Jesteś tutaj: Szukaj

#medytacja

Co daje medytacja

2023-06-13 11:00:00
Co daje medytacja

Medytacja w powszechnie znanym ujęciu polega na skupieniu uwagi i świadomym wchodzeniu w stan głębokiej koncentracji. Praktykujący medytację dąży do osiągnięcia wewnętrznego spokoju i harmonii.

Należy jednak zaznaczyć, że medytacja jest czymś więcej niż tylko relaksem i wyciszeniem. Prawdziwa medytacja ma na celu transformację człowieka na wielu poziomach, takich jak fizyczny, energetyczny i duchowy. Osiągnięcie tego stanu wymaga praktyki, wysiłku i czasu. Nie jest to tylko chwilowe oderwanie od rzeczywistości, ale proces, który może prowadzić do głębszego zrozumienia siebie, większej świadomości i duchowego wzrostu.

Koherencja serca

2023-05-01 11:00:00
Koherencja serca

Serce odgrywa kluczową rolę w praktykach spójności serca i ogólnym samopoczuciu. Kiedy skupiamy się na rytmie naszego serca, jesteśmy w stanie przywrócić równowagę i harmonię naszym stanom fizycznym, emocjonalnym i psychicznym. Badania wykazały, że zwiększenie spójności serca może poprawić funkcjonowanie fizjologiczne, poprawić nastrój i zwiększyć zdolności poznawcze.

Przeczytaj artykuł i poznaj moc serca oraz korzysci płynace z praktyki koherencji serca.

Jak zadbać o higienę snu, 9 sposobów na zdrowy sen

2023-03-24 11:00:00
Jak zadbać o higienę snu, 9 sposobów na zdrowy sen

Dobry sen to podstawa zdrowego trybu życia. Dbanie o jakość snu jest ważne dla ogólnego zdrowia i samopoczucia. Pozwala na regenerację sił, odświeżenie umysłu oraz pomaga utrzymać się w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. Dzięki przespanej nocy zregenerujesz swój organizm i dostarczysz mu właściwą dawkę energii na cały dzień. 

Przeczytaj artykuł i poznaj 9 sposobów na lepszy sen, dzięki którym będziesz bardziej wypoczęty. 

Natłok myśli - jak sobie z nim poradzić. Zapanuj nad gonitwą myśli.

2023-03-02 11:00:00
Natłok myśli - jak sobie z nim poradzić. Zapanuj nad gonitwą myśli.

Niechciane natrętne myśli, większość z nas zna to uczucie, kiedy jesteśmy przygniatani ilością i natężeniem własnych myśli. Umysł staje się niespokojny i błądzi w różnych kierunkach, trudno się wtedy skupić na wykonywanej czynności i podejmować dobre decyzje. Nie można się zrelaksować ani zasnąć, bo gonitwa natrętnych myśli często wpędza w poczucie winy, wzbudza wyrzuty sumienia i osłabia poczucie własnej wartości.

Jak zatrzymać natłok niechcianych myśli?

Co zrobić, by natrętne myśli odeszły. Jak można kontrolować natłok myśli i nadać im odpowiedni kierunek.

Jak przestać narzekać?

2023-02-16 11:00:00
Jak przestać narzekać?

Narzekanie, biadolenie, marudzenie, zrzędzenie – zwał jak zwał. Często kojarzy nam się z negatywnym lub pesymistycznym podejściem do danego człowieka lub sytuacji. To inaczej wyrażenie swojego niezadowolenia w odniesieniu do kogoś lub czegoś. Można marudzić, że nic nam w życiu nie wyszło, że ceny paliwa są wysokie, że trawa wokół domu nie została skoszona, a zupa zrobiona przez partnera była wyjątkowo za słona. Można również narzekać na to, że to co powiedział nam drugi człowiek nie do końca nas zadowala czy satysfakcjonuje. Ale czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek skąd wziął się nawyk narzekania?

Właściwie dlaczego to robimy i jak to zmienić? 

Jak się zmotywować

2023-02-08 11:00:00
Jak się zmotywować

Motywacja jest tym co napędza nas do działania, ale utrzymanie motywacji nie zawsze jest łatwe. Brak motywacji może być spowodowany wieloma czynnikami: stresem, zmianami życiowymi, natłokiem zajęć, a czasem zaburzeniami adaptacyjnymi lub depresją. Łatwo wyznaczyć sobie cel, który chcesz osiągnąć, dużo trudniej w natłoku zajęć utrzymać swoją motywację na odpowiednim poziomie. Niskiej motywacji można zaradzić za pomocą działań zwiększających produkcję dopaminy, takich jak ćwiczenia fizyczne, aktywacja behawioralna, uważność, medytacja czy inne techniki.

Na co dokładnie zwrócić uwagę i jak się zmotywować skutecznie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak wzmocnić swoją motywację i zrealizować cel.

Wysokie wibracje - klucz do sukcesu

2022-12-16 11:00:00
Wysokie wibracje - klucz do sukcesu

Wysokie wibracje to klucz do sukcesu. Dzięki wysokim wibracjom możemy utrzymać dobre samopoczucie, zachować równowagę, harmonię, utrzymać zdrowie fizyczne i psychiczne. Zachowanie wyższych wibracji poprawia codzienne życie i relacje z ludźmi. Jeśli jesteśmy do czegoś pozytywnie nastawieni, tworzymy wspólne pole o wyższej częstotliwości drgań. Zawsze jednak z uwagi na to, że żyjemy w morzu energii, spotykamy w naszym otoczeniu elementy, które nas w jakiś sposób rozharmonizowują, sprawiają, że nie utrzymujemy wysokiej wibracji. Kiedy spada nam wibracja czujemy się osłabieni, poirytowani czy przytłoczeni. Jak więc możemy podnieść nasze wibracje, aby stać się szczęśliwszymi i zdrowszymi? Jak dbać o wysokie wibracje na co dzień?

W tym artykule przedstawiamy 10 sposobów na utrzymanie wysokich wibracji każdego dnia

Wysoka wrażliwość. Czy jesteś WWO – wysoko wrażliwą osobą?

2022-12-07 17:00:00
Wysoka wrażliwość. Czy jesteś WWO – wysoko wrażliwą osobą?

Wysoko wrażliwe osoby WWO mają niezwykle empatyczne usposobienie, charakteryzuje je umiejętność współczucia na głębokim poziomie i chęć niesienia pomocy innym. Są miłe, przyjacielskie oraz postrzegają rzeczywistość w zupełnie inny sposób. Osoby wrażliwe mają zdolność do głębokiego i intensywnego przetwarzania informacji, analizowania różnych poglądów i aspektów życiowych. Często wyróżniają się na tle innych. Są szczególnie czułe na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne. Osoby wrażliwe co prawda silniej niż inni odbierają sygnały fizyczne, psychiczne i emocjonalne, jednak każda taka reakcja posiada także swoje ujemne strony. Często powoduje silny stres, przytłoczenie czy wycofanie z życia.

Dowiedz się jakie jeszcze cechy mają osoby wysoko wrażliwe? Czy jesteś osobą z wysoka wrażliwością? Wreszcze jak sobie radzić w życiu będąc wrażliwym lub jeśli mamy w swoim otoczeniu taką osobę, jak jej pomóc.

Czy możliwe jest samodzielne wyjście z nałogów? Jak radzić sobie z uzależnieniami?

2022-12-01 11:00:00
Czy możliwe jest samodzielne wyjście z nałogów? Jak radzić sobie z uzależnieniami?

Nałóg to rodzaj zaburzenia na tle psychicznym lub fizycznym, który objawia się okresowym lub stałym, silnym pragnieniem do wykonywania określonych czynności lub zażywania psychoaktywnych substancji chemicznych. Silna potrzeba kontaktu z tym co uzależnia, często prowadzi do braku kontroli nad sytuacją i zaburza codzienne funkcjonowanie. Wyjście z jakiegokolwiek uzależnienia, zwłaszcza jeśli trwa to długi okres, nie jest łatwą sprawą. Jak zawczasu zapobiec ewentualnym nałogom?

W jaki sposób rozpoznać czy panujemy nad sytuacją czy już przekroczyliśmy granicę i daliśmy złapać się na lep? Jak wyjść z uzależnienia? Najpierw trzeba odpowiedzieć na pytanie czym są nałogi i uzależnienia...

Uzdrawianie kwantowe na czym polega i co warto o nim wiedzieć

2023-01-17 16:00:00
Uzdrawianie kwantowe na czym polega i co warto o nim wiedzieć

Zgodnie z założeniami fizyki kwantowej, żyjemy w morzu energii. Zarówno to co nas otacza, jak i my sami. Niewidzialny świat energii, uzdrawianie energią to od wieków było odczuwane i wykorzystywane przez ludzkość. Tak naprawdę każdy człowiek, bo przecież jest elementem kwantowego świata ma możliwość uzdrawiania kwantowego. Niestety mało kto tak naprawdę w pełni zna te mechanizmy, a jeszcze mniej osób potrafi świadomie z nich korzystać i je kierunkować. Na poziome fizycznym łatwo zauważyć kto jest silniejszy, a kto słabszy, na poziomie energii nie jest to już tak oczywiste.

Kiedy więc uzdrawianie kwantowe może okazać się skuteczną pomocą?

Medytacja uzdrawiająca - co warto o niej wiedzieć

2022-10-14 14:00:00
Medytacja uzdrawiająca - co warto o niej wiedzieć

U podłoża aż 70% chorób z jakimi się boryka się ludzkość, leżą zaburzenia energetyczne, a świat energii wpływa na człowieka dużo bardziej, niż nam się dotąd wydawało.

Medytacja uzdrawiająca to sposób na zadbanie o swoje zdrowie zarówno fizyczne, psychiczne jak i duchowe. Jednak aby była w pełni bezpieczna i przyniosła pozytywne efekty, należy zrozumieć czym jest i co wpływa na jej skuteczność.

Pokochanie siebie - najważniejsza relacja w życiu każdego człowieka

2022-10-07 17:00:00
Pokochanie siebie - najważniejsza relacja w życiu każdego człowieka

Dzisiejszy świat stawia przed człowiekiem wiele wyzwań i oczekiwań, którym nie łatwo sprostać. Tempo życia, zaburzony system wartości, premiowanie nieuczciwych zachowań tylko pogłębiają w nas poczucie małości i niedostatecznej wartości.

Coraz więcej miejsca poświęca się tematowi jak pokochać siebie. Książki z zakresu psychologii, rozwoju osobistego przedstawiają różne sposoby na pokochanie siebie.

Następna strona
Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021