Jesteś tutaj: Blog Jak zapomnieć o przeszłości?

Jak zapomnieć o przeszłości?

#przeszłość # rozpamiętywanieprzeszłości # psychologia

11:00, dnia 21 październik 2022r.
3018
0

Jak zostawić za sobą przeszłość?

Wydaje się taka wyraźna i autentyczna. Potrafi chodzić za Tobą jak cień, nieustannie kontrolując Ciebie i Twoje myśli. Wciąż przewija się przez Twoje życie i ożywa ze zdwojoną siłą, jeśli tylko sobie o niej przypomnisz. To przeszłość.

Jak zapomnieć o przeszłości, to chyba jedno z najczęstszych pytań, na które nie umiemy znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Potrafimy wałkować przeszłość całymi dniami, miesiącami i latami. Analizujemy i analizujemy bez końca. Zwykle powoduje to stres, niemoc i długie godziny spędzone na zastanawianiu się nad błędami z przeszłości.
Przeszłości nie da się zmienić. Wiadomym jest, że wszystkie doświadczenia i wydarzenia są bolesne, ale nie musisz ich przeżywać do końca życia. Możesz się od nich uwolnić, niezależnie od sytuacji, które Ci się w życiu przydarzyły. I najważniejsze, że dzięki dojściu do sedna problemu i odpowiednio włożonej pracy jest to możliwe, nawet w przypadku najgorszych i najbardziej traumatycznych przeżyć.

Niektórzy myślą, że nieustanne myślenie o przeszłości spowoduje, że w przyszłości uchronią się przed kolejnymi podobnymi lub takimi samymi doświadczeniami, które ich spotkały. Jest to jednak błędne koło, ponieważ już samo wracanie do tego co było sprawia, że odtwarzają w kółko nieistniejące problemy, tonąc w powodzi niskich wibracji. Rozpamiętywanie przeszłości nie tylko im nie pomaga, ale potrafi znacząco zahamować rozwój osobisty i spowodować widoczną stagnację egzystencjalną. Co zatem zrobić, aby nie popełniać więcej tych samych błędów i nie wracać do przeszłości? W jaki sposób raz na zawsze zapomnieć o raniących nas wydarzeniach z przeszłości i otworzyć się na nowe?

Jak zapomnieć o przeszłości?

6 porad jak zapomnieć o przeszłości?

W kolejnych krokach podpowiemy 6 sposobów na uporanie się z historią Twojego życia definitywnie.

1. Zamknij za sobą drzwi

I to dosłownie. Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek zapomnieć zamknąć za sobą drzwi lub okno? Zostawiając je otwarte dałeś przyzwolenie na wejście do Twojego domu każdemu kto skorzystał z okazji. Wlatywały komary oraz inne latające owady. Wiatr tworzył przeciąg, czułeś czyjąś obecność. Było dziwnie i niespokojnie. I dokładnie tak samo jest z przeszłością. Jeśli nie zamkniesz za nią drzwi to w Twoim życiu zapanuje chaos i rozgardiasz. Przeszłość będzie wlewać się w Twoją codzienność, jak te latające stworzenia czy wiatr. Będą mieszkać razem z Tobą i obniżać Ci wibracje.

Dlatego raz na zawsze uświadom sobie, że przeszłości nie zmienisz, ale możesz zamknąć za nią drzwi i wyciągnąć odpowiednie wnioski na przyszłość. Przecież każda Twoja decyzja czy sytuacja miała na celu Cię czegoś nauczyć. I tylko od Ciebie zależy czy zechcesz się zmienić i pójść dalej czy tkwić w jednym miejscu grzebiąc się w wydarzeniach z przeszłości. Pierwszy krok jaki powinieneś wykonać to dokładne określenie tego co zaburza Ci harmonię i funkcjonowanie na co dzień. Zapytaj więc samego siebie: jakie wydarzenie czy relacja z przeszłości nie daje Ci spokoju? Co powinieneś w sobie zmienić aby pójść dalej? Już samo podjęcie decyzji o zmianie i zamknięciu przeszłości może spowodować ulgę i odczucie spokoju. Jeśli więc czas jest dla Ciebie cenny i nie chcesz go tracić na rozpamiętywanie przeszłości, przeznacz go na życie tu i teraz, w prawdzie i szczęściu.

2. Zlikwiduj blizny i rany

Gdy odnosimy rany na poziomie fizycznym to prędzej czy później się zabliźniają i goją, potrafimy z nimi funkcjonować. Ręka może być niesprawna, egzystencja może być niestabilna, ale jesteśmy w stanie to przetrwać, dajemy sobie z tym radę. Ale co w przypadku gdy rany zadane są w strukturze energetycznej? A jak wiadomo do struktury energetycznej należy również psychika, która opiera się w życiu na potrzebach. Ona też chciałaby się spełniać życiowo, mieć jakieś pasje w życiu czy być wolna. Innymi słowy, funkcjonować tak, by chciało się jej rano wstawać i otwierać oczy. Potem mamy kolejne ciała: obszar myśli, emocji, umysłu, strukturę ruchu i strukturę przestrzeni.
Należy pamiętać, że cały czas żyjemy w środowisku energetycznym a wszelkie przeżycia czy zdarzenia mają charakter energetyczny. Tymczasem część ran fizycznych potrafi zostawić trwały ślad w układzie energetycznym. Może spowodować zaburzenia psychiczne, zniekształcić nasze widzenie świata czy wpłynąć na postrzeganie drugiego człowieka i tworzonych z nim relacji. Czasami jesteśmy świadomi naszych wewnętrznych uszkodzeń a czasami nie. Żyjemy w tak niesprzyjającym środowisku, że nawet nie zauważamy, że owe rany odcisnęły piętno na naszej psychice.

Jeśli blizny i rany są w nas zawarte do 20% to człowiek jeszcze potrafi jakoś funkcjonować. Od 20 do 40% widać wyraźnie, że ma problemy a zwykła utarczka słowna potrafi doprowadzić go do załamania. Jeśli natomiast u kogoś blizny i rany są na poziomie 70% to człowiek ten może mieć problem z podniesieniem się.
Aż 50% Polaków ma blizny i rany na poziomie 30%, a to oznacza, że cały czas wracają do tego co było, są w stresie i początkach depresji.
Ale dzięki psychologii duchowej i gotowym działaniu na blizny i rany, będziecie mieli możliwość zlikwidować je, wtedy Wasze niewłaściwe spostrzeganie będzie się obniżać.
Jeśli więc przeszłość wciąż zagląda w Twoje oczy, nie pozwala Ci z nadzieją spojrzeć w przyszłość to zapraszam Cię do obejrzenia tego videoblogu i odtworzeniu działania, dzięki któremu pozbędziesz się emocjonalnych śladów, które nie pozwalały Ci cieszyć się życiem.
https://www.popko.pl/psychologiaduchowa

3. Księga zapomnienia

Kiedy bolesne doświadczenia z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć, warto sięgnąć po gotowe rozwiązanie jakim jest Księga Zapomnienia. To bezcenna pomoc, by ostudzić rozedrgane emocje, złagodzić stres i ukoić ból. To szansa na spojrzenie na sytuację z przeszłości z innej perspektywy.
Księga Zapomnienia to jeden z najbardziej zadziwiających artefaktów. Działa tak, by wywołać w człowieku wymarzony stan psychofizyczny bez dodatkowej pracy z problemem. To lek na zawody miłosne, problemy w pracy, finansowe oraz wszelkie inne konfliktowe sprawy, które spędzają sen z powiek. Nie chodzi o to, by całe zdarzenie wymazać z naszej pamięci, ale o to, by więcej nie poddawać się wpływom potrzeb, które nas opanowały. Myśli podsuwających niekorzystne rozwiązania, czy emocji, które wówczas nam towarzyszyły. Księga Zapomnienia to duży krok do przodu. Pozwala otworzyć się na życie, nowe doświadczenia i znajomości. To chwila ciszy i spokoju na refleksję i przyjrzenie się całemu zajściu z dystansu.

Jak zapomnieć o przeszłości?

Zastosowanie Księgi Wolności pozwala zrównoważyć energie, ochłonąć i odzyskać wewnętrzną harmonię. Nagle możemy spojrzeć wstecz na problem, który może już wcale nim nie być.
Jak skorzystać z tej techniki?
By narzędzie przyniosło pożądane efekty - zapraszamy do obejrzenia specjalnie przygotowanego wideoblogu:
https://www.popko.pl/psychologiaduchowa

4. Oczyszczanie całej energetyki człowieka - kasowanie nawiedzeń i opętań

Bywa, że trudna sytuacja z przeszłości zamyka nas w swoim potrzasku. Co chwila, jak bumerang wracają bolesne emocje, a czarne myśli kłębią się nad głową. Człowiek nie potrafi zapanować nad energiami. Co próbuje się podnieść, to znów pada ofiarą stresowej sytuacji. Staje się bezsilny w jej obliczu. Najczęściej, ani sam człowiek, ani osoby z jego otoczenia nie zdają sobie sprawy z tego, że może być to spowodowana czynnikami zewnętrznymi. Sterowanie potrzebami, podgrzewanie emocji, wpływ na myśli, czy umysł – niesprzyjające nam siły potrafią ujarzmić człowieka w ciągu minuty. Czasem to proces widoczny od razu, czasem modyfikuje człowieka latami. Nie wiadomo skąd pojawia się złość, depresja, sypią się relacje czy pogarsza się zdrowie. To jedynie wierzchołek góry lodowej. Ponieważ negatywnych skutków energetycznej agresji może być znacznie więcej…
W takiej sytuacji zawsze warto skorzystać z działań - kasowanie nawiedzeń oraz usuwanie opętań. Dzięki nim wszystko, co miało na człowieka negatywny wpływ zostaje usunięte z jego przestrzeni i z jądra duszy. Człowiek jest oczyszczony i wzmocniony. W końcu może odczuć ulgę.

Skorzystanie z działania nie oznacza jednak, że natychmiast dojdzie się do siebie. Zwłaszcza wtedy, gdy było się modyfikowanym przez długi czas. Nawyki także robią swoje. Trudno w godzinę odzwyczaić się od tego, co kształtowało się latami. Najważniejsze jednak, że to, co na człowieka wpływało znika bezpowrotnie i nie oddziaływuje już na otoczenie i pozostałych ludzi. W końcu, przez jakiś czas można zaznać ciszy. To dobry moment, by wykorzystać go i z dystansu spojrzeć na całość. Przyjrzeć się temu, co niewłaściwie postrzegaliśmy. Wyciągnąć wnioski na przyszłość i spróbować ujrzeć w tej konkretnej sytuacji - cenną naukę i lekcję. To także dobry czas na refleksję i poszukanie odpowiedzi w sobie, co powinniśmy zrobić by dzień jutrzejszy był lepszy od wczorajszego.
Obydwa działania dostępne są tutaj:
https://www.popko.pl/likwidowanie-nawiedzen
https://www.popko.pl/modlitwa-do-jezusa-o-uwolnienie-opetania

5. Odzyskanie wpływu na życie

Dobrze mieć na uwadze fakt, że w czarnym tle znajduje się wszystko na co kiedykolwiek patrzyliśmy, o czym kiedykolwiek myśleliśmy. To czego nie zamknęliśmy w przeszłości wciąż jest żywe i nas przenika. To jest właśnie nasza rzeczywistość. To w niej toczy się nieustannie nasze życie. A tymczasem główne życie przebiega w nas. Te przeżycia, zastanawianie się, emocje, rozterki, dążenia… i w końcu ta przeszłość. To znajduje się w nas. A przejawia się tylko w zewnętrzu. To struktura tła energetycznego, wypełniona ludźmi wszelakiej maści, którzy są obecni w obszarze jądra energetycznego. To wszystko jest taką czarną smołą, która tą strukturę przestrzeni usztywnia, tworząc niską wibrację.
Jednak nie ma nic piękniejszego niż zamknięcie spraw z przeszłości i wejście w nowe doświadczenia, tym samym odzyskując wpływ na swoje życie. Jeśli więc dokonałeś wewnętrznego wyboru i podjąłeś decyzję o rozpoczęciu swojego życia na nowo, to jesteś we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Dzięki Psychologii Duchowej i specjalnej technice, tzw. "Czarnej Przepaści" możesz odzyskać wpływ na swoje życie i kontrolę nad sobą, także nad przeszłością, która potrafi się przypominać w najmniej oczekiwanym momencie. Ogólnie ta technika, w zależności od tego jaką macie wibracje wyczyści Waszą istotę od 40 do 60%. To wspaniały przykład na to, jak totalnie i błyskawicznie działają duchowe rozwiązania. Technikę „Czarną przepaść” znajdziesz w tym miejscu. Dzięki niej staniesz się bardziej spełnionym i szczęśliwszym człowiekiem.
https://www.popko.pl/psychologiaduchowa

6. Życie zbyt krótko trwa, by tkwić w tym samym punkcie

By przestać rozpamiętywać przeszłość i zacząć żyć, trzeba wykonać ten pierwszy krok. Pierwszy krok w stronę przyszłości, na którą cały czas mamy przecież wpływ. To zadanie może być łatwiejsze jeśli zaczniemy marzyć, ale tak prawdziwie, jasno określając swoje cele. Należy utonąć w marzeniach o szczęśliwym jutrze, o zdrowiu, o udanej przyszłości, a nie odtwarzać w kółko tego, co nas niszczyło. Dzięki temu będzie nam prościej zmobilizować się do działania. Być może teraz wydawać się to trudne, kiedy jedną nogą nadal tkwisz w przeszłości. To jednak nakręcanie się na przyszłość, na to, co pozytywnego i wartościowego może nas spotkać, to właściwy krok we właściwą stronę.

Obierając kierunek na przyszłość – pozostaje nam zadbać o teraźniejszy moment. Gdy wykonujemy jakąś czynność, która mocno nas angażuje – nie raz potrafimy zapomnieć o całym świecie. Dlatego tak ważne jest by wypełnić swój wolny czas ciekawymi zajęciami, by rozwijać pasje, czy wejść w świat marzeń. By odczuć stan prawdziwej radości. Masz ochotę wyjść do kina? Na zakupy? Spotkać się z dawno niewidzianym znajomym, bądź bliskim przyjacielem? A może rozpocząć kurs tańca?
O to właśnie chodzi. By odzyskać siebie w teraźniejszym momencie i poczuć w pełni życie. Nakręcaj się pozytywnie na przyszłość i zadbaj o radość w chwili obecnej. Tak, by bolesne myśli i emocje odeszły w niepamięć. A gdyby jakiejś myśli udało się ciebie dopaść – polecam skorzystać z działań Psychologii Duchowej. Dzięki temu, w przeciągu kilku minut poradzisz sobie ze stresową sytuacją.

   

Wpis redakcji popko.pl

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021