Jesteś tutaj: Szukaj

# stres

Zaburzenia lękowe - jak opanować lęk

2023-05-12 11:00:00
Zaburzenia lękowe - jak opanować lęk

Zapewne każdy z nas doświadczał w życiu sytuacji, w której się czegoś bał lub kogoś bał. Emocje, które nam towarzyszyły podczas tego stanu, wywoływały w nas strach i lęk. Jest to reakcja na trudne zdarzenia, w których czujemy niepokój i zagrożenie. Jednakże u niektórych osób, stan niepokoju utrzymuje się znacznie dłużej i jest bardziej nasilony, nawet jeśli stresujący czas dawno minął. Przedłużające się zaburzenia lękowe mogą ograniczać nasze funkcjonowanie, obniżając jakość życia i powodować dyskomfort.

Co zatem zrobić, aby do tego nie dopuścić? Czy istnieją metody, które pozwolą na pozbyć się lęków?  

Stres emocjonalny - jak radzić sobie z emocjami?

2022-05-10 10:00:00
Stres emocjonalny - jak radzić sobie z emocjami?

Człowiek cały czas przebywa w niewidocznym środowisku energetycznym i podlega wpływowi różnego typu uwarunkowań egzystencjalnych. Kształtują nasze potrzeby, transformując w ten sposób nasze stany psychiczne, które zawsze będą powiązane z potrzebami i poprzez myślenie i emocje będą wykorzystane przez umysł, by wpływać na psychikę. Pojawia się wtedy stres emocjonalny, a przeciągające się zapętlenie i konflikt wewnętrzny potęgowany przez szybkie tempo życia powolutku doprowadza do tego, że z roku na rok się zmieniamy. Nasza odwaga gdzieś ginie, zadowolenie z życia umiera, a wewnętrzny spokój gdzieś wyparuje. Pojawia się paraliż egzystencji i stres. Jak pokonać stres emocjonalny i jakie są najlepsze sposoby radzenia sobie z emocjami?

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021