Jesteś tutaj: Blog 10 porad jak być bardziej pewnym siebie. Jak budować pewność siebie?

10 porad jak być bardziej pewnym siebie. Jak budować pewność siebie?

#Jakbyćpewnymsiebie #pewnośćsiebie # psychologia

15:34, dnia 22 luty 2022r.
5857
0

10 porad jak być bardziej pewnym siebie. Jak budować pewność siebie?

 1. Pierwszy krok - podjęcie decyzji
 2. Ćwiczenie czyni mistrza
 3. Zwracaj uwagę na swoje myśli
 4. Wysokie wibracje – podstawa sukcesu
 5. Dbaj o siebie
 6. Gestykulacja – dobre ćwiczenie
 7. Odpowiednie otoczenie
 8. Stwórz klimat
 9. Równowaga energetyczna, czyli bądź sobą
 10. Medytacja – instrukcja lepszej wersji siebie

Choć wiele osób pyta, jak być pewniejszym siebie lub jak być odważnym, to stany te przez każdego odczuwane są inaczej. Mają różne natężenie i towarzyszyć im może inne spektrum odczuć, jednak bez wyjątku mają wpływ na niemal każdy obszar życia i w dużej mierze decydują o realizacji wymarzonych celów. Związane z nimi poczucie własnej wartości, samoocena i akceptacja siebie to elementy, które dają siłę do działania, a zaniżone odbierają chęci do interakcji z ludźmi i osłabiają wiarę w sukces, często prowadząc do wycofania się z wyścigu po własne spełnienie.

Jak być bardziej pewnym siebie i bez przeszkód realizować własny potencjał? Jak budować odwagę, która, szczególnie dzisiaj, jest tak istotnym elementem dnia codziennego i pozwala mocno chwycić ster życia we własne ręce

1. Pierwszy krok – podjęcie decyzji

Każda zmiana wymaga pewnego wysiłku, który często wzrasta proporcjonalnie do oczekiwanego efektu. Dlatego ta porada jak być bardziej pewną siebie kobietą lub mężczyzną jest ważną podwaliną, fundamentem trwałych zmian i przyniesie dużo więcej satysfakcji niż szybkie metody, które rzadko przynoszą długofalowe efekty. Proste zaakceptowanie faktu, że stanie się pewnym siebie człowiekiem będzie wymagało czasu i pracy już uruchamia wartościowe procesy i pozwala wytrwać w postanowieniu. Postanowieniu, które nie musi kojarzyć się przecież z katorgą – to element pięknego procesu rzeźbienia samego siebie. To moment godny celebracji!

2. Ćwiczenie czyni mistrza

Wspomniana próba kształtowania siebie na osobę silną psychicznie, odważną i asertywną to dni, miesiące, a nawet lata pracy, które jednak w końcu zawsze dają pożądane efekty. Wypracowywanie w sobie stanu pewności siebie wywołuje zmiany w procedurach sterujących ciałem fizycznym – organizm zaczyna produkować inne substancje, a zmiana w sposobie funkcjonowania staje się trwała i naturalna. Nie tylko psychika, ale całe ciało uczy się, jak być pewnym siebie. Realizacja własnego potencjału jest coraz łatwiejsza. Istnieją jednak sposoby, by ten proces przyspieszyć. W dziale Psychologia Umysłu znajdziesz nie tylko wiele cennych informacji, jak być bardziej pewną siebie osobą, ale również medytacje, które mogą znacznie przyspieszyć proces wewnętrznej zmiany.

3. Zwracaj uwagę na swoje myśli

Myśli, słowa i wyobrażenia, m.in. te o sobie, to wibracje kształtowane naszą intencją. Dlatego tak ważne jest, by wypełniać głowę tym, co pozytywne i budujące. Wtedy wibracja rośnie, a wraz z nią poprawia się samopoczucie, zwiększa wpływ na życie i poprawiają się relacje z ludźmi. Myśli stają się energetycznym pędzlem, który maluje fizyczny świat i od ich twórcy zależy, jaką barwę ma przyjąć. Są instrukcją dla pozostałych struktur energetycznych, a nawet samego mózgu, które także muszą nauczyć się, jak być bardziej pewnym siebie.

4. Wysokie wibracje – podstawa sukcesu

Nie tylko myśli są wibracją – jest nią wszystko. Pozytywne nastawienie do czegoś lub kogoś sprawia, że powstaje pole o wyższej częstotliwości drgań. Warto więc dbać o wysokie wibracje na co dzień.

Co może pomóc ci podnieść swoje wibracje?

 • Zdrowe odżywianie
 • Ruch, gimnastyka
 • Pasje i czynności, które sprawiają radość
 • Dbanie o dobre relacje z otoczenie
 • Medytacja, afirmacja

Już tak proste czynności są wspaniałym paliwem dla każdej pozytywnej zmiany. Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, by odczuć wyraźną różnicę w samopoczuciu, co przekłada się także na pewność siebie.

Wysokie wibracje - klucz do sukcesu.

 5. Dbaj o siebie

To nie tylko dobra rada jak być bardziej pewną siebie kobietą. Skorzystać z niej mogą również mężczyźni. Wygląd może być kojarzony

z próżnością, lecz dbanie o ciało jest często ściśle związane z samoakceptacją i pewnością siebie. To właśnie dzięki ciału możliwy jest kontakt z ludźmi i ze światem. Dzięki temu nasze ruchy stają się pewniejsze, postawa wyprostowana, a ekspresja żywa i budząca zaufanie.

6. Gestykulacja – dobre ćwiczenie

Wspomniana wyżej ekspresja też może być elementem ćwiczeń poprawiającym pewność siebie. Nauka właściwej postawy, gestykulacji czy nawet odpowiedniego wypowiadania słów także wpływa na ugruntowanie pożądanej postawy i jest dobrym sposobem na to jak być pewniejszym siebie w miejscach publicznych.

7. Odpowiednie otoczenie

Nie chodzi tylko o to, by otaczać się ludźmi, którzy są pewni siebie. Ktoś może kroczyć podobną ścieżką odkrywania siebie na nowo – w lepszej, spełniającej się w życiu wersji – lecz nie musi. Ważne, żeby wokół były osoby wspierające starania, bo gdy będą nieprzychylne zmianom, może to ostudzić nawet najgorętszy zapał.

8. Stwórz klimat

Książki, ubrania, a nawet przedmioty codziennego użytku lub wystrój wnętrza często odzwierciedlają charakter i dążenia tego, kto się nimi otacza. Przebojowa gazeta lub nowy krawat być może nie są receptą na to, jak być pewnym siebie, ale nawet drobne detale potrafią dodać animuszu, a zmiana wprowadzona w otoczeniu napędzić tę wewnętrzną.

9. Równowaga energetyczna, czyli bądź sobą

Nie zaniżając ani nie zawyżając własnej żywiołowości – bo każdy ma swoją, naturalnie do siebie dopasowaną – człowiek produkuje tę samą spokojną i stabilną energię. To sprawia, że inni też czują się dobrze i swobodnie. Bycie sobą nawet w stresowych sytuacjach to także wyraz tego, jak być odważnym.

10. Medytacja – instrukcja najlepszej wersji siebie

Dlaczego wspomniana Psychologia Umysłu jest tak skuteczna i pozwala wielokrotnie skrócić czas potrzebny na osiągnięcie wymarzonego celu? Podczas medytacji budzi się świadomość, pod wpływem której powstają w człowieku takie ustawienia, jakby poświęcał na pracę nad sobą wiele lat. Jedną z takich medytacji prowadzonych przez Zbigniewa Jana Popko jest medytacja wdzięczności.

Poleamy też głęgoką medytację na pewność siebie umieszczoną na naszym YouTube kanał POPKO Centrum Medytacji i Zdrowia. Nagranie przed medytacja zawiera wstęp, z którego dowiesz się więcej na temat tego, jak budować odwagę oraz jak być pewniejszym siebie.

 

Dodatkowo medytacja pomaga wprowadzić w życie powyższe porady

 • Pogłębia samoświadomość - pozwala na lepsze poznanie siebie i przez to staje się kluczem do rozpoczęcia pozytywnych zmian
 • Podwyższa wibracje
 • Pozwala zapanować nad negatywnym myśleniem
 • Ułatwia zachowywanie dobrych relacji z ludźmi i samym sobą

Więcej o medytacji oraz medytacje prowadzone znajdziesz w dziale Medytacja.

Wpis redakcji popko.pl

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2021