomiędzy wahadełkowaniem radiestezyjnym a duchowym? Zastanawiasz się nad wyborem wahadełka, by było odpowiednie dla Ciebie i służyło za osobisty talizman? Teraz opanujesz wszystko za pomocą videoblogu przygotowanego przez Jana, w którym znajdziesz odpowiedzi dotyczące samej nauki wahadełkowania oraz innych ważnych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę, dokonując odczytów wahadełkiem na Skalach Duchowej Mądrości.

W poniższym materiale wideo:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

 • Czym różni się wahadełkowanie duchowe od radiestezji?
 • Umysł, psychika i świadomość – zależności między nimi
 • Jak się przygotować do wahadełkowania?
 • Jak działa wahadełko?

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

 • Jakie wahadełko wybrać?
 • Jaką przeciwwagę wybrać?
 • Jak samemu naładować wahadełko i co to daje?
 • Długość wahadełka – jak dobrać?
 • Pierwsze ćwiczenia – ruchy wahadełka
 • Konwencja i przedziały – czym są i jak je sprawdzać?
 • Energetyka sprawdzającego – ważny aspekt wpływający na odczyt
 • Przykładowe skale – co można na nich sprawdzać?

Skale Duchowej Mądrości są dostępne w naszym sklepie online oraz wybrane skale umieszczone są na naszej stronie w plikach do pobrania, skąd można je samodzielnie pobrać i wydrukować.

Zbigniew Jan Popko o wahadełkowaniu duchowym:

,,Wahadełkowanie duchowe tylko na pierwszy rzut oka przypomina radiestezję. Ale i jak każda nauka opiera się ono na konkretnych zasadach. Poznaj je, a zmienisz swoje życie na zawsze. Będziesz wiedział nie tylko co zrobić, ale i na wskroś poznasz ludzkie sekrety. W 3 sekundy rozszyfrujesz, kto ci źle życzy, a kto dobrze. Na kim możesz polegać, a przed kim trzeba uciekać. Poznasz to, czego ci inni nigdy nie powiedzą... Dowiesz się również, czy to co mówię, jest prawdą i wyzwoli cię od ograniczeń, czy też lepiej gdzie indziej szukać przyjaciela. I najlepsze w tym wszystkim: każdy z nas na okrągło wszystkich i wszędzie się radzi, a od każdego co innego słyszy. Dzięki Skalom Jana i jasnowidzeniu staniesz się Prorokiem we własnym życiu. Staniesz się alfą i omegą dla najbliższych, staniesz się w końcu tym, czym jesteś - Aniołem Opatrzności (człowiekiem obudzonym na poziomie świadomości energetycznej). TWOJA PRZYGODA Z WAHADEŁKIEM TO POCZĄTEK PODRÓŻY W GŁĄB SIEBIE. Na dodatek zyskasz sporo wolnego czasu, bo bardzo szybko odkryjesz, że większość kolorowych stron internetowych to zwyczajne oszustwo... Będzie czas na spacery i na nowe doświadczenia..

W swoim życiu zaliczyłem karty anielskie, numerologię, runy i pierwsze kroki w astrologii. I powiem jedno: nic nie może się równać wiedzy i prostocie odczytu, jaki gwarantują tzw. Skale Duchowej Mądrości. Pierwsze otrzymałem w wieku 10 lat, a kilka lat później posługiwałem się już pakietem startowym. Fakt, od dziecka widzę, więc i tą zdolnością wspieram się w życiu codziennym. Ale niczego nie ukrywam i nie zostawiam pod poduszką. Dzielę się swoim umiejętnościami i wiedzą, wiedząc, jak bardzo takie umiejętności ułatwiają życie, zwłaszcza osobom zdominowanym przez tzw. ludzkie zło. Niejednokrotnie na warsztaty zapisywali się źli ludzie, chcąc w ten sposób zdobyć kolejne narzędzie przewagi nad swoimi ofiarami.

Na szczęście nic z tego im nigdy nie wyszło. Są to co prawda skale ściągnięte z Astralnej Biblioteki, ale z sali znajdującej się w 12 wymiarze, co oznacza, iż prawo duchowe jest tu bezwzględnie przestrzegane. Nie może przecież Bóg umożliwiać złym ludziom zwiększenie panowania nad ludzką rasą. Nawet w rękach amatora skale są zadziwiająco precyzyjne. Wystarczy zapoznać się z paroma zasadami, a zapewniam was, że żadna technika mantyczna nigdy nie będzie w stanie im dorównać. Ale to budzi złość, ale to rodzi frustracje u osób, które chcą pozostać pod przykrywką RODO, które jak ognia unikają rozgłaszania prawdy o sobie. I to oni właśnie są przeciwnikami daru, jaki świat duchowy zesłał ludziom za moim pośrednictwem. Ale czyż skale nie są prawdziwym cudem, który pozwala się określić każdemu człowiekowi, jak i zmienić jego ścieżki przeznaczenia? Są, niewątpliwie są... Ale takich cudów przynoszę wam znacznie więcej. Dość wspomnieć o Medycynie Duchowej, o Cudach z Janem, o prawdziwej MEDYTACJI i MODLITWIE, by pojąć, że to, co się ludziom w tym zakresie oferuje to zwyczajna iluzja. Wystarczy jedno spotkanie z Bogiem, by prawi ludzie mieli duchowe wsparcie i otwarty dostęp do duchowej wiedzy do końca życia. I to jest ich jedyna nadzieja na zwycięstwo..."

Wahadło Duchowe zawiera w sobie Kamień Przemiany, działa na struktury fizyczne i energetyczne tj. wzmacnia zdrowie, oczyszcza z negatywnych energii przestrzeń, ludzi, potrafi zablokować niskie wibracje, poprawia samopoczucia jak i można za jego pomocą przeenergetyzować wodę i jedzenie.

Czy jasnowidzenie i Skale Duchowej Mądrości są niebezpieczne?

Bez jasnowidzenia ani Jezus czy Budda nie osiągnęliby oświecenia. Po prostu nie wiedzieliby, na czym praca nad sobą polega. Bez osobistego kontaktu z Bogiem i bez Jego prowadzenia nic w dziedzinie budzenia świadomości nie można osiągnąć... Jasnowidzenie jest naturalną zdolnością człowieka i należy ją odzyskać, jeśli chce się normalnie żyć i przewidywać przyszłość. Bez niej nie sposób być aktywnym w innych wymiarach. Ten, kto wzniesie się ponad wymiar 5, ten uzyska pomoc we wszystkich swoich życiowych sprawach, o ile leży mu na sercu dobro własne lub innych.

Nauka posługiwania się Skalami Duchowej Mądrości trwa zaledwie kilka minut. One same są treścią, a praktyka zwiększa jedynie poprawność odczytów. Stanowią one jedną całość z jasnowidzeniem. Są bezkonkurencyjne w starciu z tarotem, astrologią, kartami anielskimi i runami, na opanowanie których potrzeba dużo więcej czasu.

Są to narzędzia, które pozwalają człowiekowi odnaleźć się po drugiej stronie życia, pracować nad sobą i być takim samym człowiekiem, jakim byli wielcy mistycy. A wszystko po to, by ludzie się odnaleźli, zjednoczyli, by odkryli swoje duchowe korzenie i obudzili ze swoich ograniczeń.

Polecamy też dział ODCZYTY NA SKALACH  gdzie można znaleźć wiele wskazówek i porad jak korzystać ze Skal Jana.

Medytacja dla wahadełkujących. Przygotuj przestrzeń do odczytów i duchowych podróży

Nie można poprawnie odczytywać na Skalach Duchowej Mądrości ani wchodzić w wyższe wymiary, gdy człowieka wypełnia lub otacza niska wibracja. Jak temu zapobiec, jak wyeliminować czynnik ludzki, wszystkiego dowiecie się z videoblogu.

Medytacja po wahadełkowaniu. Czyści przestrzeń, wahadło i odczytującego. Ustawia na nowo

Z powodzeniem przydaje się wtedy, kiedy odczytujący wszedł na głębokie wody i dotknął czegoś, co pozostawiło na nim swoje piętno. Obserwujemy wtedy zwiększoną nerwowość, niepewność, powiększający się chaos w myśleniu itd. Dzięki przygotowanemu dla was Działaniu czyszczącemu wszystko na powrót wróci do normy, a to, co się rozchybotało, znów zostanie poprawnie ustawione. Medytacja przydaje się zwłaszcza po wahadełkowaniach, gdzie doszło do spięć lub wejść w przestrzenie pod okiem osoby mającej nie takie intencje jak trzeba...

omówienie skal

Skala Podstawowa nr 0 - Skala Przychylności Zaświatów. Zagrożenia. Nauka wahadełkowania

Skala nr 0 - choć podstawowa, zawiera w sobie ogrom informacji i można na niej zweryfikować dosłownie wszystko. Niezastąpiona na co dzień.

Data dodania 21.07.2023

Skala nr 1 - Poziomy duchowe, skala dobra i zła. Nauka wahadełkowania

Ważna skala ujmująca rozwój człowieka w przestrzeni fizycznej, energetycznej i duchowej.

W wideoblogu:

 • Pierwsza strona skali – jasna przemiana
 • Średnia wartość człowieka
 • Poziomy duchowe
 • Ogólna ocena tego, z kim mamy do czynienia
 • Skala zatruwania jadem
 • Skala marionetek
 • Pozostałe skale
 • Skala nici Druga strona skali – ciemna przemiana
 • Poziomy w energii przeciwnej
 • Umowne stopnie sił ciemności
 • Duchowa sentencja

Data dodania 21.07.2023

Skala nr 2 - Ciemna przemiana, poziomy stworzenia. Nauka wahadełkowania

Skala nr 2, nazywana skalą ciemnej przemiany, podobnie jak skala numer 1 stanowi potężne narzędzie wiedzy. Opierając się na licznych przekazach, wizjach i naukach pochodzących z drugiej strony życia, daje nam wgląd w głęboko zakorzenione prawdy o naszej egzystencji. Pozwala zrozumieć dynamikę tego świata, jak i zjawiska, które zachodzą na płaszczyźnie widzialnej i niewidzialnej. Jest to narzędzie, które otwiera przed nami drzwi do zrozumienia natury wszystkiego, co się dzieje.

Pozwala również sprawdzić rozbicie zapisów w Archiwum Zrodzenia, które mówi o tym, czy człowiek podczas swojego życia dokonał pozytywnej przemiany, czy może wręcz przeciwnie - czy odszedł od swojej pierwotnej, najczystszej formy. Na odwrocie skali znajduje się mądra sentencja duchowa, która służy jako przypomnienie o głębokim celu i duchowym kontekście życia każdego człowieka...

W wideoblogu:

 • Rozbicie zapisów w Archiwum Zrodzenia 
 • Ograniczenia energetyczne i świadomości
 • Wewnętrzna temperatura – emocje
 • Ograniczenia zawarte w człowieku
 • Wpływające światło
 • Charakter przestrzeni, w której znajduje się człowiek
 • Umowne poziomy rozwoju człowieka
 • Skala opisująca negatywne czynniki, które mogą na nas wpływać

Druga strona skali

 • Zamek z piasku – duchowa sentencja

Data dodania 21.07.2023

Skala nr 3 - skala zdrowia, parametry uzdrawiania. Nauka wahadełkowania

Skala numer 3, często nazywana 'skalą zdrowia' umożliwia głębokie zrozumienie i ocenę stanu zdrowia. Dzięki niej możemy skutecznie zrozumieć, jak powinniśmy podejść do tematu zdrowia i uzdrawiania - zarówno na poziomie fizycznym, jak i energetycznym oraz duchowym Ta skala nie tylko dostarcza odpowiedzi na bieżące pytania dotyczące zdrowia, ale również otwiera drogę do głębszej analizy wszystkich jego aspektów, na każdym poziomie i w każdym wymiarze. ,,Interpretacja tej skali jest zdumiewająca. Znajdziecie tu wszystko, co kiedykolwiek będziecie robić ze zdrowiem we wszystkich poziomach i we wszystkich wymiarach.''

W wideoblogu:

Wstęp i pierwsza strona skali:

 • Skala, na której można sprawdzić stan zdrowia całego organizmu lub danego organu
 • Kierunek tendencji zdrowienia
 • Energia psychiczna
 • Siły witalne
 • Energia komórkowa
 • Skale opisujące charakterystykę działania uzdrawiającego
 • Przyczyny choroby
 • Jakość uzdrawiania
 • Efekty uzdrawiania
 • Rejon zaburzeń ciała fizycznego
 • Źródło uderzenia
 • Skala mówiąca o sile działania – gęstość
 • Przyspieszenie
 • Zmiany

Druga strona skali

 • Skala pozwalająca sprawdzić, co jest wadliwe.
 • Pełna harmonia
 • Harmonia biologiczna organu i komórki
 • Sprężystość komórek
 • Indywidualna skala rezonowania harmonicznego
 • Podstawy, dzięki którym można sprawdzić, co się dzieje z człowiekiem

Data dodania 21.07.2023

Skala nr 4 - formy energetycznych ataków, wibracja tła. Nauka wahadełkowania

Skala nr 4 – fascynująca, bowiem rozszerza nasze zrozumienie tego, co zwykle ukryte jest dla oka – dotyczy działania niewidzialnych energii służąc jako drogowskaz do głębszego pojmowania i analizy własnych zachowań i reakcji, które często są kierowane przez różne formy energetycznej agresji i tła wibracyjnego. Pozwala zrozumieć, jak te subtelne siły wpływają na nasze codzienne życie.

Poznanie Skali nr 4 pomaga w identyfikacji źródeł potencjalnych problemów. Dzięki temu łatwiej jest nam podjąć kroki w celu zmienienia niekorzystnej sytuacji. W ten sposób, Skala nr 4 stanowi cenny przewodnik na drodze do pełniejszego zrozumienia i panowania nad własnym życiem, umożliwiając nam świadome kształtowanie własnej rzeczywistości. Zrozumienie tych subtelnych, niewidocznych aspektów naszego bytu może otworzyć drogę do większej harmonii, równowagi i osobistego rozwoju.

W wideoblogu:

 • Formy energetycznej agresji
 • Wpływ na wolę
 • Rodzaj wibracji Druga strona skali
 • Formy energetycznego ataku

Data dodania 21.07.2023

Skala nr 5. Skala zesłańca, głód autorytetu i mocy. Nauka wahadełkowania

Skala nr 5 – jedna z najbardziej pociągających i absorbujących, ponieważ zawiera największą liczbę fascynujących informacji. Często jest określana mianem skali zesłańca lub skali przemiany, ze względu na to, że obrazuje naszą ewolucję zarówno w kierunku dobra, jak i zła. Pozwala nam odczytać m.in. głód walki, który charakteryzują danego człowieka i mogą sugerować jego pragnienie dominacji nad innymi, jeśli jest czarny i chęć zmiany wszystkiego na lepsze, jeśli jest biały. Skala promieniowania dodatkowo podpowiada, jaką energią promieniuje dany człowiek - pozytywną czy negatywną i jak dalece sięgają w odpowiednio wspomaganiu, jak i niszczeniu innych ludzi. Daje szansę na refleksję nad nawykami i postawami, a także na podjęcie kroków w kierunku poprawy i przemiany. Jest to bez wątpienia ważne narzędzie do głębszej introspekcji i osobistego rozwoju.

W wideoblogu:

 • Głód autorytetu, głód mocy, formy ataku moralnego, atak moralny
 • Głód walki – negatywny i pozytywny oraz głód nienawiści
 • Prawo serca
 • Skala pasożytnictwa
 • Przemiana
 • Skala promieniowania
 • Skala zesłańca – Skala zbawienia
 • Księga Duszy, Księga Życia
 • Księga Światłości i Ciemności

Data dodania 21.07.2023

Skala nr 6 - Świątynia Serca i Aleja Zwycięstw. Nauka wahadełkowania

Intrygująca, wciągająca, enigmatyczna… To właśnie Skala nr 6, opisująca pracę nad sobą i narzędzia, którymi dysponuje każdy, kto pragnie doświadczyć prawdziwej, trwałej przemiany. Przedstawiona w postaci gry w pełni oddaje koloryt przebudowy samego siebie. Pozwala nam zrozumieć, jakie są nasze mocne i słabe strony i jak możemy pracować nad sobą, aby osiągnąć pożądane zmiany.

 • Skala 6b - Świątynia Serca i duchowe sentencje
 • Skala 6a - Aleja Zwycięstw - GRA - Instrukcja

Data dodania 21.07.2023

Skala nr 7. Kontrola myśli i emocji. Harmonia. Wojny energetyczne

Skala nr 7 w precyzyjny i wnikliwy sposób opisuje naturę ludzkiej energetyki oraz tzw. 'wojny energetyczne', które nieustannie toczymy każdego dnia, w których ważną rolę odgrywa kontrola własnych myśli i emocji. Zwraca także uwagę na destruktywne skutki, jakie otoczenie może mieć na nas, nie tylko doprowadzając spadku energii, motywacji i nastroju począwszy, ale powodując głębsze i rozleglejsze negatywne zmiany. Druga strona skali stanowi duchową inspirację mającą na celu wspieranie nas w naszych dążeniach do samodoskonalenia i duchowego rozwoju. Ta skala to kompas, który prowadzi nas do głębszego zrozumienia naszego miejsca w świecie i naszego potencjału do zmiany i rozwoju.

W wideoblogu:

 • Koneksje – wejścia poprzez ludzi
 • Niszczenie Światła – destrukcja otoczenia
 • Harmonia – doskonałość
 • Kontrola emocji
 • Kontrola myśli
 • Opis energetycznej, wewnętrznej rzeczywistości człowieka Druga strona skali
 • Druga strona skali - Duchowe sentencje

Data dodania 21.07.2023

Skala nr 8 - Skala Wibracji - sprawdź, kto tak naprawdę potrafi medytować. Szukaj fachowca

Skala nr 8 – to wyjątkowa skala, która koncentruje się na wibracjach i stanach szczytowych, które można osiągnąć podczas medytacji. Jej celem jest pomóc nam zrozumieć i monitorować drgania fal mózgowych, co w konsekwencji umożliwia określenie autentyczności i skuteczności naszej praktyki medytacyjnej. Daje nam możliwość zbadania naszych osobistych doświadczeń z medytacją na głębszym, bardziej naukowym poziomie. Dzięki niej, możemy w prosty sposób sprawdzić, czy nasza medytacja jest prawdziwa, tj. czy rzeczywiście wpływa na nasz mózg w sposób, który jest zgodny z celami medytacyjnymi. Możemy również zrozumieć, jak medytacja wpływa na nas na różnych poziomach - emocjonalnym, mentalnym i fizycznym. To co istotne podpowiada, że nie wszystko, co na zewnątrz wydaje się atrakcyjne i przyjemne, jest takie naprawdę. Czasem to, co początkowo wydaje się słodkie i korzystne, jak pięknie opakowany cukierek, może okazać się nie takie przyjemne i dobre, gdy przyjrzymy się temu bliżej.

W wideoblogu:

 • Ustalony Porządek Rzeczy
 • Skala Wibracji – ciągłość skali Bovisa
 • W jakich wymiarach funkcjonują poszczególne części istoty ludzkiej
 • Stany szczytowe – drgania fal mózgowych 
 • Duchowe sentencje na drugiej stronie skali

Data dodania 21.07.2023

Skala nr 9 - namiętność, miłość, przyjaźń, spełnienie. Obszary duchowe i związki z Bogiem

Skala nr 9 jest obrazem dopełniającym nasze widzenie świata, walki dobra ze złem, ciemności ze światłem i nas idących nie wiadomo w którym kierunku. Pozwala w tym wszystkim się odnaleźć i być może odkryć coś, co niepoprawnie w nas działa, a czego możemy w sobie nie dostrzegać. ,,Odczytując tu jakiekolwiek parametry będziecie czuć, że dotykacie piękna, które jest w was zawarte i że możecie je budzić.''

W wideoblogu:

 • Główna wibracja w człowieku
 • Próby
 • Autentyczne związki z Bogiem
 • Przestrzenie duchowe
 • Przewiny i grzechy
 • Namiętność, przyjaźń, miłość i spełnienie
 • Oddanie samemu sobie
 • Druga strona skali: Duchowa sentencja

Data dodania 21.07.2023

Skala nr 10. Energetyczna polaryzacja. Mechanizm robotyzacji. Programowanie umysłu

Skala nr 10 to kontynuacja skali ciemnej przemiany, w tym wypadku w ujęciu tzw. społecznym. Przypomina o tym, że stale czynimy zarówno dobre, jak i niestety złe rzeczy, jakie są konsekwencje obu tych energetycznych polaryzacji i jak działa mechanizm robotyzacji.

W wideoblogu:

 • Znaczenie dobrych i złych czynów w życiu każdego człowieka
 • Ciemna i jasna przemiana ogólnie
 • Ciemna przemiana - system, robotyzacja
 • Jasna przemiana - Eden

Data dodania 21.07.2023

Skala nr 11 - Kreowanie rzeczywistości i wzmacnianie materializowania. PARAMETRY WOLI

Jeśli chcemy dokonywać efektywnych zmian w sobie, otoczeniu, sięgnąć po siłę oddziaływania, to na tej skali znajdziemy wiele wskazówek i podpowiedzi do kreowania rzeczywistości. Sprawdzimy stany, jakie towarzyszą każdemu, kto pracuje nad zbudowaniem siebie, Siły własnej Woli potrzebnej do zmiany egzystencji czy Mocy uzdrawiania.

W wideoblogu:

 • 4 poziomy Mocy: Ciśnienie Życia, Śmierci, Materializujące i Materializacja
 • Miasto Śmierci – Przestrzeń Duchowa
 • Puls Życia, Prawość, Tworzenie Wirów Rzeczywistości

Data dodania 21.07.2023

Skala nr 12 - Umysł, potrzeby, tworzenie wirów rzeczywistości. Nauka wahadełkowania

Skala nr 12 roboczo nazywana jest skalą umysłu. Możemy sprawdzić jacy jesteśmy na dziś, i jakie dyrektywy (podstawa naszego funkcjonowania) funkcjonują aktualnie w naszym umyśle. W łatwy sposób sprawdzimy jakie potrzeby nami kierują, zweryfikujemy stosowane mechanizmy obronne dzięki czemu obraz zachowania człowieka staje się czytelny.

W wideoblogu:

 • Podstawowy umysł – potrzeby
 • Główne i wtórne mechanizmy obronne
 • Pytanie o PRAWDĘ – co wywołuje strach, niepokój, spokój, pewność działania
 • Prawo Totalnego Podporządkowania a Prawo Wolnego Wyboru
 • Poziomy Świadomości
 • Poziomy odnalezienie się człowieka w człowieku
 • Rodzaje Świadomości
 • Poziomy budzenia się Jaźni
 • Potencjał energetyczny – poziomy

Data dodania 21.07.2023

Skala nr 13 - Skala uwierzenia, Wpływ na nadchodzące zmiany. Nauka wahadełkowania

Na Skali nr 13 sprawdzamy, jak potrafimy w przestrzeni realizować swoje plany. Pomaga nam w zrozumieniu tego, czym jest i jak funkcjonuje nasza wewnętrzna siła napędowa, bez której trudno o realizację celów. W łatwy sposób sprawdzimy, jaki jest nasz wpływ i jaki jest kierunek zmian w różnych obszarach, tj. sytuacji rodzinnej, życiowej, zawodowej, materialnej, zdrowiu czy stanach psychofizycznych. Wszystko, co może nas spotkać w życiu może być na tej skali odczytane.

W wideoblogu:

 • Kierunek i wpływ na zachodzącą sytuację egzystencjalną
 • Obszary działań
 • Skala skuteczności, wiary i zaangażowania
 • Trzy obszary wejścia w pewność działania: Wiara, Samorealizacja, Spełnianie się
 • Skala 200% - ciśnienie energetyczne
 • Omówienie sentencji na drugiej stronie Skali

Data dodania 21.07.2023

Skala nr 14 - POKORA, kierunek tendencji, poziomy wolności. Nauka wahadełkowania

Na Skali nr 14 możemy zweryfikować, czy wewnętrzne stany, tj przeczucia, intuicja, są poprawne i co je spowodowało - czyli poznamy kierunek tendencji i ruch ku przyczynie. Odnalezienie się w tej zależności przyczyna – skutek i jej zrozumienie spowoduje, że pewniej będziemy kroczyć przez życie, kontrolując je według własnych planów.

W wideoblogu:

 • Kierunek tendencji i Ruch ku przyczynie
 • Rodzaje wolności
 • Techniki, dzięki którym można wpłynąć na rzeczywistość
 • Czym jest Pokora
 • Panowanie nad całością własnej Istoty Duchowej
 • Omówienie sentencji na drugiej stronie Skali

Data dodania 20.07.2023

Skala nr 15 - skala rozwoju człowieka. Nauka wahadełkowania.

Skala nr 15 - subtelna, precyzyjna, głęboka - pozwala sprawdzić i interpretować różne aspekty ludzkie rozwoju. Możemy na niej odczytać, jak potężnym i mądrym jest dany człowiek, uwzględniając całość czynników na niego wpływających - zarówno tych widocznych dla oka, jak i tych bardziej ukrytych. To prawdziwe dzieło duchowej sztuki, które wprowadza nas w wymiar zrozumienia człowieka, gdzie nauka łączy się z duchowością. Wśród licznych parametrów znajdują się IQ, a także tzw. inteligencja duchowa. Ta ostatnia, choć trudna do zdefiniowania i zmierzenia tradycyjnymi metodami, odgrywa kluczową rolę w naszym rozumieniu świata i siebie samych. Skala ta jest w stanie uchwycić i ocenić naszą zdolność do poszukiwania głębszych znaczeń, doświadczania transcendencji i zrozumienia wartości.

W wideoblogu:

 • Skala rozwoju człowieka
 • Skala IQ
 • Zdolności medialne
 • Zdolności radiestezyjne
 • Przemiana energetyczno-duchowa
 • Inteligencja duchowa
 • Skala dobra
 • Skala mistyczna
 • Fałszywa energetyka
 • Fałszywa duchowość

Data dodania 21.07.2023

Skala nr 16 - pomiar agresji energetycznej. Nauka wahadełkowania

Skala nr 16 - ma wyjątkową, nieoczywistą semantykę. Jej unikalne cechy, niesamowita głębia i zaskakujące tajemnice stanowią doskonałe przypomnienie o istnieniu rzeczywistości nieuchwytnej dla naszych zmysłów - świata niematerialnego. Skala ta, będąc jakby mapą nieznanej krainy, rysuje obraz świata, który jest znacznie większy i bogatszy niż wszystko, co można zobaczyć gołym okiem, co można dotknąć dłonią. Jest to przypomnienie, że nasza rzeczywistość jest tylko jednym z wielu wymiarów istnienia i że za horyzontem naszego codziennego doświadczenia leży obszar pełen niewyobrażalnych możliwości. Skala nr 16 nie tylko otwiera przed nami drzwi do tajemniczego świata, ale także dostarcza kluczy do zrozumienia jego natury.

W wideoblogu:

 • Rodzaj Bytów
 • Charakter interakcji z Bytami
 • Zasilanie przez Siły Przyrody
 • Ujarzmianie przez Siły Przyrody
 • Pleśń ŚMIERCI
 • Poziomy mocy Sił Przyrody
 • Druga strona skali: Duchowa sentencja

Data dodania 22.07.2023

Skala nr 17 - wola, punkty skupienia uwagi, miłość utracona. Nauka wahadełkowania

Skala nr 17 prezentuje inny sposób rozumienia istoty człowieka. Choć niekonwencjonalna, stanowi ciekawe narzędzie do badania naszych indywidualnych cech i doświadczeń. Mówi o drodze odkrywania siebie, która może być trudna i czasami nieprzewidywalna, ale ostatecznie prowadzi do głębszego zrozumienia naszej natury. Porusza także temat woli i utraconej miłości. Studiując ją, mamy szansę odkryć rzeczy o sobie, które mogły wcześniej pozostać niezauważone lub niezrozumiane. Ujawnia nowe perspektywy i zrozumienie nas samych, dostarczając cennych wskazówek i odkryć.

W materiale:

 • Miłość utracona
 • Ciemna Przestrzeń Duchowa - czarne wypełnienia
 • Wola
 • Punkty skupienia uwagi
 • Droga odnajdywania siebie

Druga strona skali:

 • Czym jest 16 promieni?
 • Wzgórze Wzrostu Promienia
 • Głębokość promienia
 • Składowe siły działania
 • Składowa materialna

Data dodania 24.07.2023

Skala nr 18 - Skala Masek, Znamiona myśli, słowa i czynu. Nauka wahadełkowania

Skala nr 18, nazywana skalą masek, pozwala na analizę naszej autentyczności i szczerości i prawdziwości wobec siebie i innych. Pozwala zrozumieć, w jakim stopniu tworzymy iluzję, czy to przez utrzymanie fasady, czy przez prezentowanie siebie w sposób nie do końca zgodny z prawdą. Okazuje się, że aż 70-80% tożsamości, jaką prezentujemy światu, jest iluzją. Człowiek tworzy taką iluzję z różnych powodów - może to być efekt presji społecznej, lęku przed odrzuceniem lub próba uniknięcia konfrontacji z własnymi słabościami. Czasem jest to nieświadome i wynika z wewnętrznych konfliktów, które mogą być trudne do zrozumienia bez adekwatnych narzędzi do introspekcji, takich jak Skala nr 18. Zapobieganie temu zjawisku jest złożonym procesem, który wymaga świadomości swojego zachowania, otwartości na zmiany i chęci do pracy nad sobą.

W materiale:

 • Skala masek
 • Skala wpływu na ludzi i inne istoty
 • Wielkość i znamiona myśli, słowa, czynu
 • Skala śmierci i narodzin
 • Skala poglądowa budowy istoty ludzkiej
 • Skala ataku ciemności
 • Zatruwanie istoty ludzkiej
 • Niszczenie istoty ludzkiej
 • Zaufanie
 • Struktury
 • Druga strona skali: Duchowa sentencja

Data dodania 27.07.2023

Skala nr 19 - skala rezonowania. Czym są czakramy? Nauka wahadełkowania

Skala nr 19, określana mianem skali rezonowania, odpowiada przede wszystkim na pytanie: Czym są czakramy? Pierwsza strona skali opisuje również wątek płaszczyzn, mocy utajonej oraz kwestię wpływu, jakie nasza energia ma na losy innych ludzi. Skali wibracji i emocji odnosi się do stanów, które można doświadczyć. Druga strona skali zawiera duchową sentencję, która jest podsumowaniem mądrości zawartej w Skali nr 19 i ma na celu przypomnieć nam o duchowym aspekcie naszej egzystencji.

W materiale:

 • Płaszczyzny
 • Moc utajona
 • Wpływ na los innych ludzi
 • Skala wibracji
 • Skala emocji
 • Rezonowanie
 • Energia Ziemi
 • Czakramy, lusterka, kratka
 • Ciemne niebo
 • Druga strona skali: Duchowa sentencja

Data dodania 30.07.2023

Skala nr 20 - Jakość jasnowidzenia, poziomy Biblioteki Wiedzy. Nauka wahadełkowania

Skala nr 20, nazywana Biblioteką Wiedzy, jest dość ważna, ponieważ mówi o mocy zmian oraz o jakości jasnowidzenia. Jest miłym przeżyciem i wnosi kolejną cegiełką do zrozumienia siebie i drugiego człowieka, czyli ogólnie całości.

W materiale:

 • Koło Istnienia
 • Biblioteka Wiedzy
 • Rodzaj Objawień
 • Moc, indywidualna skala rezonowania harmonicznego, uszkodzenie umysłu
 • Biblioteka Wiedzy - dotłumaczenie
 • Etap rozwoju duchowego
 • Siła Kreacji
 • Moc Zmian
 • Symbol
 • Intencje
 • Aspekty boskości
 • Odradzanie istoty ludzkiej
 • Droga prowadzenia

Data dodania 31.07.2023

Skala nr 21 - co jeść, co szkodzi a co jest zdrowe. Nauka wahadełkowania

Skala nr 21 - pozwala ocenić jakość spożywanego jedzenia, pomóc w bilansowaniu odpowiedniej, codziennej diety, jak i również sprawdzić wewnętrzny stan fizyczno-energetyczny człowieka.

W wideoblogu:

 • Diagram radiowitalności
 • Jakość pożywienia
 • Wsparcie
 • Piramida żywieniowa
 • Wewnętrzny stan fizyczno-energetyczny
 • Skala funkcjonowania
 • Jakość energetyki
 • Wymiana gazowa

Data dodania 05.07.2023

Skala nr 22 - skala miłości, uczciwości i wzajemnych relacji. Nauka wahadełkowania

Skala nr 22 - Często określana mianem 'skali miłości' lub 'skali uczuć' służy jako pryzmat, przez który możemy badać i analizować różne aspekty relacji międzyludzkich. Dzięki niej jesteśmy w stanie określić zaangażowanie w uczucie, prawdziwe intencje i potrzeby człowieka, dowiedzieć się, czy dana osoba jest autentyczna czy może fałszywa oraz jakie pragnienia nurtują jej serce. Skala daje nam ogólne zarysy osobowości i dynamiki relacji. Jednakże, na podstawie tego, co udało nam się odkryć, możemy później zwrócić się do innych skal, aby dogłębniej zgłębić naturę danego człowieka. W rezultacie będziemy mogli lepiej zrozumieć, jakie są prawdziwe motywy i pragnienia osoby, jakie są jej wartości i jakie emocje kierują jej działaniami.

W materiale omówione:

Pierwsza strona skali:

 • Klepsydra - uczucia
 • Chęć bycia z kimś
 • Tworzenie się związku
 • Skala wzajemnych relacji
 • Skala pokrewieństwa
 • Skala zgodności 
 • Skala tęsknoty
 • Skala szczęśliwości
 • Skala zazdrości
 • Skala rzetelności
 • Skala pragnienia (pożądanie)

Druga strona skali:

 • Duchowa sentencja

Data dodania 31.07.2023

Skala nr 23 - skala harmonii, matryca energetyczna człowieka. Nauka wahadełkowania

Skala nr 23 - skala harmonii, kryjąca w sobie wiele pięknych wartości i cudów. Mówi m.in. o kształtowaniu się wyższej wibracji w człowieku.

 

 • Koło życia - poziomy wzrastania
 • Skala HarmoniiData dodania 01.08.2023

Skala nr 24 - Upadek Synów Bożych. Nauka wahadełkowania

Data dodania 01.08.2023

Skala nr 25 - poziomy Edeńczyka. Nauka wahadełkowania

Data dodania 01.08.2023

Skala nr 26 - Jak sprawdzić co robić i z kim. Nauka wahadełkowania

Data dodania 02.08.2023

Skala nr 27 - składowa indywidualna, Próg, projektory. Nauka wahadełkowania

Data dodania 03.08.2023

Skala nr 28 - DNA Całości, DNA człowieka, moc, zaniedbania. Nauka wahadełkowania

Skala nr 28 - porusza wiele zagadnień tj. DNA Całości, DNA człowieka, moc, zaniedbania. Pozwala na wejście w głębie człowieka i odczucie jak wszystko ze sobą współpracuje.

W wideoblogu:

 • DNA Całości
 • DNA człowieka
 • Klucze
 • Moc, wspieranie myślą, słowem, czynem i formy wspierania
 • Druga strona skali - przekaz

Data dodania 05.08.2023

Skala nr 29 - Czym jest Magia.16 stopni potęgi Maga. Nauka wahadełkowania

Skala nr 29 mówi o tym, jaką mamy siłę działania. Każdy w mniejszym lub większym stopniu magię sobą wyraża i się nią posługuje, korzystając przy tym z całego arsenału dostępnych mu środków materialnych, energetycznych i duchowych, jak i korzysta ze wsparcia istot fizycznych, energetycznych i duchowych. Magia jest niczym innym jak tylko ukierunkowaniem zachowań ludzkich i istnieniowych w celu osiągnięcia konkretnego celu.

W wideoblogu:

 • Stopnie potęgi Maga
 • Druga strona skali - przekaz
 • Co warto sprawdzać na skali 29

Data dodania 05.08.2023

Skala nr 30 - Macierz. Poziomy aktywności serca. Nauka wahadełkowania

Skala nr 30 zawiera drogocenne wskazówki co warto weryfikować i na co zwracać uwagę rozwijając się duchowo dzięki czemu, możemy odkryć coś nowego za każdym razem, gdy podchodzimy do odczytów na tej skali.

W wideoblogu:

 • Co warto sprawdzać na skali 30
 • Macierz
 • Druga strona skali: Przekaz z 1996 roku

Data dodania 06.08.2023

Skala nr 31 - jak wygląda duchowa ewolucja?

Skala nr 31 obrazuje jak wygląda duchowa ewolucja, którą kroczy ludzka cywilizacja. Jej częścią jest energetyczna ewolucja i fizyczna z nami w roli głównej.

Data dodania 25.08.2023

Skala nr 31b - czas Pola Zerowego, rytualizacja, ujednolicanie czasu

Skala nr 31b to bogactwo wiedzy, która umożliwia zrozumienie i odczucie zagadnienia czasu.

W materiale:

 • Pierwsza strona skali:
 • Czas Pola Zerowego
 • Ujednolicenie czasu
 • Rytualizacja
 • Wola Całkowita
 • Jestem, kim jestem
 • Warsztaty rozwoju duchowego 3 lipca 2022 - materiały

Data dodania 08.08.2023

Skala nr 32. Wszystko o medytacji. Co warto o niej wiedzieć?

Skala nr 32 wraz z kolejną 33 jest poświęcona dogłębnemu zrozumieniu czym tak na prawdę jest medytacja. Na obu skalach znajdziemy diagramy wynikające z wielu przekazów, by każdy mógł odnaleźć w tym, na czym ona polega i jak zweryfikować własne doświadczenia medytacyjne. To podstawowa wiedza, z którą każdy medytujący powinien się zapoznać, by medytacja stała się efektywna i przemieniająca życie na lepsze...

W wideoblogu:

 • Przekaz - czym jest medytacja
 • 13 wymiarów i towarzyszące im stany
 • Czy można medytować samemu? Druga strona skali
 • Skala - Próg Samostwarzania
 • Medytacja a wysokie wibracje
 • Mózg Kwantowy
 • Psychika
 • Jak sprawdzać medytujących

Data dodania 09.08.2023

Skala nr 33. Nauka wahadełkowania. Sekrety i mity o medytacji

Skala nr 33 jest bardzo ważna dla osób praktykujących medytację. Z jej pomocą nie tylko szybko zweryfikujemy, w jakich wymiarach przebiegają doświadczenia medytującego - czy tyczą się Niższego Ja, Średniego Ja czy może Wyższego Ja, jak i rozszyfrujemy wszystkie tajemnice medytacji. Metafizyka najwyższych lotów...

W wideoblogu:

 • Wymiary - czym są, jaka medytacja winduje nas w wysokie wymiary
 • Droga do doskonalszego DNA, z czego składa się istota ludzka
 • Mózg fizyczny, Umysł, Jaźń - jak w pełni je uruchomić
 • Czym jest medytacja

Data dodania 04.08.2023

Skala nr 34. Ogólna Wiedza z Zaświatów. Metafizyka. Nauka wahadełkowania

Data dodania 04.08.2023

Skala nr 35. Jedność. Harmonia wibracyjna. ParaAmetr Stwórczy. Nauka wahadełkowania

Skala nr 35 zatytułowana ,,Jedność'' zwraca uwagę na zawartą w nas harmonię i przedstawia pięć Taśm Życia, które zapisuje każdy człowiek oraz jego charakterystykę i wpływ na innych ludzi.

W wideoblogu:

 • Harmonia i stan boskiego przenikania
 • Taśmy Życia Druga strona skali:
 • Charakterystyka człowieka
 • Wpływ ludzi na człowieka
 • Stan zdrowia różnego rodzaju

Data dodania 04.08.2023

Skala nr 36. Biały Kryształ. Test na Edeńczyka. Nauka wahadełkowania

Ostatnia Skala nr 36 to inaczej Biały Kryształ. Skala ta zawiera m.in. Test na Edeńczyka, który podsumowuje wszystko to, czym jesteśmy oraz symboliczne nawiązanie do tabliczki Ouija.

W wideoblogu:

 • Test na Edeńczyka
 • Wolność
 • Biały Kryształ
 • Przewodność duchowa i energetyczna

Data dodania 22.09.2023

Skala "Informacyjne Niebo". Sprawdź, czy nie podlegasz programowemu światu informacji

Jak sprawdzić, czy programowy świat informacji na Ciebie wpływa i skutecznie Tobą manipuluje? Czym jest Informacyjne Niebo? I co tak naprawdę stoi za opętaniem informacyjnym? Dzięki nowej skali bez problemu sprawdzisz, czy ktoś posługuje się informacjami, za którymi nie stoi prawda, a ukryta manipulacja. Jak się okazuje, można w prosty sposób wpłynąć na ludzkie potrzeby - wystarczy umiejętnie wpłynąć na myśli i emocje oraz ukształtowaną w każdym człowieku moralność społeczną. Jak wiemy, myśli i emocje zajmują obszar leżący między umysłem a myśleniem i są najkrótszą drogą prowadzącą do manipulacji, do zachwiania czyimś systemem wartości i zdolnościami poznawczymi. Wszystkie systemowe struktury wiedzą, że nawet największe brednie stworzone setki i tysiące lat temu, stają się w końcu prawdziwe. Ta zasada działa od trzeciego pokolenia. Ojcowie i dziadowie wiedzieli, jak świat wyglądał, ale ich wnuki i prawnuki ulegają już sile własnych przekonań i potrzeb, przyjmując za fakt to, co w ogóle nie miało miejsca. Dlatego każdy prawdziwy człowiek musi wiedzieć co jest prawdą, a co jedynie ładnie utkaną iluzją, która ma zwodzić i nigdy nie doprowadzić do powstania człowieka z kolan...

Data dodania 05.09.2023

Skale dla medytujących. Świadomy rozwój duchowy.

Czy Kennedy kochał Marilyn Monroe?

Ten romans w latach 60-tych stał się sensacją, ale czy Kennedy kochał Marilyn Monroe? Jakie tajemnice krył ich romans i jakimi intencjami kierowała się para kochanków? W tym odcinku Jan w ciekawy sposób pokazuje, jak łatwo sprawdzić uczucie między dwiema osobami korzystając ze Skal Duchowej Mądrości.

W materiale wideo:

 • Kogo wolała Marilyn Monroe?
 • Skala nr 22 - uczucie między Marilyn i Kennedy'm
 • Skala nr 15 - skala rozwoju człowieka - dopasowanie
 • Skala nr 18 - czy kochankowie oszukiwali się wzajemnie?
 • Skala nr 5 - prawdziwe podejście
 • Czy Marilyn zmarła w sposób naturalny?
 • Rola jasnowidzenia w odczytach i podsumowanie

Data dodania 22.10.2023

Wołodia i Ludmiła. Czy związek Putina odbiegał od normy Czy aby innych nie winimy za samych siebie

Związek dwojga ludzi nierzadko odbiega od normy i nie opiera się wcale na miłości. Jak to było z Wołodią i Ludmiłą? Co łączyło Putina i jego żonę? W tym odcinku mistyk Jan pokazuje, jak łatwo zanalizować relację i sprawdzić:

 • Szansę na sukces związku
 • Dopasowanie
 • Prawdziwość uczuć 
 • Wiele innych ważnych aspektów

W materiale:

 • Szansa na sukces związku
 • 3 rodzaje zgodności
 • Skala nr 15 - skala rozwoju człowieka - dopasowanie
 • Skala nr 22 - skala kochania
 • Zgodność na dziś i na jutro
 • Ugruntowanie w wymiarach oraz wsparcie świata
 • Jakość
 • Uleganie sile propagandy
 • Jedność, powinowactwo
 • Siła podporządkowania egregorów
 • Czynniki nieznane i ogólne rokowanie co do starań
 • Uzależnienie od systemu, życia i destrukcji
 • Czy Putin kochał zwierzęta?

Słowo od autora:

"Skale Duchowej Mądrości to coś znacznie bardziej rozbudowanego niż analiza psychometryczna. Pozwalają one nie tylko na wielowątkowy odczyt całości człowieka, pod kątem energetycznej, psychicznej i duchowej wartości jego istności, ale umożliwiają również prześledzenie jego zaprzeszłych i przyszłych losów. Tego nam analiza psychometryczna nie zagwarantuje. Pomijam także stosownym milczeniem samą zasadność obowiązujących diagramów, niemających wiele wspólnego z prawdą, gdyż podnoszenie tego tematu może wyrobić w nas niewłaściwe nawyki, tzn. może w przyszłości burzyć konwencję, jaką tworzy się ku właściwej pracy z wahadłem, co jest niezbędne do bezbłędnego odczytywania poszukiwanych wartości. Umówmy się, że to, co do tej pory proponował nam świat ezoteryczny, było zaledwie oczekiwaniem na podniesienie kurtyny. Ja mocami zaświatów podnoszę tę kurtynę ku naszej obopólnej radości.

Niewielu zapewne wie, iż w człowieku drzemią moce zdolne poruszać góry i że nie potrzeba żadnych specjalnych przygotowań do aktywizowania tych mocy. Przynajmniej nie jest to potrzebne w przypadku kroczenia drogą rozwoju duchowego, która rozpoczyna się zawsze od blokowania niepożądanych myśli i pragnień, dzięki czemu zyskuje się władzę nad własnym życiem i zdolność pojmowania tego, co dotychczas było poza zasięgiem ludzkiej percepcji. Umiejętność poznawania przyszłości i jej modyfikowania jest tu jedynie jedną z zalet takiego stanu rzeczy.

Z góry zastrzegam: każdy człowiek posiada w sobie zdolności pozwalające mu na poznawanie przeszłości i energetyczno-psychiczno-duchowej charakterystyki każdego człowieka na ziemi. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. To zdolność dana nam z urodzenia. Co innego, gdy będziemy rozważać oprogramowanie, które nie pozwala ludziom wierzyć w te umiejętności. Zresztą, nie będę tu poruszać tematu, który drobiazgowo opisałem w książkach, a jedynie go wzmiankuję, by być bardziej czytelnym. Jeśli już istnieją w kimś blokady niepozwalające mu na zgłębianie arkanów tej rzekomo sekretnej wiedzy, to owe blokady wynikają tylko z niewiary we własne możliwości.

Owszem, ową niewiarę skutecznie podtrzymuje oprogramowanie, które wytycza nam zakres egzystencji i sposób myślenia, więc nie ma co się dziwić, iż większość ludzi nie tylko ucieka przed ową zakazaną wiedzą, ale czuje nawet niczym nieuzasadniony lęk przed spotkaniem z Siłami Wyższymi, i to tymi kierującymi jego poczynaniami w tym życiu. Z tej pułapki dogmatów niewielu potrafi się wyzwolić o własnych siłach. Ci zaś, którzy właściwie rozpoczynają wędrówkę ku wzrastaniu, rezygnują z niej z czasem, gdyż i nie zyskują aprobaty wśród innych, i sami nie są do końca przekonani co do słuszności wyborów. To jest zrozumiałe, choć mało pocieszające. Jednak jestem tu po to, by głosić to, co człowiek już wiedzieć powinien, by takie wzbudzane w nas wątpliwości eliminować bez zmrużenia okiem.

W "Duchach. Kosmicznym niewolnictwie człowieka" opisałem dokładnie mechanizm sterowania człowiekiem z poziomu biologiczno-energetycznego oraz sposoby zapobieżenia takiemu zniewoleniu. Przekazany mi w innych wymiarach Orin i udostępniona wiedza o genezie naszego gatunku nie pozostawia cienia wątpliwości co do charakteru naszego zrodzenia na tej planecie. Lecz okres naszego niewolnictwa powoli zbliża się ku końcowi i wkrótce duch ludzki mocą zaświatów rozpocznie swoją powrotną wędrówkę ku sobie.

W tej chwili nastaje czas radykalnych zmian, czas odrodzenia, czas odzyskiwania poczucia własnej godności, czas poznawania prawdy. A w tej prawdzie jest słowo o potędze ludzkiego ducha, który siłami duszy potrafi tak zharmonizować centra energetyczne ludzkiego ciała, by owo ciało nie miało najmniejszych kłopotów z wykorzystaniem człowieczego potencjału, i to wbrew oprogramowaniu, jakim Panowie Tego Świata utrzymują na tej planecie człowieka w zniewoleniu (poprzez niewiedzę).

Ukazano mi trzy stany, jakich musi doświadczyć każdy człowiek. Pierwszym jest zrodzenie, drugim wyzwolenie od niechcianych pragnień i myśli, trzecim powrót do domu. Wszystkie trzy stany są znane człowiekowi, lecz żaden nie jest przedstawiony właściwie. Ani tajemna wiedza, ani religie, ani nauka nie są zainteresowane w ukazywaniu ich prawdziwego charakteru. Są skupione wyłącznie na pomnażaniu własnego kapitału i rozszerzaniu władzy nad społeczeństwem drogą zakłamania i duchowej alienacji.

Pierwszy i trzeci stan jest zjawiskiem nieuniknionym, pozostającym poza naszą kontrolą. Jednak drugi stan, ten najważniejszy, gdyż określający nasze doskonalenie się, nasze wypalanie duszy w ogniu karmy, jest całkowicie od nas zależny. Wiedza, jaką zdobyłem w innych wymiarach i jaką przekazałem w książkach, jest wystarczająca do tego (i jedyna), by każdy z nas mógł się doskonalić bez oszukańczego blasku kościelnych i ezoterycznych idoli. A w tym wysiłku wspierać go będzie nie kto inny, jak jego własny Opiekun. I żadnych innych pośredników między nami a Bogiem tu nie ma. Tego miejsca nie zajmie żaden Kościół, Rząd ani Fałszywy Pocieszyciel.

W "Duchach..." i "Wyzwoleniu..." opisałem proste techniki odzyskiwania utraconej mocy, jak i sposób kontaktu z Opiekunem. Jednak uwierzenie w zainicjowany kontakt z Górą, który realizujemy za pomocą nowego zmysłu, rodzi często podejrzenie, iż to, co odczuwamy, rozmija się z prawdą, z wcześniejszymi założeniami. Dzieje się tak dlatego, że człowiek uczy się dopiero korzystać ze zmysłów, które pozostają poza kontrolą ciała fizycznego. Lecz to właśnie one dostarczają nam informacji, które potem staramy się "odczytać" zmysłami fizycznymi i interpretować logiką zawodnego umysłu. Nadto umysłu zaprogramowanego na zupełnie inne tory rozumowania. Dopiero po jakimś czasie możliwie staje się wypracowanie takiego sposobu odczytywania informacji, który daje nam niezachwianą pewność co do trafności naszych odczuć. W tym przejściowym okresie korzystanie ze Skal Duchowej Mądrości jest jedyną metodą utwierdzającą nas w słuszności działania i odczuwania.

Nie przeczę, iż raduję się z tego, iż dane mi jest być pośrednikiem w odkrywaniu prawdy na nowo. Iż mogę nieść dobrą nowinę i ukazać świat w jego kolejnej odsłonie. Cieszę się też, iż w tej chwili mogę siłami moich przyjaciół "stamtąd" wesprzeć każdego potrzebującego rady i pomóc każdemu, kogo zwraca się ku drodze do urzeczywistnienia. Wesprę informacją i aktywnym działaniem. Czy tu chodzi o wskazanie technik umożliwiających wyrwanie się spod oprogramowania, czy o zainicjowanie kontaktu z własnym Opiekunem, czy o ochronę przed ujemnymi energiami, łącznie z egzorcyzmami - jest mi obojętne, byle kolejny wędrowiec ku Nowemu ruszył ochoczo przed siebie.

W tym szacowaniu własnych sił, w tym planowaniu, w tym umacnianiu się w czynionych staraniach nieodzowne jest korzystanie ze Skal Duchowej Mądrości. One odpowiedzą na każde pytanie, jakie tylko może zrodzić się w ludzkim umyśle, obojętne czy w umyśle wątpiącym, czy dociekliwym. Nie ma dla nich nic niemożliwego. I taki jest ich urok.

Z astralnej biblioteki przyniosłem kilkadziesiąt skal, lecz tylko dwadzieścia parę mi wytłumaczono. Reszta leży spokojnie i czeka na objaśniający je głos. Niektóre do złudzenia przypominają te, z których korzystają radiesteci, inne są z pozoru podobne, ale po baczniejszym przyjrzeniu się im, odsłaniają zupełnie inne obszary wiedzy. Reszta jest zupełnie nowym doświadczeniem. Są też takie, które do posługiwania się nimi wymagają pewnej wiedzy i praktyki, są takim wahadłem uniwersalnym, na którego obsługę porywają się jedynie fachowcy.

Ja zdecydowałem się na upublicznienie tylko tych, które są łatwo interpretowalne i wspierające nas w codziennej egzystencji. To one pozwalają ocenić doskonałość naszych energetycznych ciał, poznać jakość centrów energetycznych i stopień ich ewentualnych zaburzeń, umiejscowić człowieka na skali rozwoju i określić jego osobowość i stan umysłu jak i poziom uduchowienia. One też potrafią bezbłędnie ustalić związki międzyludzkie na wszelkich możliwych poziomach komunikacji oraz -- przy zaangażowaniu Góry -- poznać przyszłość w jej różnych odsłonach. One po prostu pozwalają człowiekowi odnaleźć się w iluzji życia i dokonywać w tym życiu świadomych wyborów.

Bardziej szczegółowo mówiąc, pozwalają one na badanie czakramów i poziomów świadomości pod kątem energetycznej, egzystencjalnej i duchowej wartości oraz na określanie stopnia ewolucji ciał subtelnych (także z pozycji przepracowania odnośnie wyjścia z karmy). Pozwalają nie tylko na ustalenie człowieczego poziomu rozwoju, ale i jego różnorodnych zdolności, charakteru, emocji i wszelkich rodzajów inteligencji. Drobiazgowo przebadają związki łączące ludzi oraz ustalą szansę i zasadność istnienia takich więzi. W kwestiach uczuć są wręcz niezawodne, gdyż ujmują miłość nie tylko w kategoriach otwartego serca, ale i bardziej przyziemnych wyróżników. Podpowiedzą, kto z kim i dlaczego jest lub może być szczęśliwym, kto za kim tęskni, a kto taką tęsknotę udaje, kto z kim chce być naprawdę, a kto karmi się złudną iluzją, czy ludzie są sobie przeznaczeni i czy związek jest dopasowany lub nie ma racji bytu. Co istotne, odkryją także stosunek zaświatów do międzyludzkich relacji i pozwolą przewidzieć przyszłość pod kątem naszych poczynań.

Zaś wartości przez nie podawane nie są jedną stałą, ale oscylują w dużym obszarze odcieni. Tu są wszelkie możliwe gradacje miłości, różne stopnie inteligencji i uduchowienia. A nadto zawierają prosty i niezawodny sposób określania w tych gradacjach korzystnych i niekorzystnych poziomów współegzystowania i współodczuwania. Skale Duchowej Mądrości poinformują o wszystkim, czego sobie człowiek zażyczy. Od niego samego zaś zależy, czy wyniesie z tej wiedzy stosowną naukę. Mają jednak tę przewagę nad słowem przepowiedni, że pozwalają ustawicznie śledzić zmieniające się układy sił i z precyzją lasera ustalać procentowe szanse na sukces pod kątem każdego działania, każdego kroku, jaki uczynimy, by zburzyć istniejący stan rzeczy. I - o czym nie wolno zapominać - są darem od Boga, który nic nie kosztuje.

Nadto są tak proste, iż można się tylko zastanowić nad tym, dlaczego nikt dotąd nie zrobił z nich oręża do walki o własne wyzwolenie...

skale duchowej mądrości

Tonem komentarza: owe skale, są tylko pozornie dwuwymiarowym diagramem, bo tak je przecież tu postrzegamy, bo w rzeczywistości mają zupełnie inną postać. To co leży przed państwa oczami, te szkice, to tylko etykietki cylindrów z astralnej biblioteki. Prawdziwa ich struktura jest przeze mnie nie poznana. Naprawdę są 60-70-centymetrowymi cylindrami o średnicy 25-30-centymetrów, w których bardzo wolno obraca się ogromna liczba talerzy, jedne w lewo, inne w prawo, a ich wzajemny ruch tak dziwnie przekształca postrzeganie, że nie potrafiłem wyłapać, w którą stronę każdy z nich kręci się oddzielnie. Nadto były przezroczyste, jak skondensowane niebo i po chwili przyglądania się im, uwidaczniały bardzo skomplikowaną wielowymiarową strukturę. Wstyd to przyznać, ale nawet nie podjąłem się próby zrozumienia zasad funkcjonowania tej konstrukcji.

W sumie było sześć cylindrów, z czego trzy z nich stanowiły cienie trzech głównych, z których z kolei dwa stanowiły jakby inne ewolucyjne odniesienie do jednego głównego. Do dziś nie wiem, który był główny, gdyż i tak stanowiły one jedną całość. Odniosłem tylko wrażenie, że ujmowały one toczącą się w kosmosie ewolucję jako coś spójnego, ale zwierającego w sobie trzy różne typy kształtowania się świadomości, gdzie typ ludzki jest typowym tylko dla jednego wszechświata.

Miałem wrażenie, iż bardziej liczy się koncepcja je tworząca niż wiązania przestrzenne. Była tam zawarta pewna wielowymiarowość liniowa i pionowa, jakby coś mogło jednocześnie istnieć w sobie i na zewnątrz. Gdy starałem się to jakoś ogarnąć rozumem, ślad interpretacji gdzieś ginął, a pojawiały się grafiki, takie matematyczne wzory, które z kolei odbijały się na ściankach cylindra (od wewnątrz) w postaci wykresów, a te w uproszczeniu sumowano na leżących obok cylindrów tablicach. Efektem tych uproszczonych zabiegów były bardzo skomplikowane wykresy, które ostatecznie zamykano w bardzo uproszczonej podziałce liniowej. Innymi słowy, zawarty w cylindrach fragment wszechświata ukazywał istniejące relacje między poszczególnymi jego składnikami. Pozwalał interpretować zjawiska, które były pozornie nieinterpretowalne. Ukazywał określoność wielowymiarowości człowieka, jego powiązań z innymi istotami oraz resztą materii.

Sam się dziwię, że można te związki sprowadzić do prostej podziałki, że niemal naiwnie proponowany odczyt jest odpowiednikiem wiedzy przekraczającej ludzkie pojmowanie zależności w światach wielowymiarowych. Niemniej w tym prymitywizmie przedstawionych skal została zawarta informacja o wszystkim tym, co w zawiłych powiązaniach ukazuje prawdziwą kompozycję istnienia.

Przypomnę: nie jestem naukowcem i zawsze kierowałem się zasadą użyteczności w zrozumieniu doświadczanych zjawisk. Nie interesowało mnie, dlaczego coś się dzieje w całym zakresie występowania zjawiska, ale kierowałem raczej potrzebą praktycznego podejścia do tematu. Byłem jak zwiadowca, jak odkrywca nowego, po którym mieli pójść dopiero następni, bardziej przygotowani badacze."

Pozdrawiam serdecznie

Zbigniew Jan Popko

skale duchowej mądrości

Dodaj podziękowania

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez popko.pl
Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021