Jesteś tutaj: Blog Medytacja na uspokojenie – jak medytować, aby pozbyć się stresu?

Medytacja na uspokojenie – jak medytować, aby pozbyć się stresu?

#medytacjanastres #medytacjauspokajająca #medytacja

11:34, dnia 27 styczeń 2022r.
2074
0

Medytacja na uspokojenie – jak medytować, aby pozbyć się stresu?

medytacja a stres,wpływ medytacji na stres

Prawdopodobnie nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że stres stał się nieodłączną częścią życia każdego człowieka. Ciągły pośpiech, zawirowania w kwestii gospodarki, niepewność jak będzie wyglądać przyszłość - to wyznacznik obecnych czasów. Dodajmy do tego narastające problemy życia codziennego, które przydarzają się praktycznie każdemu, a okaże się, że nie ma osoby, która by go nie odczuwała. Nawet Ci najmłodsi, wywołani w szkole do odpowiedzi są narażeni na jego wpływ.

Objawy stresu są różne, u każdego mogą występować inne, ale do najczęstszych można zaliczyć m.in, bezsenność, brak apetytu albo jego napady, zmiany nastroju a nawet lęki. Natomiast efektem przewlekłego stresu mogą być choroby serca i układu krążenia, kłopoty z trawieniem, wypadanie włosów, bóle głowy i kręgosłupa. Dzieje się tak dlatego, iż nawet niewielkie problemy mogą wywołać w organizmie szereg zmian jak przyśpieszone bicie serca, zwiększony poziom cukru we krwi, wyrzut hormonów kortyzolu i adrenaliny – to typowa reakcja na stres. Gdy poziom stresu stale jest wysoki zaczynają się problemy…

Wyróżniamy różne rodzaje stresu:

  • stres mobilizujący – inaczej zwany eustres mający pozytywny wpływ, który pobudza do działania
  • stres destruktywny – pojawia się w sytuacjach zagrożenia, może znacznie utrudniać racjonalne myślenie
  • stres psychologiczny – może występować w trudnych sytuacjach wywołanych przez: zmianę otoczenia, występ publiczny, rozwód
  • stres pourazowy – występuje po traumatycznych przeżyciach
  • stres krótkotrwały – pomimo mobilizującego charakteru chwilowo zaburza pracę mózgu, doświadczany regularnie może przynieść negatywne skutki
  • stres przewlekły – objawia się różnymi chorobami jako skutek negatywnych emocji, które trwają dłuższy czas

Zazwyczaj nie upatrujemy źródła objawów dolegających nam chorób w stresie, co może okazać się sporym błędem. W odpowiedzi na skutki negatywnego wpływu stresu, coraz popularniejsze stają się różne metody i techniki radzenia sobie ze stresem i opanowania go. Jedną z nich jest medytacja uspakajająca.

 

Medytacja – sposób na redukcję stresu.

Badania potwierdzają pozytywny wpływ medytacji na stres, a u osób regularnie praktykujących, jej dobroczynne działanie potrafi znacznie odmienić życie. Nie od dziś wiadomo, że człowiek codziennie narażony jest na wiele zewnętrznych bodźców, zarówno tych pozytywnych jak i niestety negatywnych. Należy sobie uświadomić, że to od nas samych zależy, jak zareagujemy w sytuacjach stresowych, i że mamy realny wpływ na nasze zachowanie, które możemy zmienić tak, by ograniczyć do minimum negatywne skutki stresu. W takim razie jak działa praktyka medytacji na stres? Czy może przyczynić się do jego zniwelowania?

 

medytacja na uspokojenie, medytacja uspakajająca, wpływ medytacji na stresMedytacja a stres. Poznaj jej siłę.

Wiele osób zastanawia się, czym jest medytacja? Odpowiedź może zaskoczyć. Medytacja jest zdolnością każdego człowieka pozwalająca na kontakt z sferą nie fizyczną, w której człowiek ma głębszy wgląd w samego siebie, swoje myśli i emocje. Nie jest ona powiązana z religią i każdy może jej doświadczyć. Na naszej stronie przygotowany został obszerny dział „Medytacja” z poradnikiem dla osób początkujących, dzięki któremu medytacja nie będzie już dla nikogo tajemnicą. Warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z teorią, by w późniejszej praktyce jak najlepiej z niej skorzystać i odczuć maksymalne efekty. Co najlepsze, można ją stosować bez ograniczeń.

Wpływ medytacji na stres jest nieoceniony, pomaga wyciszyć natłok myśli, dzięki czemu człowiek staje się bardziej spokojny i pogodny. Obniża ciśnienie krwi, znikają kłopoty ze snem, ustępują dolegliwości bólowe. W sferze psychicznej ułatwia dotarcie do źródła problemów i pomaga skutecznie je rozwiązać, co sprawia, że wzrasta pewność siebie, akceptacja samego siebie i wiara we własne możliwości. Człowiek staje się otwarty i łatwiej nawiązuje kontakty z innymi.

 

Medytacja pod okiem Mistrza.

W dobie Internetu i ogólnodostępnej wiedzy istnieje szereg technik i medytacji na uspokojenie oczyszczających umysł, czy uspokajających myśli i emocje. Najczęściej są one oparte o afirmację dającą ukojenie. Jednak by osiągnąć nie tylko chwilowe wytchnienie, a długofalowy efekt wynikający ze zmiany i udoskonalenia siebie - warto zasięgnąć po Psychologię Duchową. Ta innowacyjna w konwencjonalnej i energetycznej medycynie dziedzina to specjalnie przygotowane przez Mistrza Duchowego medytacje, które wprowadzają medytującego w stan psychofizyczny, jaki Mistrzowie osiągają po latach samorozwoju.

Brzmi niewiarygodnie, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do pracy z problemami, która powinna zajmować wiele czasu - im więcej go poświęcamy, tym efekt powinien być bardziej widoczny i zadowalający. Rewolucyjność medytacji z obszaru Psychologii Duchowej polega na tym, iż działanie w formie medytacji każdy może wykonać w kilka minut, a sam stan, w jaki wprowadzany jest medytujący „wymusza” zmianę zachowań i przystosowanie się do warunków życia typowych dla jednostki zdrowej i egzystencjalnie zaradnej.

„Kocioł” to specjalnie przygotowana medytacja uspokajająca, która pomoże zredukować stres emocjonalny i egzystencjalny. Dzięki tej metodzie człowiek jest w stanie sam uporać się zarówno ze stresem sytuacyjnym generowany przez codzienne życie, jak i potrafi nad nim zapanować i ruszyć dalej w życiu z zapałem i pozytywną energią.

 

Stres przestaje być wrogiem!

Coraz bardziej jesteśmy świadomi, że dbać należy nie tylko o ciało fizyczne, ale i o nasze zdrowie psychiczne. Znacznym błędem jest dopuszczanie do tego, by stres się kumulował. Odkładanie na później przyniesie jedynie jeszcze gorszy skutek. Dlatego korzystanie z pomocy medytacji na uspokojenie nie jest powodem do wstydu. Powinniśmy nauczyć się obserwować jakość swoich myśli i emocji, przyglądać się własnemu zachowaniu i w momentach, gdy czujemy, że tracimy kontrolę - skorzystać z medytacji uspokajających, by uniknąć niechcianych sytuacji i niepowodzeń.

Człowiek, który wie, jak radzić sobie ze stresem jest opanowany i w sytuacjach wymagających podejmowania decyzji, potrafi świadomie dokonywać właściwych wyborów. Osiągnięcie sukcesów życiowych staje się możliwe i przychodzi o wiele łatwiej. Dlatego warto pamiętać o pozytywnym wpływie medytacji na stres i zastosowaniu jej w potrzebie.

Zdarza się jednak i tak, że nawarstwione problemy z przeszłości i towarzyszący im przewlekły stres uniemożliwiają właściwą praktykę medytacji. Człowiek nie jest w stanie wyciszyć się, gdyż nagromadzony przez lata stres spowodował niemałe zmiany w zdrowiu fizycznym i psychicznym. W tym wypadku pomocne może okazać się Uzdrawianie na odległość - to działanie w formie medytacji uzdrawiającej obejmuje zarówno ciało fizyczne, energetyczne, duchowe (o którym nie zdajemy sobie sprawy, a ma wpływ na nasze życie) i nasze związki z otoczeniem. Co istotne, jeśli sytuacja nie dotyczy nas ale kogoś nam bliskiego, możemy takiej osobie pomóc i w jej imieniu zapisać na działanie uzdrawiające. W specjalnie przygotowanym dziale Uzdrawianie na Odległość znajdują się informacje dla wszystkich zainteresowanych osób.

 

Należy również pamiętać, że radość jest zbawiennym i całkowicie darmowym remedium, dlatego powinniśmy o nią dbać codziennie. Po ciężkim dniu wystarczy, by zrobić dla siebie coś, co sprawia przyjemność, a na pewno pozytywnie wpłynie na kolejny dzień, który tylko czeka ze swoimi nowymi możliwościami.

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021