Jesteś tutaj: Blog Jak podejmować dobre decyzje?

Jak podejmować dobre decyzje?

#skale # wahadełko # przyszłość

13:00, dnia 01 lipiec 2024r.
2033
0

Życie to nieustanny ciąg wyborów. Każdy z nich kształtuje naszą rzeczywistość. Niektóre wybory mogą być proste i oczywiste jak: kawa czy herbata, film czy książka? Jednak co w sytuacji, kiedy stawką jest coś więcej niż tylko wybór rozrywki na wieczór?

Podejmowanie trudnych decyzji to nie lada wyzwanie. W końcu każdy wybór niesie ze sobą konsekwencje, a strach przed popełnieniem błędu potrafi skutecznie sparaliżować nasze działania. Czy istnieje zatem sposób, jak podejmować trudne decyzje z większą pewnością siebie i spokojem ducha?

Okazuje się, że tak!

Wystarczy sięgnąć po odpowiednie narzędzia, które pomogą nam odkryć nasze prawdziwe pragnienia i potrzeby. W dzisiejszym artykule prócz popularnych wskazówek podzielimy się z Tobą sekretem skutecznego podejmowania decyzji, który łączy intuicję z praktycznymi narzędziami. 

Gotowi?

Zapraszamy do lektury!

Jak podejmować dobre decyzje?

Dlaczego podejmowanie decyzji jest takie trudne?

Z jednej strony pragniemy mieć kontrolę nad swoim życiem, dokonywać świadomych i dobrych wyborów. Z drugiej zaś strony, boimy się popełniania błędów i ponoszenia negatywnych konsekwencji. Ten wewnętrzny konflikt często prowadzi do niezdecydowania, zwlekania i frustracji.

Trudność w podejmowaniu decyzji może być spowodowana wieloma czynnikami. Jakimi? Poniżej wybrane z nich:

 • Nadmiar informacji.
  W dobie technologii i mediów społecznościowych jesteśmy bombardowani informacjami ze wszystkich stron. Dlatego analiza wszystkich dostępnych opcji może być przytłaczająca i prowadzić do tzw. paraliżu decyzyjnego.

 • Presja czasu.
  Bywa, że często musimy podejmować decyzje pod presją czasu, co dodatkowo potęguje stres i utrudnia racjonalne myślenie.

 • Oczekiwania innych.
  Opinie i oczekiwania innych, zwłaszcza naszych bliskich, mogą mieć znaczący wpływ na nasze decyzje. Czasem tak bardzo boimy się rozczarować innych, że tracimy z oczu własne potrzeby, pragnienia i marzenia.

 • Lęk przed porażką.
  Strach przed popełnieniem błędu i poniesieniem negatywnych konsekwencji jest jednym z najczęstszych powodów, dla których często unikamy podejmowania jakiejkolwiek decyzji.

 • Brak wystarczającej wiedzy w danej dziedzinie.

W dalszej części artykułu podpowiemy Ci, jak podejmować trudne decyzje w kilku krokach.

Jak podjąć decyzję? Praktyczne wskazówki

Jeśli stoisz przed trudnym wyborem, poniżej przedstawimy Ci praktyczne wskazówki, jak podejmować decyzje. Pomogą Ci one usprawnić i uczynić mniej stresującym cały proces.

Jak podjąć trudną decyzję?

Jak podejmować decyzje?

1. Określ dylemat (problem)

Zanim zaczniesz rozważać różne opcje, dokładnie określ, na czym polega wybór, którego musisz dokonać. Jasne określenie problemu to pierwszy krok do znalezienia rozwiązania.

2. Zbierz informacje. Nie bój się zasięgnąć pomocy innych

Zrób porządny research. Zgromadź wszystkie istotne informacje dotyczące dostępnych opcji. Przeanalizuj plusy i minusy każdego rozwiązania. Rozważ potencjalne konsekwencje i ryzyko. Nie bój się zasięgnąć rady ekspertów, przyjaciół, czy znajomych z pracy, którzy mają doświadczenie w podobnej sytuacji.

3. Ustal priorytety

Zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze. Co chcesz osiągnąć dzięki swojej decyzji? Ustalenie priorytetów pomoże Ci wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i wartościom, jakimi się kierujesz. Dzięki takiemu zabiegowi może okazać się, że niektóre opcje samoistnie zostaną wyeliminowane, zawężając tym samym wachlarz możliwości.

4. Zwizualizuj wynik

Wykonaj tę prostą czynność. Zwizualizuj, jakie konsekwencje może mieć dokonany wybór w najbliższej przyszłości lub tej odległej. Zadaj sobie na pytanie: czy taki obrót spraw mnie satysfakcjonuje?

5. Medytacja, czyli wsłuchaj się w głos swojej intuicji

Intuicja to potężne narzędzie, które może pomóc Ci w podjęciu właściwej decyzji. Nie ignoruj sygnałów, które Ci wysyła. Jeśli czujesz, że jakaś opcja jest dla Ciebie bardziej odpowiednia, nawet jeśli nie potrafisz tego racjonalnie uzasadnić, warto wziąć ją pod uwagę. 

Jaką rolę odgrywa tutaj medytacja?

Medytacje Zbigniewa Jana Popko to potężne narzędzia, które oczyszczą Twoją przestrzeń z niskich i negatywnych wibracji, uspokoją umysł i wprowadzą harmonię, byś mógł/mogła jeszcze pełniej i precyzyjniej wsłuchać się w głos własnej intuicji. W ciszy i skupieniu, kiedy energie są zrównoważone, potrafią przyjść do głowy najlepsze rozwiązania.

6. Zweryfikuj swój wybór. Skorzystaj ze skutecznych narzędzi: Skal Jana i wahadełka

Jak podejmować trudne decyzje z większą pewnością? Jeśli jeszcze nie słyszałeś/aś o Skalach Jana, warto zajrzeć tutaj.

Skale Jana to tablice do wahadełka, dzięki nim można zweryfikować każdy wybór, przed którym stoimy. Za ich pomocą możesz sprawdzić m.in. jaką korzyść przyniesie jedna z opcji, a jaką inna, zweryfikujesz czy warto dokonać wyboru teraz, czy wstrzymać się z decyzją, bo lada moment nowe rozwiązanie pojawi się na horyzoncie. Już teraz możesz dowiedzieć się więcej o skalach, odwiedź dział Skale Duchowej Mądrości i wahadełkowanie.

Skale Jana. Diagramy do wahadełka.

7. Podejmij decyzję. Zacznij działać

Pora na dokonanie wyboru. Nie zwlekaj z podjęciem decyzji w nieskończoność, chowając głowę w piasek, by uciec od odpowiedzialności. Gdy jest Ci trudniej, możesz wspomóc się medytacją, która doda Ci pewności siebie, wzmocni odwagę oraz zniweluje stres i lęk. Do dzieła!

8. Nie bój się zmian

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić zdanie. Decyzja, którą podejmujesz dzisiaj, nie musi być ostateczna. Jeśli okaże się, że wybrana opcja nie jest dla Ciebie odpowiednia, zawsze możesz skorygować kierunek swoich działań. Popełnianie błędów jest ludzką rzeczą.

Mamy nadzieję, że tych kilka kroków uczyni proces podejmowania trudnych decyzji o wiele łatwiejszym. A z każdą podjętą decyzją nabierzesz odwagi i pewności w swoim działaniu!

Rozwiń umiejętność podejmowania decyzji dzięki Skalom Duchowej Mądrości

Skale Jana, inaczej określane Skalami Duchowej Mądrości, oraz wahadełko to potężne narzędzia, które otworzą przed Tobą drzwi do poznania siebie, otaczającego świata i Twojej przyszłości. To niezastąpiony sposób na to, aby bezpowrotnie pozbyć się problemu z podejmowaniem decyzji. Już tysiące osób przekonało się, jaka mądrość, wiedza i pomysły na rozwiązanie trudnych sytuacji potrafią wpaść do głowy w chwili skupienia - medytacji. Praktyczne zastosowanie skal znajdziesz w dziale Odczyty na skalach

Dlaczego warto korzystać ze Skal Jana?

 • Pomagają ukierunkować pytania i uzyskać na nie konkretne odpowiedzi.
 • Wahadełko może pomóc w wyborze np. partnera, pracy, czy osoby, z którą warto założyć firmę, wskazując na najbardziej korzystne rozwiązanie.
 • Umożliwiają lepsze zrozumienie siebie, swoich emocji, potrzeb i pragnień.
 • Są niezastąpione, kiedy rozwijamy się duchowo.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z odczytami na Skalach Jana warto poznać podstawy pracy z wahadłem. Niezbędne materiały czekają na Ciebie w Akademii Wiedzy Duchowej.

Skale Jana oraz wahadełka wraz z usługą osobistego ładowania (energetyzowania) przez Zbigniewa Jana Popko znajdziesz na stronie naszego sklepu popko.pl. Zapraszamy!

Wpis redakcji popko.pl

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021