Jesteś tutaj: Blog Jak działa medycyna niekonwencjonalna i czym jest medycyna energetyczna?

Jak działa medycyna niekonwencjonalna i czym jest medycyna energetyczna?

#medycynaniekonwencjonalna #medycynaenergetyczna

11:34, dnia 27 luty 2021r.
3069
0

Jak działa medycyna niekonwencjonalna i czym jest medycyna energetyczna?

Proste słowo ‘’zdrowie’’ zaskakuje złożoną definicją, nie mówiąc już o jej interpretacji. Co na ten temat mówi medycyna niekonwencjonalna?

Dlaczego alternatywne sposoby leczenia są popularne?

Przeciągający się ból, niekorzystna sytuacja życiowa czy złe samopoczucie rodzą szereg pytań i piętrzących się wątpliwości. W poszukiwaniu przyczyny, w trosce o swoje zdrowie i dobro bliskich warto sięgnąć po bogaty dorobek medycyny niekonwencjonalnej, zwanej inaczej alternatywną.  Pozwala to mieć pewność, że zostały podjęte wszystkie środki, by wygrać walkę o zdrowie.

Metod jest bardzo dużo – niektóre wykorzystują naturalnie występujące w przyrodzie substancje, takie jak zioła i minerały, a inne, np. bioenergoterapia, subtelną naturę świata i człowieka, która opiera się na założeniu, że człowiek to coś więcej niż ciało i odpowiada na wiele pytań, które do tej pory mogły pozostać bez odpowiedzi.

Medycyna niekonwencjonalna, a energia

Energia jest wspólnym mianownikiem wielu metod leczenia takich jak metoda Reiki czy akupunktury, która za pomocą igieł ma zmieniać jej przepływ w ciele człowieka. Celem tych zabiegów jest powrót organizmu do stanu homeostazy.

Jeśli ktoś myśli, że świat energetyczny nie istnieje, to właśnie poznał jeden z podstawowych procesów energetycznych, jakim jest myślenie. Irytując się lub śmiejąc z tego porównania – kolejny, czyli emocje.

Energetyka jest rozległa i ma duży wpływ na zachowanie człowieka, na to w jaki sposób tworzy on interakcje z ludźmi i światem oraz jak toczy się jego życie. Zaburzenia w tym obrębie, choć bardziej odczuwane niż widoczne, są przyczyną aż 70% chorób fizycznych i jeszcze większej ilości zaburzeń psychicznych oraz egzystencjalnych. Dlatego część dolegliwości przychodzi jakby ‘’znikąd’’, jest pozornie bezpodstawna.

Ciało i struktury energetyczne są ze sobą sprzęgnięte i nie sposób traktować je oddzielnie – dlatego uraz fizyczny może doprowadzić człowieka do rozpaczy, a owa przeciągająca się rozpacz, czyli stres, do uszkodzenia komórek, a nawet choroby.

To może Cię zainteresować: Nowoczesna bioenergoterapia wielowymiarowa.

medycyna niekonwencjonalna

Jak uzyskać lepszy efekt w terapii?

Medycyna energetyczna, gałąź medycyny alternatywnej, uwzględnia człowieka jako całość, zależności między światem fizycznym i energetycznym,  a nawet duchowym.

Ale uzdrawianie nie musi oznaczać rezygnacji z tradycyjnego leczenia, może być jego wsparciem.
Posiadający odpowiednią moc i praktykę uzdrowiciel dba o wszystkie elementy stanowiące człowieka. Podczas działania usuwa on wszystkie czynniki, których destruktywny wpływ może powodować choroby, złe samopoczucie i wrażenie, jakby „grunt usunął się spod nóg”.

Ulga często jest natychmiastowa – w postaci nagłego przypływu energii bądź odwrotnie – senności z powodu opadłego napięcia. To sprzyja uruchomionym następnie procesom regeneracji i naprawy DNA energetycznego.

W przypadku uzdrawiania duchowego, gdzie przestrzeń i czas nie mają znaczenia, takie działanie może skutecznie zachodzić na odległość. 

Więcej na temat działań można znaleźć w dziale: Uzdrawianie na odległość

Jak samemu wspomóc proces leczenia?

Naprawa DNA inicjowana przez uzdrowiciela to proces – a ten oczywiście wymaga czasu. By go nie zaburzyć, a nawet wzmocnić i przyspieszyć, warto się w niego zaangażować poprzez dbanie o środowisko wewnętrzne i zewnętrzne.

Środowisko wewnętrzne to:

  • ciało fizyczne, które dzięki prawidłowemu żywieniu, odpowiedniej ilości wody, odpoczynkowi i dawce ruchu będzie podatniejsze na pozytywne zmiany,
  • ciało energetyczne i duchowe –aktywowane poprzez zestrojenie jego struktur, czyli umysłu, emocji i myśli tak, by harmonia w ich obszarze stwarzała sprzyjające warunki do zmiany.

Środowisko zewnętrzne to relacje z ludźmi i stosunek do świata. Uzdrawianie zachodzi poprzez odczucie jedności i miłości z wszechświatem raz z samym sobą– im ono pełniejsze, tym wyższa wibracja, która przyspiesza procesy zdrowienia.

To wszystko sprzyja dodatkowo zmianie nawyków, utrzymaniu stanu harmonii, a tym samym stwarza podwaliny zdrowego i szczęśliwego życia.

Wpis redakcji popko.pl

Ogłoszenia 00:00, dnia 00 0000r.
Jak medytować? Co daje medytacja? 11:34, dnia 27 luty 2021r.
Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021