Jesteś tutaj: Blog Pokochanie siebie - najważniejsza relacja w życiu każdego człowieka

Pokochanie siebie - najważniejsza relacja w życiu każdego człowieka

#pokochaniesiebie # akceptacja # medytacja # rozwój duchowy

17:00, dnia 07 październik 2022r.
3172
0

Serce

Dzisiejszy świat stawia przed człowiekiem wiele wyzwań i oczekiwań, którym nie łatwo sprostać. Tempo życia, zaburzony system wartości, premiowanie nieuczciwych zachowań tylko pogłębiają w nas poczucie małości i niedostatecznej wartości.

Coraz więcej miejsca poświęca się tematowi jak pokochać siebie. Książki z zakresu psychologii, rozwoju osobistego przedstawiają różne sposoby na pokochanie siebie.

Pokochanie siebie dlaczego jest ważne?

Najpierw trzeba zrozumieć czym jest pokochanie samego siebie.

Pokochanie siebie najczęściej kojarzy nam się z umiejętnością utrzymania poczucia własnej wartości, samoakceptacją czy szacunkiem do własnej osoby. Chodzi o to by wytworzyć pozytywny obraz siebie. Wszystko to wpływa na całe życie, jego komfort, odczuwanie szczęścia i pozytywne relacje z innymi ludźmi.

Kiedy nie umiemy kochać siebie:

  • chorujemy,
  • brakuje nam silnej woli,
  • brakuje nam wiary w swoje możliwości,
  • brakuje nam miłości do siebie i innych,
  • nie ma przestrzeni na wdzięczność,
  • nie mamy energii, by zmieniać swoje życie lub by uporać się z problemami.

Dlaczego tak wiele osób ma problem z okazywaniem sobie miłości?

  • Doświadczenia z dzieciństwa – wychowanie polegające na przekonaniu, że bycie egoistą jest czymś niegodziwym, może doprowadzić do niezdolności skupienia uwagi na swoich potrzebach i spowodować koncentrację wyłącznie na innych ludziach. Wynikiem może być niezadowolenie z własnego życia i frustracja.
  • Wpływ otoczenia – brak aprobaty i dowartościowania ze strony najbliższych i przyjaciół może spotęgować niewiarę w siebie i niskie poczucie własnej wartości. Nadmierna dyscyplina, brak pochwał czy wysokie wymagania w dzieciństwie mogły odbić się na naszej psychice i wpłynąć na postawę w przyszłości.
  • Brak sukcesów – niepowodzenia i życiowe porażki mogą znacząco obniżyć naszą pewność siebie, które są powodem niskiej samooceny, nierzadko doprowadzając do urazów i traum.

Zrozumienie

Jak pokochać siebie i nauczyć się spełniać własne potrzeby?

Pokochanie siebie jest poznawaniem siebie i budowaniem poprawnych relacji z samym sobą. To także traktowanie siebie z należytym szacunkiem oraz zrozumienie, że jest się równie ważnym co inni ludzie. Pokochać siebie to znaczy być zaangażowanym do stawania się osobą wiodącą wspaniałe, szczęśliwe życie w radości i harmonii.

Jak kochać siebie i utrzymać poczucie własnej wartości w świecie opanowanym przez kult fizycznego piękna i wyidealizowanego modelu życia?

Co trzeba zrozumieć, by wreszcie pokochać siebie

Człowiek to potężna i wielowymiarowa istota, która nie wykorzystuje wszystkich swoich możliwości. Przez brak pokochania siebie często nawet nie dopuszcza do siebie myśli, że drzemie w nim prawdziwy potencjał. By ów potencjał ujrzał światło dzienne, potrzebny jest kontakt z własną świadomością, gdyż jest ona częścią naszej istoty. A jest on bardzo prosty.

Rola obudzonej świadomości duchowej w budowaniu własnej wartości

Co prawda na początku trudno tak od razu „podać jej rękę”, gdyż mechanizm, dzięki któremu się to w nas uruchamia został zapomniany. Jego ponowne odtworzenie wymaga pewnego wysiłku, który jednak warto podjąć. I tutaj widać niezastąpioną rolę Zbigniewa Jana Popko - mistrza duchowego na miarę naszych czasów, ponieważ umożliwia on kontakt ze świadomością każdemu kto tego pragnie. Dzięki temu zrozumiesz, że dysponujesz potężną mocą, która potrafi spełnić twoje życzenia, nabierzesz wiary w siebie oraz poczucia spokojnej pewności.

Kontakt z własną świadomością to nie tylko poprawa samopoczucia, więcej energii, lepsze stosunki z ludźmi i powodzenie w życiu. To droga do pełnego pokochania siebie, odnalezienia się w sobie i świecie na wszystkich poziomach, świadome kreowanie lepszej przyszłości i nieporównywalny z niczym osobisty sukces. Do pomyślnego życia konieczne jest zrozumienie praw duchowych a dzięki gotowym medytacjom przygotowanym przez Zbigniewa Jana Popko, mamy dojście do przestrzeni, które umożliwiają nam poznanie prawdy o sobie i otaczającym nas świecie. I wreszcie zbudujesz relację i dowiesz się kim naprawdę jesteś.

Akceptacja siebie

Pokochanie siebie – pierwszy krok do poznania siebie

Każdy człowiek posiada w swoim zasięgu nieskończone bogactwa. Aby je wydobyć, powinien zajrzeć w swoje wnętrze, w miejsce gdzie znajduje się skarbnica niewyczerpanych zasobów. Ta skarbnica to nasze własne serce tylko takie wewnątrz nas. To żyła złota, z której możesz czerpać wszystko, co jest Ci potrzebne, by żyć szczęśliwie, radośnie i dostatnio.

Pokochanie siebie dlaczego warto od niego zacząć

Bez rozwoju duchowego człowiek jest bardzo ubogi. A bez stanu pokochania siebie i innych tak naprawdę osiągnięcie stanu jedności z drugim człowiekiem jest niemożliwy.

Gdy prowadzony przez przewodników duchowych człowiek doświadcza tych odmiennych stanów świadomości czyli ustawiania niższych wibracji pod patronat wyższych wibracji energetycznych, wtedy doskonale zaczyna zdawać sobie sprawę, jakim trzeba być na co dzień by owe stany utrzymać na stałe mimo przeciwności losu.

Pokochanie siebie jest możliwe na drodze rozwoju duchowego

Rozwój osobisty powinniśmy zacząć od pokochania siebie. To pierwszy etap do pracy nad sobą. Dobrze mieć na uwadze fakt, że innych postrzegamy swoim własnym wzrokiem pod kątem samego siebie. Tacy jacy jesteśmy, tego szukamy u kogoś innego czyli odzwierciedlenia samych siebie. Jeśli chcemy pokochać kogoś innego, najpierw musimy jednak pokochać samego siebie, bo bez tego trudno będzie nam przełożyć ten stan na innych. My jako nieszczęśliwi ludzie, nie damy rady obdarzyć miłością innych. Musimy najpierw sami zadbać o swoją szczęśliwość.

Medytacja - sposób na pokochanie siebie

Celem prawdziwej medytacji jest przemiana, dostrzeżenie własnej natury oraz powrót do pierwotnych wzorców DNA. Dzięki niej następuje przebudzenie, rozszerzanie świadomości i utrwalanie zmian we wszystkich dziedzinach życia.

Medytacja to podróż duchowa, która umożliwia wgląd w siebie poprzez eksplorowanie w przestrzenie energetyczno-duchowe na wszystkich poziomach istoty ludzkiej. Medytacja to nie tylko nauka, ale także dobra zabawa i sposób na udane życie.

Przerabiając za pomocą medytacji takie moduły jak pokochanie siebie i ludziom oraz wybaczenie sobie i ludziom, jednostka ludzka wychodzi poza poziom oddzielenia od niechcianych, nielubianych cząstek a przy okazji nie wchodzi już z nimi w konflikt. W pełni je szanuje i akceptuje przyznając jej automatyczne prawo do wszelkich doświadczeń, także tych negatywnych, choć mają prawo się jej nie spodobać i być przez nią stopowane. Z każdym nowym stanem, z każdym podniesieniem wibracji, istota ludzka zbliża się ku własnemu duchowi aż w końcu wkracza na drogę osobistą ku Bogu. Tylko zjednoczenie ze wszystkim: z całym wszechświatem i z naszymi wszystkimi wymiarami daje nam pełnię szczęścia.

Dlatego, aby rozszerzyć podejście, uzupełnić wiedzę i poprawić swoje życie na lepsze, zapraszamy do oglądania materiałów na naszym kanale POPKO Centrum Medytacji i Zdrowia. Znajdziecie tam szereg medytacji, niezwykłą wiedzę i gotowe narzędzia, dzięki którym zmienicie siebie i swoje życie.

Wpis redakcji popko.pl

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021