Jesteś tutaj: Blog Rozwój duchowy – jak zacząć?

Rozwój duchowy – jak zacząć?

#rozwójduchowy #czymjestrozwójduchowy # świadomość

10:00, dnia 18 marzec 2022r.
4250
0

W morzu informacji o tym, na czym polega duchowy rozwój człowieka oraz jak rozwinąć swój poziom duchowy, rodzi się pytanie – komu ostatecznie zawierzyć? Kogo prosić o wskazówki? Jak być pewnym, co należy w sobie zmienić, a czego, wbrew powszechnym opiniom, unikać, by statek bezpiecznie wypłynął w duchową podróż, a nie zatonął jeszcze przed jej rozpoczęciem? Na to pytanie odpowiedź jest tylko jedna – własnej świadomości.

rozwój duchowy jak zacząć

Świadomość – klucz do rozwoju duchowego

Świadomość nie tylko wie, jaki jest cel zejścia na świat każdego człowieka, ale także i to, jakie wartości pozyskał w poprzednich wcieleniach. Te wartości czekają na obudzenie – to kapitał, potencjał. Jeszcze uśpiony, ale istniejący.

Kontakt ze świadomością jest prosty. Nie może być inaczej, gdyż jest ona częścią istoty każdego człowieka. Jednak na początku trudno tak od razu „podać jej rękę”, ponieważ ten mechanizm został zapomniany. Jego ponowne uruchomienie wymaga pewnego wysiłku, który jednak warto podjąć.
I tutaj widać niezastąpioną rolę Zbigniewa Jana Popko jako mistrza duchowego na miarę naszych czasów, ponieważ umożliwia on kontakt ze świadomością każdemu, kto tego pragnie.

Kluczem do odzyskania tego połączenia są następujące techniki:

Jakie jest najlepsze źródło wiedzy o rozwoju duchowym?

Jest nim przestrzeń należąca do świadomości, do której dostęp ma każdy człowiek, który wchodzi z nią w kontakt. Nie oznacza to oczywiście, że czynnik ludzki jest zawodny. Wręcz przeciwnie. Każdy na swojej drodze spotyka ludzi, którzy wnoszą do jego życia bardzo wiele. Potrafią zmienić patrzenie na świat, zainspirować – to cudowne chwile, o których warto pamiętać.

Jednak to duch, świadomość jest gigantem możliwości. Kosmiczną potęgą. Źródłem wiedzy nie tylko o człowieku i naszej cywilizacji, ale i o dziejach wszechświata, o ukrytych ludzkich zdolnościach, a także roli, którą pełni w tym człowiek – roli zwycięzcy.

Bo kto wie więcej o człowieku niż on sam na wyżynach samego siebie? Oczywiście istnieje jeszcze jeden element – Bóg. Bóg, duch to jest świadomość, a kontakt z tzw. siłami wyższymi wbrew temu, czego uczyli nas w szkole jest prosty i warto o tym pamiętać.

Więcej informacji na temat rozwoju duchowego, znajdziesz na naszej stronie w dziale Warsztaty. Cała potrzeba wiedza na temat rozwoju duchowego dostępna jest w Akademii Wiedzy Duchowej.

Jak radzić sobie z samotnością? 14:23, dnia 25 marzec 2022r.
Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021