Jesteś tutaj: Blog Jak pokonać lenistwo i zmotywować się do działania? Poznaj mechanizmy, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele

Jak pokonać lenistwo i zmotywować się do działania? Poznaj mechanizmy, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele

#motywacja # jakpokonaćlenistwo # psychologia

16:00, dnia 30 sierpień 2022r.
2385
0

Chyba każdy z nas miewa takie chwile słabości w danej chwili, kiedy bardzo chciał coś zrobić, ale żadnym sposobem nie mógł zmusić się do działania. Zawsze znalazło się coś co było ważniejsze od czynności, którą musiał wykonać lub chciał wykonać. A to nagle włączył tv, przeglądał facebooka czy rozmawiał przez telefon, ze znajomym, którego widział ledwie 2 dni temu. Brzmi znajomo? Na pewno.  
Zapewne nie ma ani jednej osoby na świecie, która nie przełożyła czegoś na później. Czy zastanawialiście się skąd bierze się taka bierna postawa i jak pokonać lenistwo? Co stoi za sytuacją, związaną z odwlekaniem czynności czy wreszcie dlaczego jedni są pracowici i odnoszą sukcesy a innym wszystko idzie jak po grudzie?

Czym jest motywacja?

1. Czym jest motywacja?

Motywacja – to stan, w którym człowiek wyraża gotowość do jakiegoś określonego działania, tzw. bodziec, uruchamiający energię niezbędną do podjęcia wysiłku, w celu realizacji konkretnego zadania. Jest to postawa wyrażająca się naturalną chęcią do wykonania pracy. 

Motywacja to siła napędowa, dzięki której pracujemy wydajniej i efektywniej. Jak powszechnie wiadomo, nic tak nie motywuje do działania jak rzeczy czy sytuacje, które naprawdę lubimy robić. Wtedy motywowanie przychodzi nam naturalnie i bez większego wysiłku. Gorzej bywa wówczas, kiedy lubimy coś robić, ale zaczynamy zniechęcać się do czynności a nawet zauważać spadek kondycji czy obniżenie nastroju. 
Najgorszym wariantem dla każdego z nas jest wykonywanie określonych czynności czy listy zadań, które niespecjalnie czujemy a jesteśmy zmuszeni do ich wykonania. Co zatem zrobić, aby nam się chciało tak bardzo jak nam się nie chce? Jaka jest przyczyna bierności i zniechęcenia? Przejdźmy zatem do następnego punktu. 

2. Dlaczego wciąż Ci nie wychodzi? 

Problem z podejmowaniem jakichkolwiek działań czy decyzji jest nieprawidłowością na tle psychicznym, które często jest wynikiem braku wrodzonej woli i odwagi. Skutkuje znaczącym obniżeniem aktywności psychoruchowej, spadkiem zainteresowań, bezcelowością oraz brakiem motywacji. Taki osłabiony i nadszarpnięty brakiem wiary we własne możliwości człowiek, nieprawidłowo korzysta z potencjału ciała fizycznego i egzystencjalnego oraz go nie rozwija.  

U większości ludzi siła woli nie przekracza 10%. Toną w pomieszaniu celów życiowych, polegają egzystencjalnie na innych, mają problemy z harmonią ciała egzystencjalnego i odstępują od celów, gdy nawarstwiają się przeszkody.

Osoby mające problemy z motywacją, trudność sprawia nie tylko dbanie o dotychczasowe zainteresowania, podejmowanie nowych wyzwań czy realizacja życiowych celów, ale także wykonywanie codziennych czynności jak wstawanie z łóżka, robienie posiłków czy sprzątanie. Zdemotywowany człowiek zazwyczaj jest świadomy swojego stanu, lecz nawarstwiające się problemy, wynikające z zaniedbania wielu spraw tylko obniżają jego wartość i samopoczucie. 

Ludzie o wątpliwej mocy zmieniają decyzje jak rękawiczki, raz chcą coś osiągnąć, to znów się z tego wycofują. Niestety, tak żyje większość ludzkiej populacji. By to się zmieniło, należy podnieść poziom mocy, a więc stać się dobrym człowiekiem. Wtedy znacznie zwiększamy swój energetyczny, a nawet duchowy potencjał. Jeśli bliskie są Ci słowa o spełnieniu, szczęściu i radości to zacznij posługiwać się sercem i bez cienia wątpliwości postaw na czystość w myśli, słowie i czynie. Innej drogi ku lepszemu nie ma. A jak miewasz wątpliwości i sam nie wiesz, jaką postawę przyjąć, to tak samo będzie wyglądać twoja przyszłość: nijako. 

Jeśli niestannie jesteś zmęczony, chciałbyś zmienić swoją postawę i nie wiesz od czego zacząć to zapraszamy na stronę popko.pl oraz kanał POPKO Centrum Medytacji i Zdrowia, gdzie znajdziesz ogrom materiałów, działań i medytacji, które pomogą Ci zrozumieć prawidła energetyczne, dzięki którym odzyskasz wiarę w siebie, dowiesz się co należy poprawić, zwiększysz swoją moc i osiągniesz swoje cele.

Zobacz poniższy materiał i dowiedz się jak skutecznie się zmotywować, by bez problemu osiągać każdy swój cel.

7 sposobów na motywację do działania:

1. Postaw sobie cel 

Motywacja bez celu nie jest możliwa, ponieważ w takiej sytuacji życie wydaje nam się nudne, nijakie i bezbarwne. Ciężko być zmotywowanym dla samego zmotywowania, dlatego stan ten powinien być powiązany z konkretnym celem, dzięki czemu z większą chęcią zaangażujemy się w daną czynność lub przedsięwzięcie. Cel dodaje nam w życiu siły, napędza do działania i uczy wytrwałości. Warto zastanowić się i w miarę precyzyjnie określić swoje plany, ponieważ, kiedy je osiągniemy nasze życie będzie ciekawsze a my będziemy po prostu szczęśliwsi. Należy zapamiętać jedną rzecz, że im bardziej realny cel, tym motywacja będzie skuteczniejsza, warto więc wybierać zadania, które sprawiają nam naturalną przyjemność i radość. Niestety bywa tak, że inni ludzie potrafią nas skutecznie zniechęcić do tego co robimy, odbierając nam marzenia i motywację do działania. Dlatego musimy być wewnętrznie przekonani o tym co chcemy robić i wierzyć, że będzie to dla nas odpowiednie, w przeciwnym razie, kiedy przyjdą trudne sytuacje życiowe, mogą oni osłabić nasze siły i wolę do działania. I pamiętaj o jednym: to Twoje życie i Twoje marzenia i nikt nie ma prawa mówić Ci jak masz żyć i co robić, aby być szczęśliwym. 

Postaw sobie cel

2. Dokonaj wyboru 

Brak motywacji do działania można przezwyciężyć, o ile człowiek zechce ten stan rzeczy zmienić i przetransformować się w lepszą wersję samego siebie na stałe.  
Pierwsze, co musisz zrobić, by nadać życiu osobistym sens i odpowiedni kierunek, to wyrwać się z macek niemożliwości dokonywania wyborów. Zarówno świat fizyczny jak i energetyczny rządzi się takimi samymi prawami i nie uznaje słabości. Tu silny strumień zawsze pochłonie słabszy, a zastanawianie się nad wprowadzaniem zmian jest ciągle trwaniem w starym schemacie. By zdjąć energetyczny ciężar uzależniania i ucisku, należy zrozumieć, że motyl i piłka są takimi samymi elementami w świecie fizycznym, jak myśli i emocje w świecie energetycznym. Są pionkami, które można dowoli przestawiać, o ile nie wstrzymuje tego kroku iluzja sytuacyjna, nadając pionkom i kostkom określone wartości w grze. Gdy pojmiesz, że myśli i emocje, że sytuacje, które są wypadkową planów wielu ludzi, jak i przestawianie rzeczy w świecie materii, są najzwyklejszymi w świecie elementami gry, wówczas będziesz je mógł przenieść do przyszłości i nadać im nową wartość oraz ruch. 

Należy pamiętać, że po dokonaniu wyboru otwarcie jakiejkolwiek ścieżki losu musi być przypieczętowane decyzją, czyli słowem danym ciału egzystencjalnemu, które jest formą jego pracy w najbliższej przyszłości. Jeśli choć na chwilę zmienimy decyzję i zrezygnujemy z obranego celu, ciało egzystencjalne przyjmuje to jako polecenie służbowe i wycofa moc utrzymującą zbędną już według niego strukturę przestrzeni. W ten sposób w danej chwili można zniweczyć wielomiesięczną pracę ciała egzystencjalnego, a nawet zniszczyć sobie życie. Człowiek, który nie jest biegły w prawidłach energetycznych, ma też z reguły osłabioną intuicję energetyczną i duchową, przez co nie czuje, jak blisko czy daleko jest osiągnięcia swych zamierzeń. Nie widząc oznak zmiany rzeczywistości, może doprowadzić do przerwania ścieżki losu tuż przed jej sfinalizowaniem. 

Szczegółowe informacje o prawach energetycznych znajdziesz na stronie popko.pl, w sekcji „Ciała człowieka”:

https://www.popko.pl/co-uzdrawiamy/  

3. Wybierz swoją rolę i się jej trzymaj 

Już od zarania dziejów każdy chce do czegoś dążyć, każdy chce mieć cel, który go w jakiś sposób wypełnia i uszczęśliwia. Lecz nie zawsze wiemy, w którym kierunku powinniśmy podążać. Nierzadko zastanawiamy się jaki jest prawdziwy cel naszego istnienia, gdzie nas prowadzi i jaką rolę mamy odegrać by być spełnionymi. 
Gdy człowiek przychodzi na świat to zawsze na start przypisywana mu jest jakaś rola, np. bycie lekarzem, bycie sportowcem czy inna. Ale jak wiadomo trudności dnia codziennego, stojące na drodze przeszkody, środowisko, w którym przebywamy, może w taki sposób przemodelować nasz układ energetyczny, aby człowiek nie odnalazł tego co jest mu pisane. Trzeba niebywałej pracy nad sobą by odkryć kim jesteśmy i zapisać to w naszym DNA. Możemy wpłynąć w dużym stopniu na swoje przeznaczenie i zechcieć by ta przypisana rola się odtworzyła, wtedy nagle jest nam przywracana jakby z automatu. W efekcie ciała, które tworzą naszą istotę a więc ciało fizyczne, umysł, emocje, myśli, potrzeby zaczynają inaczej funkcjonować i człowiek fizyczny jako psychika ze zdumieniem odkrywa, że zaczyna inaczej żyć, że nieoczekiwanie zaczyna mu coś wychodzić. Nagle nie wie skąd, ale jest świadomy tego co trzeba zrobić, aby odnieść sukces. 
Jeśli zastanawiasz się jaka jest Twoja życiowa misja, spróbuj odpowiedzieć sobie w ciszy na następujące pytania: 
Co lubisz robić? Co sprawia Ci przyjemność? Co powoduje, że robisz to z większą motywacją do działania i uśmiechem na twarzy? Co sprawia, że chce Ci się rano wstawać?  
Dzięki takiej głębokiej refleksji, możesz znaleźć wskazówkę co do tego, co jest Twoim prawdziwym powołaniem. Jeśli wykonujesz coś co naprawdę kochasz, co sprawia, że Twój dzień jest lepszy to znaczy, że jest to prawdziwa przyjemność a nie coś co robisz, bo jesteś do tego zmuszony. I dokładnie taką drogą powinno być Twoje życie – przyjemnością i radością :)

Zatem usiądź na spokojnie, w ciszy i poproś o wszystkie znaki na niebie, które podpowiedzą Ci, która rola będzie dla Ciebie właściwa a potem wciel ją w życie i utrzymuj. 

4. Bądź konsekwentny i systematyczny - zasada 51% 

„Bez pracy nie ma kołaczy”. Niby wszyscy to już słyszeli, ale zawsze zdarza się coś co powoduje, że nie potrafimy tego utrzymać. Jakkolwiek byśmy się do tego nie odnieśli, to powinniśmy pamiętać, że konsekwencja i systematyczność to czynnik niezbędny do realizacji jakiegokolwiek działania, którego się podejmujemy. To klucz do rozwoju i rozpalenie iskry do ukształtowania prawdziwej woli. Nie oszukujmy się, nie ma „złotej” recepty na zmianę samego siebie jak zaciśnięcie zębów i zmuszenie się do aktywności. Potocznie określane „siedzenie na tapczanie i oglądanie TV” niczego nie zmieni. Jeśli chcemy być lepszymi ludźmi, osiągającymi sukcesy, musimy sobie na wszystko zasłużyć i wypracować własnymi rękoma. 

Spójrzmy na sylwetki sportowców. Czy wyrzeźbienie pięknych i mocnych ciał przyszło im samo? Nie. Oni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że na każdy sukces trzeba sobie zapracować. Wiem, każda praca wymaga wyrzeczeń i nie raz i nie dwa będzie Ci ciężko, ale jeśli uświadomisz sobie, że dzięki temu będziesz mocniejszy, zaradniejszy i lepiej radzący sobie w życiu osobistym, to zapewniam Cię, że nie będziesz chciał już wracać do tego co było. Daj z siebie 51% a włożony wysiłek w pracę wróci do Ciebie z podwojoną siłą. 

A jeśli chciałbyś mieć większą konsekwencję w działaniu to warto przed zrobieniem jakiejkolwiek czynności wejść w medytację, która podniesie Twoje wibracje i zachęci do aktywnej pracy. Za każdym razem gdy uda Ci się zwalczyć lenistwo, wartości Twojej nowej postawy zapiszą się na stałe, przez co z czasem będzie Ci po prostu łatwiej... i nie będzie stratą czasu.

Motywacja - jak pokonać lenistwo

5. Wizualizuj cele oraz zapisz je w Księdze Wolności

Jeśli Twoje marzenia wydają się być tak odległe niczym kosmos to najwyższy czas na zmianę tych przekonań. Marzenia są potężnym działaniem, to nasze prawdziwe cele i pragnienia, które uruchomione potęgą myśli i emocji, pozwalają na spełnienie tego co chcielibyśmy, aby się wydarzyło. Jeśli chcesz by stały się rzeczywistością, powinieneś je wyświetlać na ekranie myśli cały czas. Wbrew pozorom nietrudno jest zapomnieć w jakim kierunku podążamy, dlatego dobrze jest stworzyć osobistą mapę celów, która pomoże w realizacji tego, czego pragniemy. I oto na ratunek przychodzi Księga Wolności. 
Należąca do Psychologii Duchowej Księga Wolności to metoda, która pozwala na zwiększenie prawdopodobieństwa zaistnienia wytyczonych celów za pomocą kartki papieru przybitej do ściany. Okazuje się, że dzięki oficjalnemu ujawnieniu potrzeb oraz planów, możliwe jest nie tylko spełnienie marzeń, ale i przywrócenie człowiekowi wiary we własne siły i możliwości. 
Należy pamiętać, że jest ona prawdziwym wsparciem dla tych, którzy chcą być lepszymi i niekrzywdzącymi innych ludźmi. 

Szczegółowe informacje o tym czym jest Księga Wolności, jak z niej korzystać, znajdziesz w dziale Psychologia duchowa.

6. Zamień słabości w siłę. Stań się Zwycięzcą swojego życia 

Wiele osób marnuje czas i energię na to, aby żyć porażkami zamiast skupić się na pozytywnych aspektach swojego upragnionego celu. Nie trzeba być wielkim specjalistą w dziedzinie, żeby wiedzieć, że życie jakimikolwiek porażkami czy niepowodzeniami tylko osłabia nasze siły i wolę do działania. Wtedy dzieje się dokładnie to co wyświetlasz na tablicy myśli. Wizja sukcesu zamienia się w to, co widzisz… Nagle przychodzi zwątpienie, brak wiary w siebie i rozpacz. Dlatego należy sobie uświadomić jedną, najważniejszą rzecz: każdy z nas popełnia błędy i każdy ma prawo się na nich uczyć a „nie myli się tylko ten co nic nie robi”. Kluczowe jest zatem, aby człowiek wyciągał właściwe wnioski ze swoich błędów, nie przejmował się nimi i nie odtwarzał w sobie negatywnych wzorców z przeszłości. Potraktuj swoje potknięcia jako wyzwanie i naukę do osiągnięcia celu, pozwoli Ci to na utrzymanie większej kontroli nad niesprzyjającą sytuacją. To Ty jesteś Strategiem w swoim życiu i to Ty decydujesz o tym kim chcesz być.  
Co zatem zrobić, aby osiągać swoje cele? Wejść w stan Zwycięstwa! 

Stan Zwycięstwa pozwala na korzystne zmiany w obrębie DNA i energetycznych powiązań. Zazwyczaj buduje się go poprzez naukę, ćwiczenia czy trening silnej woli. Dzięki odpowiednim ustawieniom energetycznym, realizacja własnego potencjału jest możliwa. Zmienia się widzenie, oczekiwania, zmienia się wszystko. Uaktywnij swoje DNA Mocy i stań się Zwycięzcą swojego życia. 

Jak osiągnąć SUKCES w każdym obszarze życia?
Skorzystaj z medytacji 
Inicjacja na Zwycięzcę dostępnej na naszej stronie w dziale medytacje na sukces.

Zamień słabości w siłę. Stań się Zwycięzcą swojego życia

7. Uwolnij swój potencjał. Uruchom prawdziwe intencje 

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego jednym w życiu wszystko wychodzi a drugim idzie jak po grudzie? Otóż, odnoszenie sukcesów i spełnianie swoich celów, często zależne jest od osobistego potencjału ludzi, a raczej jego odblokowaniu. Aby odblokować swój potencjał trzeba najpierw poznać siebie. Tego kim jesteśmy, jacy jesteśmy, czego pragniemy i w którym kierunku chcemy podążać. Potencjał to ukryte możliwości w człowieku, to coś co przy odpowiednio włożonym wysiłku wychodzi mu najlepiej i najłatwiej.  
Posiada go każdy człowiek, jednak z uwagi na różnego typu blokady, ograniczenia czy brak wiary w siebie, nie potrafi go z siebie wydobyć, dostrzec lub rozwijać. Ci, którzy go jeszcze nie odkryli prawie zawsze są przekonani, że coś jest z nimi nie tak. Żyją w poczuciu niesprawiedliwości, że są w jakiś sposób gorszym i wadliwym modelem, nie zdając sobie sprawy z tego, że to tylko gra energetyczna, która ma ich pozbawić poczucia własnej wartości. Sytuacja może wyglądać nieco inaczej, kiedy jednak dostrzegamy predyspozycje w danej dziedzinie, ale nie potrafimy ich w pełni wykorzystać. Co więc zrobić aby przyspieszyć ten proceder i następnym razem zrobić coś lepiej? Odtworzyć prawdziwe intencje i odblokować swój ukryty potencjał!  
Dzięki intencjom, które uruchomisz w sobie, będziesz mieć wpływ na wszystko. 
Czyste intencje to skonkretyzowane wizją działanie i cierpliwość, by zostało zainicjowane coś z pominięciem praw duchowych jak i energetycznych. To cud, dzięki którem staje się dostępne coś, co jeszcze chwilę temu nie było możliwe. 

Wpis redakcji popko.pl

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021