Jesteś tutaj: Blog Oczyszczanie energetyczne. Przywróć dobrą energię w domu i swojej przestrzeni

Oczyszczanie energetyczne. Przywróć dobrą energię w domu i swojej przestrzeni

#oczyszczanie energetyczne # oczyszczanie z negatywnej energii

10:00, dnia 14 marzec 2024r.
2901
0

Pojęcie oczyszczania energetycznego, choć brzmi enigmatycznie, coraz bardziej zyskuje na popularności.

Nie żyjemy na Ziemi sami, dlatego zewsząd przenikają nas ludzkie myśli, emocje, plany, projekty... To prawdziwy ocean energii.

Czasem nawet nie zdając sobie sprawy, absorbujemy energię otaczającego nas środowiska, tj. ludzi, z którymi się stykamy czy sytuacji. To w znacznym stopniu może wpływać na nasze samopoczucie, zdrowie i relacje międzyludzkie.

Dlatego, aby przywrócić równowagę wewnętrzną i uwolnić się od toksycznych wpływów, tak istotne staje się regularne oczyszczanie naszej energii i przestrzeni.

W jaki sposób to zrobić? I na czym właściwie polega oczyszczanie energetyczne? 

W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu. Przedstawimy korzyści oraz różne metody oczyszczania, które wiele osób praktykuje na co dzień, by zachować harmonię w życiu. Na końcu artykułu ukażemy metodę, którą z powodzeniem od lat praktykuje Zbigniew Jan Popko. A co najważniejsze, aby ją zastosować, potrzebujesz dosłownie kilku minut i czystych intencji!

Zapraszamy do odkrycia razem z nami kolejnego fragmentu świata energii!

Na czym polega oczyszczanie energetyczne?

Coraz więcej osób dostrzega zalety dbania o swoją przestrzeń energetyczną na równi z dbaniem o zdrowie fizyczne. 

Podstawowym celem oczyszczania jest zlikwidowanie blokad energetycznych, które mogą powstać w wyniku negatywnych emocji, traum, stresu czy niezdrowego stylu życia. Dzięki oczyszczeniu swojej energii możemy przywrócić przepływ życiowej siły oraz podnieść naszą wibrację. To z kolei prowadzi do lepszego samopoczucia, większej klarowności umysłu i głębszego poczucia spokoju.

Do popularnych metod oczyszczania energii zalicza się medytację, praktyki oddechowe, wizualizacje, używanie kamieni i kryształów, ceremonie palenia ziół lub kadzideł, reiki, a także proste codzienne działania, w tym spacery na świeżym powietrzu i kontakt z naturą.

Warto zaznaczyć, że oczyszczanie swojej energii jest procesem indywidualnym. Każdy może znaleźć dla siebie najbardziej odpowiednią metodę.

Korzyści oczyszczania swojej energii

Oczyszczanie swojej energii jest ważne, jeśli chcemy zachować w życiu balans, witalność ciała i osiągnąć dobrostan. To lepsze funkcjonowanie zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym.

Oczyszczanie energetyczne domu. Przywróc dobrą energię do swojego miejsca zamieszkania

Oto kilka kluczowych powodów, dla których warto zadbać o czystość i równowagę energetyczną:

 1. Poprawa zdrowia fizycznego.

  Negatywna energia może prowadzić do powstania blokad w przepływie życiowej energii. To z kolei może osłabić nasz system odpornościowy i ciało fizyczne. Regularne oczyszczanie energii może pomóc w usunięciu tych blokad, wspierając zdrowie i dobre samopoczucie.

 2. Poprawa samopoczucia psychicznego.

  Stres, napięcia, czy negatywne emocje mogą prowadzić do zaburzeń psychicznych, takich jak lęk, depresja czy niskie poczucie własnej wartości. Rytuał oczyszczania może pomóc w redukcji niewłaściwych stanów emocjonalnych, przynosząc ulgę i promując spokój umysłu, dobrostan oraz równowagę emocjonalną.

 3. Wzrost jasności umysłu.

  Blokady energetyczne mogą zakłócać naszą zdolność do koncentracji i podejmowania trafnych decyzji. Poprzez oczyszczanie energii możemy usunąć powstałe zaburzenia. To z kolei przyczyni się do wzrostu kreatywności oraz poprawy zdolności myślenia i rozwiązywania problemów.

 4. Poprawa relacji międzyludzkich.

  Nasze nastawienie wpływa na relacje z innymi. Negatywna energia może przyczyniać się do konfliktów, napięć i trudności w komunikacji. Oczyszczanie z negatywnej energii może pomóc w uwolnieniu się od błędnych wzorców zachowań i wspierać budowanie zdrowszych relacji.

 5. Wzrost wibracji i przyciąganie pozytywnych doświadczeń.

  To jacy jesteśmy, a więc energia, która nas stanowi ma wpływ na to, co przyciągamy. Dbałość o naszą przestrzeń i energię sprawia, że  podnosimy naszą wibrację, co sprzyja przyciąganiu pozytywnych doświadczeń, sytuacji i osób do naszego życia!

Oczyszczanie energetyczne domu

Dom to miejsce, w którym przebywamy regularnie. Zmęczeni po ciężkim dniu w pracy, wracamy do niego z nadzieją na złapanie oddechu. Niestety nawet tutaj może panować ciężka atmosfera, jeśli nie zadbamy o oczyszczanie energetyczne domu. 

Zachowanie czystości i porządku w miejscu zamieszkania ma nie tylko korzyści praktyczne, ale także wartość energetyczną. Regularne sprzątanie pomieszczeń, pozbywanie się niepotrzebnych przedmiotów może ograniczyć stagnację energetyczną. Warto pamiętać także o wietrzeniu pomieszczeń i wpuszczaniu do nich naturalnego światła!

Rośliny są naturalnymi odpromiennikami. Trzymanie roślin w domu jest więc doskonałym sposobem, aby utrzymać w nim harmonię i zniwelować wpływ szkodzącego człowiekowi promieniowania.

Okadzanie białą szałwią, palenie świec, kadzideł, stosowanie medytacji, afirmacji, kryształów i kamieni, posiadanie roślin- jak widać istnieją różne sposoby oczyszczania domu. Można je stosować indywidualnie lub w połączeniu z innymi praktykami.

Z której metody oczyszczania domu najlepiej skorzystać?

Przekonacie się w dalszej części artykułu.

Rytuał okadzania białą szałwią i Palo Santo

To praktyka znana i stosowana od wieków. Kadzidła, wykonane z naturalnych substancji roślinnych i żywic, są szeroko stosowane w wielu kulturach i religiach na całym świecie. Mają różne właściwości i mogą być używane w celu oczyszczania, podczas medytacji, modlitwy czy w trakcie relaksacji.

Biała szałwia to roślina, która występuje przede wszystkim w południowo-zachodnich rejonach Stanów Zjednoczonych. Już setki lat temu jej niesamowita woń zwróciła uwagę rdzennych mieszkańców tamtych terenów. Wówczas zaczęto używać białej szałwii do ceremonii oczyszczających. Dym unoszący się z wysuszonych i podpalonych liści tej niezwykłej rośliny miał za zadanie chronić przed złymi energiami, a także wspomagać uzdrawianie ciała, umysłu i duszy.

Obecnie biała szałwia wykorzystywana jest do oczyszczania negatywnej energii z domu, poszczególnych pomieszczeń czy przedmiotów. Jest wykorzystywana podczas medytacji, przyczynia się do redukcji stresu oraz ułatwia zasypianie. Wzmacnia intuicję i koncentrację. Ponadto biała szałwia dobrze sprawdzi się w aromaterapii.

Oczyszczanie energetyczne. Okazdzanie pomieszczeń

Palo Santo to w dosłownym znaczeniu „święte drzewo”. Rośnie w wielu krajach Ameryki Południowej i Środkowej, a także m.in. w Meksyku. W przeszłości wiele ceremonii i rytuałów nie mogło się obejść bez udziału tej wyjątkowej rośliny.

Podobnie jak biała szałwia, Palo Santo jest stosowne do energetyzowania i oczyszczania przestrzeni ze złych energii. W trakcie jego palenia wydziela się charakterystyczny aromat, który ma pozytywny wpływ na atmosferę miejsca, harmonizując ją. Zapach Palo Santo pomaga także wyciszyć umysł i emocje.

W przypadku okadzania białą szałwią, czy Palo Santo ważne są intencje, w jakich to robimy. Decydując się na taki zabieg, zazwyczaj kieruje nami chęć, aby w przestrzeni mieszkania, czy domu na powrót zagościła równowaga i wysokie wibracje.

Rytuał okadzania białą szałwią lub innymi kadzidłami można przeprowadzić w ciszy bądź wypowiadać słowa intencji na głos.

Niektórzy ludzie stosują te techniki regularnie m.in. po konfliktach rodzinnych, po trudnych doświadczeniach emocjonalnych, czy w przypadku zmiany mieszkania, aby pomóc w przywróceniu harmonii.

Bez względu na kulturę czy wiarę, praktyka oczyszczania za pomocą białej szałwii, czy Palo Santo jest sposobem na zwrócenie uwagi na znaczenie energetycznego aspektu naszego otoczenia i jego wpływu na nasze samopoczucie i dobrostan.

Rytuał oczyszczania energii za pomocą kamieni

Oczyszczanie z negatywnych energii za pomocą kamieni i kryształów to praktyka stosowana w wielu kulturach i tradycjach.

Uważa się, że kamienie i kryształy posiadają moc, która może być wykorzystana do oczyszczania ze złych energii oraz wzmacniania lub balansowania energii zarówno w ciele człowieka, jak i w jego otoczeniu.

Jedną z popularnych praktyk stosowaną przez ludzi jest umieszczanie kamieni na ciele w określonych miejscach, zwanych czakrami. W ten sposób kamienie pozostawia się przez określony czas. Taki rytuał ma pomóc w usunięciu zaburzeń i blokad energetycznych oraz przywróceniu równowagi.

Niektórzy stosują także tzw. kąpiele energetyczne, które polegają na umieszczeniu kamieni w wodzie, a następnie moczeniu w niej dłoni lub całego ciała.

W zależności od intencji oczyszczenia energii możemy wybrać konkretny kamień.

 • Kryształ górski - uważany za jeden z najczystszych kamieni. Powszechnie stosowany do oczyszczenia negatywnej energii z ciała i odzyskiwania sił witalnych. Ma także neutralizować wpływ czynników, które obniżają nasze samopoczucie.

 • Ametyst. Zwany kamieniem relaksu i harmonii, uspokaja i oczyszcza. Wykorzystywany do usuwania negatywnych energii, niweluje niepokój, przywracając balans. Wspomaga przyswajanie wiedzy.

 • Kwarc różowy. To kamień miłości i współczucia. Pomaga w usuwaniu blokad emocjonalnych, przyciąganiu wysokich wibracji, szczęścia i radości. Wspiera współodczuwanie, bezinteresowność, altruizm.

 • Selenit. Oczyszcza i neutralizuje negatywne energie. Wzmacnia ochronę energetyczną. Ma kojące działanie na układ nerwowy, wycisza i uspokaja. Pobudza intuicję i wrażliwość.

 • Turmalin. Ma właściwości oczyszczające i ochronne. Pomaga w odprowadzaniu negatywnej energii i zapobieganiu absorbowania jej przez ciało. Uzdrawia zarówno ciało, jak i umysł.

Oczyszczanie energetyczne kamieniami. Przywróc dobrą energię w przestrzeni

Pozytywne afirmacje

Do oczyszczania domu, jak i swojej energii można wykorzystać moc afirmacji.

Te pozytywne stwierdzenia można powtarzać wewnątrz siebie lub na głos. Mają służyć wzmocnieniu pozytywnych myśli i uczuć oraz zmniejszyć negatywne energie, a dzięki temu podnieść jakość życia i pomóc w osiągnięciu dobrostanu.

Aby wykorzystać afirmacje do oczyszczania z negatywnej energii, zacznij od określenia intencji, na przykład chcesz pozbyć się stresu lub negatywnej energii z domu, czy odzyskać równowagę energetyczną. Możesz stworzyć kilka afirmacji związanych z konkretnym celem i powtarzać je regularnie. Wiele osób praktykuje afirmacje na co dzień.

Rytuał oczyszczania przestrzeni żywiołem ognia

Ogień od zawsze stanowił ważny symbol dla ludzi. Charakteryzuje go zdolność do oczyszczania poprzez spalanie i transformację. Ze względu na swoje właściwości można go wykorzystać do pozbycia się negatywnej energii z domu i otoczenia. 

Jak przeprowadzić rytuał oczyszczający z udziałem świec?

W zależności od praktyki ezoterycznej istnieją różne warianty tego rytuału.

Wybór świec, których użyjemy ma znaczenie. Najlepiej sprawdzą się świece z naturalnych składników, wykonane ręcznie.

Okazuje się, że kolor świecy użyty podczas rytuału także odgrywa istotną rolę. Zielony kolor świecy ma wzmacniać czystość naszych intencji, dobrostan. Czerwony wzmaga uczucie miłości, relaksuje i odpręża. Czarny kolor świecy sprawdzi się po dniu pełnym trudnych emocji, napięć czy stresów. Z kolei świeca w odcieniu złota, żółtego - ma pozytywnie wpływać na proces myślenia i pracę umysłu. Poszczególne świece może zastąpić ta w kolorze białym.

Oczyszczanie energetyczne żywiołem ognia

Przed rozpoczęciem oczyszczania energii lub miejsca, wyraź intencję uwolnienia od negatywnej energii. Możesz to zrobić poprzez afirmacje lub krótką medytację. Poproś, aby na powrót zagościły wysokie wibracje i harmonia.

Następnie udaj się w miejsce, w którym chcesz przeprowadzić oczyszczanie. Zapal świecę i powoli przesuwaj ją po obszarze, który wymaga oczyszczenia. Skup uwagę na intencji oczyszczania i ujrzyj oczami wyobraźni, jak negatywne energie opuszczają pomieszczenie.

Odstaw świecę w bezpieczne miejsce i pozwól, by wypaliła się do końca.

Medytacje Zbigniewa Jana Popko na oczyszczenie energii

Świat energii nie skrywa żadnych tajemnic przed Zbigniewem Janem Popko, mistrzem bioenergoterapii i doświadczonym uzdrowicielem duchowym. Jego wieloletnia praktyka i bogactwo doświadczeń sprawiły, że powstała cała seria potężnych medytacji Kody Zdrowia - Cuda z Janem. To medytacje oczyszczające zarówno poszczególne struktury, z których składa się człowiek, jak i jego przestrzeń fizyczną. Dzięki zastosowaniu tych działań można pozbyć się negatywnej energii z domu w ciągu kilku minut.

Cuda z Janem - jak korzystać?

Działanie uzdrawiające na odległość

Polecamy także skorzystać z działania kierunkowego, czyli uzdrawiania na odległość. Uzdrawianie odbywa się w każdy wtorek na kanale YouTube POPKO Centrum Medytacji i Zdrowia. To działanie, podczas którego Zbigniew Jan Popko oczyszcza, harmonizuje i ustawia całą przestrzeń energetyczną oraz fizyczną osoby uzdrawianej. Ponadto działanie uzdrawia wszystkie nasze pozostałe struktury, kasuje węzły karmiczne, kody pokoleniowe oraz inne zaburzenia energetyczne. Na działanie uzdrawiające można wpisywać także inne osoby, swoich bliskich czy zwierzęta. To działanie dla wszystkich, którym leży na sercu dobro innych osób oraz indywidualne szczęście i dobrostan. Aby móc skorzystać z uzdrawiania, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony.

Wpis redakcji popko.pl

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021