Jesteś tutaj: Blog Czym jest i na czym polega medycyna niekonwencjonalna?

Czym jest i na czym polega medycyna niekonwencjonalna?

#medycynaalternatywna # naturalnemetodyleczenia # bioenergoterapia

10:00, dnia 16 maj 2022r.
3796
0

Często zastanawiamy się, co więcej możemy zrobić, by poprawić jakość naszego życia i stan zdrowia. Stosujemy drogie suplementy, badamy się regularnie u lekarza i dbamy o swoją sferę mindfullness, by móc być długowiecznym. Oczywiście wciąż istnieje wiele nieuleczalnych chorób, lecz często i te mniejsze dolegliwości skutecznie potrafią uprzykrzać nam życie i zrobimy wszystko, aby je wyeliminować. 

Od czego jest warunkowane nasze zdrowie? Czy DNA ma z nim coś wspólnego? Czy medycyna alternatywna jest równie dobra jak konwencjonalna?

Medycyna alternatywna

Medycyna alternatywna

Człowiek ma elementarną potrzebę, by czuć się lepiej. Zdrowie jest najcenniejsze, a medycyna jest głównym rodzajem podejścia do problemów z nim związanym.

Pierwotnie nie było medycyny – to szamani, druidzi i zielarze, korzystając z naturalnych sposobów, leczyli ludzi przez długie wieki. Było to jedyne remedium pomocy drugiemu człowiekowi, oparte o wykorzystanie naturalnych substancji czy umiejętności, które dzisiaj uznawane są jako alternatywne metody leczenia.

Medycyna niekonwencjonalna - co to?

Wszystkie naturalne metody leczenia, bez użycia skalpela czy leków chemicznych są uznawane jako niekonwencjonalne. 

Metody leczenia medycyny alternatywnej to np.:

  • akupresura,
  • akupunktura,
  • bioenergoterapia,
  • homeopatia,
  • radiestezja
  • czy ziołolecznictwo. 

Metod jest wiele, ponieważ popularny wellness czy leczenie poprzez odpowiednio zbilansowane i zdrowe odżywianie również jest traktowane jako leczenie alternatywne. 

Alternatywna medycyna - jak pomaga?

Medycyna konwencjonalna ma wiele rodzajów i specjalizacji. W wielu poważnych dolegliwościach potrafi uratować czy przedłużyć życie. Do tego przyczynia się w ogromnej mierze przemysł farmaceutyczny, który zajmuje się produkcją chemicznych leków i odgrywa ważną rolę w opiece zdrowotnej na całym świecie. Leki na uśmierzenie bólu zalecane przez lekarzy są często natychmiastowym rozwiązaniem. Warto jednak zaznaczyć, że spożywanie wielu chemicznych leków ma skutki uboczne w swoim działaniu, dlatego wzbudzają coraz więcej kontrowersji.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że podobnie jest z medycyną alternatywną. Pomimo licznych, korzystnych efektów, jakie można osiągnąć, wciąż wiele metod wywołuje skutki uboczne. Na przykład zażywanie ziół z chemicznymi lekami może również wywołać działanie niepożądane. Również korzystanie z Ceremoni Kambo - metoda leczenia jadem amazońskiej żaby zabiło już niejedną osobę na świecie, u której jad w organizmie wywołał reakcję alergiczną. Również rytuał z ayahuascą może okazać się niebezpiecznym psychotycznym transem dla osób z chorobami układu krążenia.

Alternatywne metody leczenia

Podejdźmy do tematu inaczej... 

Zadajmy sobie jednak pytanie, czy kwalifikowany lekarz po wieloletniej nauce akademickiej bądź specjalista metody leczenia alternatywnego jest w stanie w pełni przywrócić nasze zdrowie w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych?

Nie zdarza się to, by człowiek w swojej specjalizacji pomógł KAŻDEMU.

Obaj, zarówno lekarz, jak i specjalista medycyny alternatywnej wraz z pacjentem z założenia zrobią wszystko, aby przezwyciężyć chorobę. Ich rola specjalistów z dwóch światów medycznych mimo wszystko jest podobna.  

„Należy dobrze to rozumieć. Często kosztem zabiegu jest STARANIE SIĘ i wysiłek włożonego w STAN ZDROWIA, a nie skutek tych działań. Nie można mieć bowiem pretensji do uzdrawiającego, że odniósł połowiczny sukces, a do chorego, że nie utrzymał reżimu zdrowotnego. Ta zasada obowiązuje na całym świecie i dotyczy każdego aspektu życia”.

Nowoczesna bioenergoterapia wielowymiarowa

Jedną z niekonwencjonalnych i holistycznych metod uzdrawiania jest bioenergoterapia. Po działaniu bioenergoterapii sięgają często ci, których medycyna konwencjonalna często już zawiodła.

Według terminologii Zbigniewa Jana Popko człowiek 5-wymiarowy to podstawowa struktura człowieka, poczynając od ciała fizycznego, emocji, myśli, potrzeb i psychiki. Celem i skutkiem bioenergoterapii to scalenie wszystkich ciał w pierwszych pięciu wymiarach, co poprawia jedynie ich funkcjonowanie - równoważą się emocje, człowiek staje się spokojniejszy i poprawia się samopoczucie.

Zbigniew Jan Popko często zaznacza, że działania przeciętnego bioenergoterapeuty czy energoterapeuty, sięgają maksymalnie do obszaru psychiki i zazwyczaj nie wychodzą poza nią, dlatego poprawa zdrowia ciała fizycznego jest trudna do osiągnięcia. Kim jest Zbigniew Jan Popko i jak może Ci pomóc?

Zbigniew Jan Popko i jego doświadczenie w zakresie poprawy zdrowia

Zbigniew Jan Popko jest Mistrzem bioenergoterapii i Uzdrowicielem duchowym. Po wielu latach konsultacji przyciągnął do siebie rzeszę ludzi, którym znacznie poprawiło się zdrowie i egzystencja.

Dlaczego metoda uzdrawiania Zbigniewa Jana Popko jest fenomenem? 

Poza znajomością zasad bioenergoterapii podczas działania uzdrawiającego, Zbigniew Jan Popko posługuje się uzdrawianiem DUCHOWYM, które jest energetycznym, lecz częściowo sterowane przez pasma duchowe. Zasięg tych działań znacznie przekracza to, co potrafi uczynić dla ludzkiego zdrowia przeciętny bioenergoterapeuta. Działanie dotyczy całej istoty ludzkiej.

Co to znaczy całej istoty ludzkiej? 

Zbigniew Jan Popko działa w zakresie ciała fizycznego, umysłu, emocji, ciała egzystencjalnego i struktur energetycznych. To kompleksowe spektrum działania na całą istotę ludzką i jej związków ze światem. Zsynchronizowanie działania uzdrawiającego z wewnętrzną harmonią zwykle na stałe poprawia stan psychiczny.  

Sprawia to, że człowiek ma większy wpływ na swoją rzeczywistość.

A co jest w tym najpiękniejsze?  

Poprzez skasowanie węzłów karmicznych i pozostałych blokad energetycznych, mamy możliwość odkrycia Siebie nieznanego i potężnego, a nas tworzącego. Działanie oddziałuje na struktury odpowiedzialne za wchodzenie w zaświaty i za powrót do domu po naszej śmierci.  

Więcej informacji o Zbigniewie Janie Popko oraz o uzdrawianiu znajduje się w wideoblogu: "Co uzdrawia Jan. Chcesz być zdrowy i szczęśliwy - teraz już wiesz, gdzie szukać pomocy".

Wpis redakcji popko.pl, cytaty użyte w artykule autorstwa Zbigniewa Jana Popko

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021