Jesteś tutaj: Szukaj

# psychologia

Czy prawo przyciągania działa? Jaki jest sekret dotyczący mocy przyciągania myślą.

2023-05-18 11:00:00
Czy prawo przyciągania działa? Jaki jest sekret dotyczący mocy przyciągania myślą.

Prawo przyciągania to popularna koncepcja, która w ostatnich latach zdobyła wiele uwagi. Opiera się ona na idei, że nasze myśli i emocje mogą przyciągać do nas podobne energie i doświadczenia, kształtując w ten sposób naszą rzeczywistość. Chociaż prawo przyciągania ma wiele zalet i korzyści, są również wątpliwości co do jego działania i stosowania.

Czy prawo przyciągania naprawdę działa?

Kiedy pozytywna energia myśli pozwali Ci zrealizować swój cel?

Zaburzenia lękowe - jak opanować lęk

2023-05-12 11:00:00
Zaburzenia lękowe - jak opanować lęk

Zapewne każdy z nas doświadczał w życiu sytuacji, w której się czegoś bał lub kogoś bał. Emocje, które nam towarzyszyły podczas tego stanu, wywoływały w nas strach i lęk. Jest to reakcja na trudne zdarzenia, w których czujemy niepokój i zagrożenie. Jednakże u niektórych osób, stan niepokoju utrzymuje się znacznie dłużej i jest bardziej nasilony, nawet jeśli stresujący czas dawno minął. Przedłużające się zaburzenia lękowe mogą ograniczać nasze funkcjonowanie, obniżając jakość życia i powodować dyskomfort.

Co zatem zrobić, aby do tego nie dopuścić? Czy istnieją metody, które pozwolą na pozbyć się lęków?  

Jak radzić sobie ze stresem

2023-03-31 11:00:00
Jak radzić sobie ze stresem

Stres często paraliżuje, utrudnia funkcjonowanie, odbiera chęć do życia. Kiedy już czujemy, że nie radzimy sobie ze stresem, zadajemy sobie pytanie, czy da się żyć bezstresowo? A gdy musimy się z nim zmierzyć, czy uda nam się go przezwyciężyć? Jak zapanować nad stresem i i wreszcie jak się na niego uodpornić? Otóż wszystko jest w nas i to, jak świadomie podejdziemy do tematu stresu, może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak sobie radzić ze stresem.

Jak znaleźć przyjaciół?

2023-04-06 11:00:00
Jak znaleźć przyjaciół?

Nie ma uniwersalnej recepty, która podpowie jak znaleźć przyjaciół. Na pewno, aby zdobyć przyjaciół, warto być sobą, mieć odwagę inicjować rozmowy z ludzi, bawić się razem, być życzliwym i pomocnym oraz być otwartym na nowe. Aktywne spędzanie czasu w miejscach, gdzie przebywają inni ludzie, stwarza większe szanse na poznanie kogoś, niż samotne siedzenie w domu.

Budowanie przyjaźni wymaga czasu i zaangażowania, ale prawdziwa przyjaźń w życiu to skarb. Przeczytaj artykuł i dowiedź się co jeszcze możesz zrobić, by pozyskać nowych znajmomych , a z czasem mieć grono przyjaciół.

 

Praktyka wdzięczności

2023-03-13 11:00:00
Praktyka wdzięczności

Wdzięczność to pozytywne podejście do życia, które może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawa samopoczucia, zwiększenie optymizmu i zadowolenia z życia.

Praktykowanie wdzięczności może okazać się dobroczynne dla zdrowia psychicznego. Może też wpływać na poprawę nastrój, redukcję stresu, zwiększenie poczucia szczęścia i zadowolenia z życia oraz wzrost empatii i pozytywnych relacji z innymi ludźmi.

Kiedy więc świat wydaje się działać przeciwko Tobie, właśnie wtedy warto uświadomić sobie, że praktyka wdzięczności może to zmienić.

7 oznak, że jesteś w zdrowym związku

2023-03-18 11:00:00
7 oznak, że jesteś w zdrowym związku

Wszyscy zasługujemy na zdrowy związek. Budowanie zdrowego związku jest ważne, bo ma ogromy wpływ na nasze życie i na nas. Od tego z kim i w jaki sposób budujemy bliskie relacje zależy nasze szczęście i zdrowie. Dbanie o swoje ciało jest ważne, ale dbanie o relacje jest również formą dbania o siebie.

Co jednak stanowi o tym, że jesteśmy w dobrym związku? Co sprawia, że tworzymy zdrowy związek? W tym artykule przedstawimy 7 oznak zdrowego związku. Skupimy się na relacjach partnerskich, ale wskazówki te można również odnieść do różnego rodzaju relacji międzyludzkich.

 

Spokój w głowie. Jak pozbyć się natrętnych myśli?

2023-03-02 11:00:00
Spokój w głowie. Jak pozbyć się natrętnych myśli?

W poszukiwaniu spokoju wewnętrznego, wielu z nas zmaga się z nieustającymi, natrętnymi myślami, które potrafią dominować nasz umysł, utrudniając codzienne funkcjonowanie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zatrzymać ten niekończący się potok myśli i odzyskać kontrolę nad swoim wnętrzem?

W tym artykule przedstawiamy nie tylko objawy i przyczyny nerwicy natręctw, ale przede wszystkim skupiamy się na praktycznych sposobach radzenia sobie z tym zjawiskiem.

Odkryj skuteczne techniki i strategie, które pomogą Ci panować nad własnymi myślami i wprowadzą w życie długo oczekiwany spokój. Zapraszamy do lektury, która może okazać się pierwszym krokiem do znalezienia wewnętrznej harmonii.

Toksyczni ludzie - jak sobie z nimi radzić?

2022-10-28 11:00:00
Toksyczni ludzie - jak sobie z nimi radzić?

Zapewne każdy z nas miał w swoim życiu do czynienia z osobą, której zachowanie miało negatywny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie oraz postrzeganie świata. Takich osób nie sposób uniknąć. Chorobliwie zazdrosny partner, pretensjonalny członek rodziny, szef-tyran, wścibska sąsiadka czy kolega kopiący pod nami dołki. To tylko przykłady osób, które określane są jako toksyczne, a dokładniej ujmując toksyczny jest sposób w jaki się zachowują. 

Toksyczni ludzie, jak ich rozpoznać i poradzić sobie z toksyczną osobą w naszym otoczeniu.

Jak zapomnieć o przeszłości?

2022-10-21 11:00:00
Jak zapomnieć o przeszłości?

Jak zapomnieć o przeszłości, to chyba jedno z najczęstszych pytań, na które nie umiemy znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Potrafimy wałkować przeszłość całymi dniami, miesiącami i latami. Analizujemy i analizujemy bez końca. Zwykle powoduje to stres, niemoc i długie godziny spędzone na zastanawianiu się nad błędami z przeszłości.

Ruch to zdrowie. 12 powodów, dlaczego warto uprawiać sport

2022-07-11 11:15:00
Ruch to zdrowie. 12 powodów, dlaczego warto uprawiać sport

W świecie, gdzie czas na odpoczynek staje się luksusem, łatwo zapomnieć o roli aktywności fizycznej w zachowaniu zdrowia. „Ruch to zdrowie” - to hasło, które w naszym artykule nabiera nowego znaczenia.

Zapraszamy do lektury, która nie tylko przypomni o korzyściach płynących z regularnego ruchu, ale także zainspiruje do zmiany codziennych nawyków na lepsze.

Jak wyjść z depresji i zacząć żyć?

2022-07-03 15:21:00
Jak wyjść z depresji i zacząć żyć?

Zapewne wielokrotnie zdarzyło Ci się rozmyślać, czy to co aktualnie przeżywasz jest już depresją, która odcisnęła piętno na Twojej psychice, czy może typową chandrą, która wkradła się na chwilę i niebawem minie? Jedno jest pewne: jeśli stan pogorszenia nastroju utrzymuje się dłuższy okres, a Ty zauważyłeś spadek zainteresowania dotychczasowym życiem, najprawdopodobniej jesteś w depresji. Im szybciej ją rozpoznasz, podejmując właściwe kroki, tym szybciej z niej wyjdziesz.

 

Następna strona
Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021