Jesteś tutaj: Blog Medycyna niekonwencjonalna - dlaczego warto?

Medycyna niekonwencjonalna - dlaczego warto?

#medycyna niekonwencjonalna #uzdrawianie #zdrowie

11:30, dnia 13 maj 2024r.
2430
0

Współczesny świat codziennie stawia przed nami nowe wyzwania. Stres, szybkie tempo życia, zanieczyszczenia środowiska - to tylko niektóre czynniki, które negatywnie oddziałują na nasz ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak istotne jest zadbanie o organizm całościowo, tak, aby w przyszłości uniknąć chorób cywilizacyjnych, czy innych poważnych schorzeń.

Jedną z możliwości, która wychodzi nam naprzeciw jest medycyna alternatywna, oferująca szeroki wachlarz metod, opartych na naturalnych terapiach i holistycznym podejściu do organizmu ludzkiego. Może być stosowana w celach profilaktycznych bądź stanowić cenne uzupełnienie medycyny konwencjonalnej.

Medycyna niekonwencjonalna - dlaczego warto?

Z dzisiejszego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest medycyna konwencjonalna.
  • Medycyna niekonwencjonalna - co to oznacza oraz jakie są jej metody.
  • I co najistotniejsze, odkryjemy przed Tobą metodę uzdrawiania Zbigniewa Jana Popko - Nowoczesną Bioenergoterapię Wielowymiarową. Poznasz, w czym tkwi jej niepowtarzalność i skuteczność.

Rodzaje medycyny

Wyróżnia się dwie główne kategorie, tj. medycynę konwencjonalną oraz medycynę niekonwencjonalną.

Medycyna konwencjonalna - co to oznacza?

To oficjalny system medycyny, opierający się na diagnozie i leczeniu chorób oraz dolegliwości przy zastosowaniu leków, zabiegów chirurgicznych, ćwiczeń oraz terapii, mających na celu przywrócenie sprawności fizycznej i zmniejszenie bólu. Do ustalania skuteczności i bezpieczeństwa interwencji medycznych stosowane są metody naukowe i badania kliniczne.

Medycyna konwencjonalna opiera się na wiedzy z dziedzin, takich jak biologia, chemia, fizyka, ale także psychologia i socjologia. Stanowi podstawę systemów opieki zdrowotnej w większości krajów.

Medycyna alternatywna - co to znaczy?

Czym jest medycyna niekonwencjonalna? Znana jako medycyna alternatywna, komplementarna (uzupełnienie medycyny konwencjonalnej) lub medycyna naturalna, ponieważ także się do niej zalicza, to ogół metod leczniczych, które wywodzą się z dawnych tradycji kulturowych, przekonań i doświadczeń, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Ale nie tylko, ponieważ wśród terapii medycyny alternatywnej można wyróżnić także metody, które pojawiły się stosunkowo niedawno jak np. bioenergoterapia, biorezonans, czy homeopatia.

Medycyna alternatywna - dlaczego warto?

Medycyna niekonwencjonalna, czyli dlaczego warto z niej skorzystać?

Dlaczego warto zwrócić uwagę w stronę medycyny naturalnej? Co ją wyróżnia?

  • Holistyczne podejście
    Medycyna naturalna traktuje pacjenta jako całość. To holistyczne spojrzenie na organizm ludzki. Lekarz medycyny niekonwencjonalnej bierze pod uwagę stan zdrowia psychicznego, emocjonalnego i duchowego pacjenta, a nie tylko objawy fizyczne.

  • Stosowanie naturalnych metod
    Metody leczenia opierają się na substancjach i terapiach naturalnych, takich jak zioła, zdrowa dieta, akupunktura, gimnastyka, masaże itp. Wybrane metody medycyny alternatywnej zostaną omówione w dalszej części artykułu.

  • Promowanie zdrowego trybu życia
    Stosowanie terapii medycyny naturalnej ma na celu wzmocnienie całego organizmu, budowanie odporności, poprawę naszego samopoczucia, a także zapobieganie występowania chorób w przyszłości.

  • Uzupełnienie medycyny konwencjonalnej
    Metody leczenia zaliczane do medycyny naturalnej są często stosowane jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, nie jako jej zamiennik.

Medycyna alternatywna - przykłady

Ziołolecznictwo (fitoterapia)

To dziedzina medycyny niekonwencjonalnej, która wykorzystuje zioła i rośliny o właściwościach leczniczych w celu zapobiegania i leczenia chorób. To jedna z najstarszych metod. Należy jednak uważać, ponieważ niektóre zioła mogą wchodzić w interakcje z lekami syntetycznymi.

Medycyna niekonwencjonalna - ziołelecznictwo

Homeopatia

To system medycyny alternatywnej, który opracował niemiecki lekarz Christian Friedrich Samuel Hahnemann, żyjący na przełomie XVIII i XIX. Homeopatia opiera się na zasadzie „similia similibus curantur”, co oznacza „podobne leczy podobne”. W myśl tej zasady substancje wywołujące u zdrowej osoby określone objawy mogą być stosowane w celu leczenia tych samych objawów u osoby zmagającej się z chorobą, pod warunkiem że zostaną odpowiednio przygotowane i rozcieńczone.

Bioenergoterapia

To alternatywna metoda leczenia, w której lekarz medycyny niekonwencjonalnej oddziałuje swoją energią na pacjenta, poprzez np. nakładanie rąk, masaż bioenergetyczny, stosując wizualizację bądź medytację. Zabiegi bioenergoterapii mają na celu przywrócenie równowagi, która jest niezbędna dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Radiestezja

To praktyka badawcza, która ma na celu wykrywanie i interpretację różnych rodzajów promieniowania za pomocą narzędzi radiestezyjnych, takich jak wahadełka, różdżki bądź inne specjalne przyrządy pomiarowe. Wahadła wykorzystuje się m.in. do diagnozowania chorób u ludzi i zwierząt oraz planowania leczenia.

Dietoterapia

To dziedzina medycyny naturalnej, zajmująca się wykorzystywaniem odpowiednio dobranych produktów żywnościowych w celu leczenia lub profilaktyki chorób, a także poprawy ogólnego samopoczucia.

Akupunktura

To dziedzina medycyny niekonwencjonalnej, która wywodzi się z tradycji chińskiej. Polega na wkłuwaniu cienkich igieł w określone punkty na ciele. Punkty te, znane jako punkty akupunkturowe, są rozmieszczone wzdłuż meridianów, czyli kanałów energetycznych, przez które przepływa energia życiowa "qi".

Medycyna alternatywna przykłady

Akupresura

Podobnie jak akupunktura, to starożytna technika należąca do medycyny naturalnej, która wywodzi się z Chin. Opiera się na stymulacji określonych punktów na ciele za pomocą ucisku.

Litoterapia

Jest niekonwencjonalną metodą leczenia, gdzie wykorzystuje się kamienie szlachetne i półszlachetne w celu poprawy zdrowia i samopoczucia. Opiera się na założeniu, że każdy kamień posiada unikalne właściwości, które mogą oddziaływać na ludzki organizm - ciało, umysł i emocje.

Irydologia

Metoda należąca do medycyny niekonwencjonalnej, w której dokonuje się analizy tęczówki oka w celu oceny stanu zdrowia.

Aromaterapia

Terapia naturalna, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne w celu poprawy zdrowia i samopoczucia.

Nowoczesna bioenergoterapia wielowymiarowa - zyskaj jeszcze więcej

Zbigniew Jan Popko, Mistrz bioenergoterapii, Uzdrowiciel duchowy z wieloletnim doświadczeniem, od ponad 20 lat zajmuje się uzdrawianiem i rozwojem duchowym. Zakres jego autorskiej metody uzdrawiania wychodzi poza ramy znanej nam bioenergoterapii, ponieważ obejmuje całość istoty ludzkiej - struktury fizyczne, energetyczne oraz duchowe. Ponadto podczas sesji uzdrawiającej zostaje usunięte promieniowanie geopatyczne, żyły wodne, aby przestrzeń, w której przebywa osoba poddana oczyszczaniu i uzdrawianiu, była wolna od tego, co ma szkodliwy wpływ na ludzki organizm.

Zbigniew Jan Popko to uzdrowiciel ludzkich ciał i dusz. Jest mistrzem w swoim fachu. Wiele osób z powodzeniem skorzystało z jego działania uzdrawiającego. Z opiniami oraz wyjątkowymi historiami możesz zapoznać się tutaj bądź na kanale YouTube POPKO Uzdrawianie Ciała i Ducha.

Bez względu na to, gdzie jesteś, ile masz lat i z czym się zmagasz - możesz skorzystać ze wspracia, jakie oferuje Zbigniew Jan Popko. Transmisja uzdrawiania odbywa się w każdy wtorek na naszym kanale YouTube. Na działanie uzdrawiające możesz wpisać także inne osoby, których zdrowie i egzystencja leżą Ci na sercu.

Odwiedź zakładkę Uzdrawianie na odległość, aby dowiedzieć się więcej. Aby skorzystać z działania Zbigniewa Jana Popko, zapraszamy na stronę naszego sklepu internetowego.

Wpis redakcji popko.pl

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021