Jesteś tutaj: Szukaj

#wysokiewibracje

Co daje medytacja

2023-06-13 11:00:00
Co daje medytacja

Medytacja w powszechnie znanym ujęciu polega na skupieniu uwagi i świadomym wchodzeniu w stan głębokiej koncentracji. Praktykujący medytację dąży do osiągnięcia wewnętrznego spokoju i harmonii.

Należy jednak zaznaczyć, że medytacja jest czymś więcej niż tylko relaksem i wyciszeniem. Prawdziwa medytacja ma na celu transformację człowieka na wielu poziomach, takich jak fizyczny, energetyczny i duchowy. Osiągnięcie tego stanu wymaga praktyki, wysiłku i czasu. Nie jest to tylko chwilowe oderwanie od rzeczywistości, ale proces, który może prowadzić do głębszego zrozumienia siebie, większej świadomości i duchowego wzrostu.

Praktyka wdzięczności

2023-03-13 11:00:00
Praktyka wdzięczności

Wdzięczność to pozytywne podejście do życia, które może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawa samopoczucia, zwiększenie optymizmu i zadowolenia z życia.

Praktykowanie wdzięczności może okazać się dobroczynne dla zdrowia psychicznego. Może też wpływać na poprawę nastrój, redukcję stresu, zwiększenie poczucia szczęścia i zadowolenia z życia oraz wzrost empatii i pozytywnych relacji z innymi ludźmi.

Kiedy więc świat wydaje się działać przeciwko Tobie, właśnie wtedy warto uświadomić sobie, że praktyka wdzięczności może to zmienić.

7 oznak, że jesteś w zdrowym związku

2023-03-18 11:00:00
7 oznak, że jesteś w zdrowym związku

Wszyscy zasługujemy na zdrowy związek. Budowanie zdrowego związku jest ważne, bo ma ogromy wpływ na nasze życie i na nas. Od tego z kim i w jaki sposób budujemy bliskie relacje zależy nasze szczęście i zdrowie. Dbanie o swoje ciało jest ważne, ale dbanie o relacje jest również formą dbania o siebie.

Co jednak stanowi o tym, że jesteśmy w dobrym związku? Co sprawia, że tworzymy zdrowy związek? W tym artykule przedstawimy 7 oznak zdrowego związku. Skupiamy się na relacjach partnerskich, ale wskazówki te można również odnieść do różnego rodzaju relacji międzyludzkich.

 

Natłok myśli - jak sobie z nim poradzić. Zapanuj nad gonitwą myśli.

2023-03-02 11:00:00
Natłok myśli - jak sobie z nim poradzić. Zapanuj nad gonitwą myśli.

Niechciane natrętne myśli, większość z nas zna to uczucie, kiedy jesteśmy przygniatani ilością i natężeniem własnych myśli. Umysł staje się niespokojny i błądzi w różnych kierunkach, trudno się wtedy skupić na wykonywanej czynności i podejmować dobre decyzje. Nie można się zrelaksować ani zasnąć, bo gonitwa natrętnych myśli często wpędza w poczucie winy, wzbudza wyrzuty sumienia i osłabia poczucie własnej wartości.

Jak zatrzymać natłok niechcianych myśli?

Co zrobić, by natrętne myśli odeszły. Jak można kontrolować natłok myśli i nadać im odpowiedni kierunek.

Jak przestać narzekać?

2023-02-16 11:00:00
Jak przestać narzekać?

Narzekanie, biadolenie, marudzenie, zrzędzenie – zwał jak zwał. Często kojarzy nam się z negatywnym lub pesymistycznym podejściem do danego człowieka lub sytuacji. To inaczej wyrażenie swojego niezadowolenia w odniesieniu do kogoś lub czegoś. Można marudzić, że nic nam w życiu nie wyszło, że ceny paliwa są wysokie, że trawa wokół domu nie została skoszona, a zupa zrobiona przez partnera była wyjątkowo za słona. Można również narzekać na to, że to co powiedział nam drugi człowiek nie do końca nas zadowala czy satysfakcjonuje. Ale czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek skąd wziął się nawyk narzekania?

Właściwie dlaczego to robimy i jak to zmienić? 

Jak się zmotywować

2023-02-08 11:00:00
Jak się zmotywować

Motywacja jest tym co napędza nas do działania, ale utrzymanie motywacji nie zawsze jest łatwe. Brak motywacji może być spowodowany wieloma czynnikami: stresem, zmianami życiowymi, natłokiem zajęć, a czasem zaburzeniami adaptacyjnymi lub depresją. Łatwo wyznaczyć sobie cel, który chcesz osiągnąć, dużo trudniej w natłoku zajęć utrzymać swoją motywację na odpowiednim poziomie. Niskiej motywacji można zaradzić za pomocą działań zwiększających produkcję dopaminy, takich jak ćwiczenia fizyczne, aktywacja behawioralna, uważność, medytacja czy inne techniki.

Na co dokładnie zwrócić uwagę i jak się zmotywować skutecznie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak wzmocnić swoją motywację i zrealizować cel.

Wysokie wibracje - klucz do sukcesu

2022-12-16 11:00:00
Wysokie wibracje - klucz do sukcesu

Wysokie wibracje to klucz do sukcesu. Dzięki wysokim wibracjom możemy utrzymać dobre samopoczucie, zachować równowagę, harmonię, utrzymać zdrowie fizyczne i psychiczne. Zachowanie wyższych wibracji poprawia codzienne życie i relacje z ludźmi. Jeśli jesteśmy do czegoś pozytywnie nastawieni, tworzymy wspólne pole o wyższej częstotliwości drgań. Zawsze jednak z uwagi na to, że żyjemy w morzu energii, spotykamy w naszym otoczeniu elementy, które nas w jakiś sposób rozharmonizowują, sprawiają, że nie utrzymujemy wysokiej wibracji. Kiedy spada nam wibracja czujemy się osłabieni, poirytowani czy przytłoczeni. Jak więc możemy podnieść nasze wibracje, aby stać się szczęśliwszymi i zdrowszymi? Jak dbać o wysokie wibracje na co dzień?

W tym artykule przedstawiamy 10 sposobów na utrzymanie wysokich wibracji każdego dnia

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021