Jesteś tutaj: Blog Wahadełko dla początkujących. Czym jest i do czego służy? Poradnik

Wahadełko dla początkujących. Czym jest i do czego służy? Poradnik

#wahadełko #wahadełkodlapoczątkujących # rozwójduchowy

13:34, dnia 11 marzec 2022r.
9173
0

Czym jest wahadełko?

Najczęściej składa się z przedmiotu w kształcie stożka zawieszonego na nitce. Wahadełko w radiestezji jest stosowane do badania promieniowania naturalnego (geopatycznego) w przyrodzie. Doświadczeni radiesteci są w stanie sprawdzić własną biowitalność, zbadać jakość wody, produktów żywnościowych czy przeprowadzić analizę psychometryczną. Warto zwrócić uwagę, że za pomocą wahadełka możesz również uzyskiwać odpowiedzi na każde pytanie, jakie pojawi się w głowie! Jak to możliwe? W tym artykule skupimy się właśnie nad tą kwestią, dlatego zacznijmy od początku.

Czym jest wahadełko?

Do czego może służyć wahadełko?

Koniec z nieprzespanymi nocami, gdy przez wiele godzin analizowałeś wszystkie sytuacje, zastanawiając się, jaką podjąć decyzję. Teraz możesz uzyskiwać trafne odpowiedzi korzystając z wahadełka. Jest to możliwe dzięki tzw. „odczytom” za pomocą wahadełka na Skalach Duchowej Mądrości. O tym, czym są skale, dowiesz się z przygotowanego działu „Skale Duchowej Mądrości i wahadełkowanie”. Najczęściej używane skale możesz pobrać za darmo i samemu wydrukować. Pełen komplet możesz zakupić w naszym sklepie.

To również koniec wydawania kolejnych zaoszczędzonych pieniędzy. Tu nie potrzebujesz żadnych kursów, wszystkiego możesz się nauczyć sam, nie wychodząc z domu, dzięki przygotowanym materiałom wideo w naszej bezpłatnej Akademii Wiedzy Duchowej.

Za pomocą wahadełka i skal sprawdzisz:

 • stan zdrowia fizycznego i psychicznego,
 • najbliższą kształtującą się przyszłość,
 • poprawność relacji w rodzinie i związkach,
 • jak przebiega rozwój człowieka w aspekcie duchowym.

Podsumowując, poznasz prawdę dotyczącą tego, co Cię interesuje, dzięki czemu odkryjesz jak uniknąć wielu błędów, a co za tym idzie, zaczniesz realnie kształtować swoją przyszłość.

Jakie wahadełko wybrać?

Istnieją różne rodzaje wahadełek. Na rynku panuje spore urozmaicenie, natomiast do klasycznych należą te, wykonane z mosiądzu. Dostępne są także w naszym sklepie. Wahadełka mogą być również wykonane z innych metali szlachetnych tj. ze srebra, złota czy naturalnych minerałów. Najważniejsze w wyborze wahadła jest to, aby wybrać to, które najbardziej się podoba, co sprawi, że w późniejszym czasie z chęcią będziemy po nie sięgać.

Jakie wahadełko wybrać?

Czy można samemu zrobić wahadełko? Oczywiście, że tak! Jego rolę w zasadzie spełni każdy zawieszony na nitce przedmiot. Istotną kwestią jest przeciwwaga do wahadełka, by sam przedmiot dobrze leżał w dłoni. Można do tego wykorzystać np. 2–3 kulki hematytowe lub inne obciążniki - tu różnorodność jest ogromna.

Jeśli natomiast chcesz, by wahadełko było zindywidualizowane, możesz zaopatrzyć się w wahadełko ładowane. Takie wahadło zostaje naładowane osobiście przez uzdrowiciela duchowego Zbigniewa Jana Popko dla osoby wskazanej w zamówieniu. Dzięki temu właściciel wahadełka jest podpięty pod najwyższe pasma duchowe, co znacznie wspomaga poprawność odczytów.

Jak zacząć pracę z wahadełkiem?

 1. KROK

Wahadełko dla początkujących może wydawać się skomplikowane w użytkowaniu, jednak nic bardziej mylnego. Najważniejsze, by zacząć na samym początku od przyzwyczajenia się do samego wahadełka. Najpierw należy samemu wprowadzić je w ruch, chwytając swobodnie, tak żeby dwa palce trzymały nitkę, na której zawieszone jest wahadło, a przeciwwaga komfortowo leżała w dłoni.

Obroty wahadełka nie są tu istotne, może to być ruch pionowy, rotacyjny, poziomy, ważne, by sam ciągły ruch stał się tak łatwy jak oddychanie. Po takiej praktyce, gdy potrafimy przez dłuższy czas sprawić, by wahadełko było w ruchu, nawet gdy np. czytamy książkę, oglądamy film, wtedy możemy przystąpić do kolejnego kroku.

 1. KROK

Przed przystąpieniem do wahadełkowanie usiądź wygodnie w spokojnym miejscu.  Oczyść się z niskich wibracji, które mogłyby blokować naturalne zdolności człowieka do kontaktu z wyższym Ja. Możesz zastosować specjalnie przygotowaną krótką medytację przed wahadełkowaniem. Tak przygotowanym możesz przystąpić to zadania pierwszego pytania.

 1. KROK

Wybierz skalę, na której chcesz pracować (dobór odpowiedniej skali ułatwi i doprecyzuje odczyt), a następnie zadaj pytanie.

 1. KROK

Na początek możesz swobodnie ruszać wahadełkiem przed skalą. Gdy wahadełko będzie gotowe, to odczujesz, że będzie poruszało się w stronę odpowiedzi, wskazując konkretne miejsce na skali. Pamiętaj, że Ty jako obserwator tylko obserwujesz to, co ono wskazuje. Aby nie zaburzać odczytów, warto zastosować technikę dystansu. Jest ona bardzo prosta i pomocna w utrzymaniu harmonii i spokoju. Jak sama nazwa wskazuje, wystarczy zwizualizować siebie siedzącego na innej planecie (im dalej, tym lepiej), odczytującego wahadłem odpowiedzi dla siebie małego, który mieszka na Ziemi. To tylko przykład, a Ty możesz znaleźć swój własny sposób, aby zachować dystans podczas odczytu.

Wahadełko dla początkujących – wskazówki

 1. Wiedza.

Na początku przygody z wahadełkowaniem warto poświęcić swój czas na zdobycie podstawowej wiedzy. Dlatego, jeśli dopiero zaczynasz, zobacz poradnik, w którym Zbigniew Jan Popko od podstaw pokazuje jak zacząć posługiwać się wahadełkiem, jak działa wahadełko, omawia obroty wahadełka oraz podaje wiele przydatnych wskazówek, dzięki którym bez problemu już sam będziesz w stanie zrobić pierwsze odczyty.

 1. Konwencje odczytów.

Pamiętaj, że rzeczywistość, w której żyjemy jest wielowymiarowa, a jedyną stałą rzeczą jest zmiana. Pewnych sytuacji losowych nie sposób przewidzieć, a czasem nawet sam odczyt może zmienić bieg wydarzeń. Natomiast nie jest to powód do rezygnacji z posługiwania się wahadełkiem. Wszystko, co przybliża nas do osiągnięcia szczęścia i spełnienia jest warte poznania i wprowadzenia do codziennego życia.

 1. Praktyka czyni Mistrza.

Przypomnij sobie naukę jazdy na rowerze w dzieciństwie – czy od razu stałeś się mistrzem kolarskich wyścigów? Tak, jak w przypadku każdej nabywanej umiejętności, potrzeba czasu i praktyki, aby pojawiła się pewność. To proces, dlatego warto już na starcie sobie to uświadomić, aby początkowe potknięcia nie zniechęciły do dalszej drogi, drogi po zwycięstwo nad własnym życiem.

To może Cię zainteresować: Odczyty na skalach.

 1. Dzielenie się umiejętnościami.

Gdy przyjdą pierwsze sukcesy, najlepiej dzielić się nimi z bliskimi osobami. Podziel się swoimi doświadczeniami, a może okazać się, że Twój przyjaciel również zacznie wahadełkować, co sprawi, że wzajemnie będziecie weryfikować swoje odczyty! To dobry sposób na naukę, a dodatkowo ubarwi wspólnie spędzony czas, sprowokuje do głębszej refleksji i odkrywania siebie nawzajem.

Wpis redakcji popko.pl

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021